• Informacje na temat:

  fikcja

Artykuły na temat: fikcja
 • Jakub Małecki: Fikcja jest szczera

  ..., liczba rodzeństwa, pierwszy zawód miłosny, pierwsze odejście kogoś bliskiego itp.), a w wymyślonej moglibyśmy poznać jego prawdziwe fascynacje, obsesje, lęki. Tak mi się wydaje. A poza tym fikcja...

 • Rzeczywistość lepsza niż fikcja!

  ...social media. Rzeczywistość vs. fikcja Książki czy filmy przedstawiające odważne sceny dla dorosłych, w tej chwili są ogólnodostępne w kulturze popularnej i rozpalają wyobraźnię niejednego czytelnika(...). Gry... łóżkowe! Jak zachęcić partnera do większej odwagi w sypialni? Co zrobić, by przekonać się, że telewizyjna lub książkowa fikcja jest niczym w porównaniu do rzeczywistości przeżywanej...

 • Żelatyna bez fikcji

  Na forach internetowych żelatyna robi prawdziwą furorę. Ma być tanim i skutecznym sposobem na piękne włosy, muskularną sylwetkę i zdrowe stawy. Ile w tym prawdy? Z mitami na temat żelatyny rozprawia się dietetyk Renata Serwońska.

 • Przedwojnie, Łukasz Hassliebe

  Pierwsza powieść galopującego majora, autora felietonu "Teraz już rozumiecie, dlaczego polska przez tyle lat była pod zaborami?" Polityczny thriller, w którym fikcja brzmi jak niebezpieczne proroctwo.

 • Uczeń podstawówki powinien stawiać wyraźne granice między światem fikcji, a tym co realne.

 • Reporterzy bez fikcji. Rozmowy

  Fascynujący zbiór siedemnastu wywiadów z najlepszymi polskimi reporterami. Agnieszka Wójcińska pyta dziennikarzy o warsztat, o poszukiwanie tematu, o jasne i ciemne strony pracy nad reportażem. Wybitni reporterzy zdradzają, w jaki sposób docierają do swoich rozmówców, na co zwracają uwagę w terenie i jakie cechy, według nich, charakteryzują dobrze napisany reportaż.

 • Agnieszka Lingas-Łoniewska: To lepsze niż film!

  Gdy pojawiły się pierwsze zapowiedzi dotyczące mojej „Randki z Hugo Bosym”, napisał do mnie pewien mężczyzna. Okazało się, że nazywa się… Hugo Bosy, prowadzi własną firmę i uprawia sport. Całkiem jak mój bohater. Fikcja przeniknęła do świata realnego – mówi pisarka Agnieszka Lingas-Łoniewska.

 • Arturo Pérez-Reverte i jego zakazana księga

  Klimat XVIII-wiecznego Madrytu i Paryża, zakazana księga, nadciągająca rewolucja, historia przenikająca się ze współczesnością - w "Misji: encyklopedia" Arturo Pérez-Reverte od pierwszej strony uwodzi czytelnika, zadając mu szelmowskie pytanie: "Gdzie kończy się fikcja, a zaczyna prawda?".

 • Basen, Joanna Kocik

  „Basen” to powieść obyczajowa, w której wątek kryminalny jest pretekstem do pokazania słodko-gorzkiej rzeczywistości współczesnych trzydziestolatków. Walczą ambitnie o osiągnięcie sukcesu i zdobycie za wszelką cenę popularności. Żyją w dwóch światach: realnym i wirtualnym, balansując na granicy między prawdą a fikcją.

 • ​Karin Slaughter: Uśmiercam tyle samo kobiet, co mężczyzn

  ...te autorstwa Gillian Flynn lub Mo Hayder były ostrzejsze niż te Stiega Larssona, ani kogokolwiek, kto pisze teraz w jego imieniu. Co cię inspiruje? Czy twoje książki to całkowicie fikcja, czy...

Zdjęcia na temat: fikcja
 • Katarzyna Niezgoda i Tomasz Kammel
Wideo na temat: fikcja
 • Nauka BEZ fikcji: Wielkie niewiadome dyscyplin naukowych

  Od lat naukowcy spierają się w kwestii istnienia życia pozaziemskiego. Czy obce cywilizacje są w stanie nam zagrozić? Ilu inteligentnych osobników żyje poza naszą planetą? UFO to fikcja czy już potwierdzone fakty? Program Nauka bez fikcji prowadzi dla Was Dawid Myśliwiec . Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ ŚRODĘ O 9:00.

 • Nauka BEZ fikcji: Wielkie niewiadome dyscyplin naukowych

  Od lat naukowcy spierają się w kwestii istnienia życia pozaziemskiego. Czy obce cywilizacje są w stanie nam zagrozić? Ilu inteligentnych osobników żyje poza naszą planetą? UFO to fikcja czy już potwierdzone fakty? Program Nauka bez fikcji prowadzi dla Was Dawid Myśliwiec . Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ ŚRODĘ O 9:00.

 • Złe oświetlenie pogarsza wzrok: Fikcja czy fakt?

  Czy to prawda, że od czytanie przy słabym świetle psuje nam się wzrok? Okuliści Monika Dzięgielewska i Mariusz Rowiński wyjaśnili, jak czytanie w ogóle wpływa na nasze oczy. Czy miłośnicy wieczornych lektur mają się czego obawiać?

Dyskusje na temat: fikcja