• Informacje na temat:

  drzemka energetyczna

Artykuły na temat: drzemka energetyczna
 • Czy drzemka służy zdrowiu?

  ....  Najkorzystniejsza jest dla nas drzemka tzw. energetyczna, podczas której nie zapadamy głęboko w sen (nie następuje faza REM). Popołudniowa powinna trwać co najwyżej 20 min. W tym czasie mózg nie wejdzie(...)Jedni nie wyobrażają sobie dnia bez popołudniowej drzemki, inni upatrują w niej przyczynę bezsenności. Jak jest naprawdę?  Drzemka drzemce nierówna. Jak zwykle w takich dyskusjach - diabeł tkwi...

 • Przegoń zmęczenie

  Nagle dopadła cię senność? Przed drzemką w pracy chroni Cię tylko groźne spojrzenie szefa? Jesteś rozkojarzona i nie możesz zebrać myśli? Zapewne dopadło Cię zmęczenie.

 • Nie śpij w pracy!

  W ciągu dnia nagle dopadła cię senność? Przed drzemką chroni cię tylko groźne spojrzenie szefa? Na kolejną kawę nie możesz już patrzeć? Spróbuj innych sposobów na szybkie orzeźwienie...

 • Co jeść i kiedy, żeby chciało się żyć

  Zdarza ci się po śniadaniu szybko opaść z sił? Nie wiesz, dlaczego. A może po prostu zjadłaś coś, co śmiało można nazwać energetycznym wampirem?

 • Obudź się!

  W pracy nagle dopadła cię senność? Przed drzemką chroni cię tylko groźne spojrzenie szefa? Na kawę nie możesz już patrzeć? Spróbuj innych sposobów!

 • Ile ruchu i snu potrzebują małe dzieci?

  Maluchy poniżej 5. roku życia, aby prawidłowo się rozwijać, muszą spędzać mniej czasu siedząc przed ekranami, w wózkach i fotelikach, a więcej na swobodnej zabawie ruchowej. Dowiedz się, na jak długo można pozwalać dzieciom oglądać bajki przed ekranem telewizora lub tabletu. WHO opublikowała nowe zalecenia.

 • Kawa w podróży. Za co kochają ją kierowcy?

  Że kawa jest jednym z ulubionych napojów wszystkich kierowców, nikomu chyba mówić nie trzeba. Nie jest to zresztą żadna nowość: zastrzyk energii, którego dostarcza organizmowi filiżanka espresso, prędko stawia na nogi, poprawia nastrój i koncentrację. Dzięki temu każda podróż samochodem upływa znacznie szybciej i zdecydowanie mniej daje się we znaki.

 • Bunt dwulatka - jak rodzice mogą o siebie zadbać?

  Bunt dwulatka, czyli okres kryzysu rozwojowego dziecka w okolicach drugich urodzin, to czas bardzo trudny nie tylko dla samego malucha, ale często także dla całej rodziny. Wielu rodziców jest zmęczonych sytuacją utrudnionej współpracy ze swoim dzieckiem. O czym warto pamiętać, gdy dziecko wymaga od nas więcej uwagi, cierpliwości i zaangażowania niż dotychczas?

 • Koszmar podróżnych

  Choroba lokomocyjna może uprzykrzyć każdą podróż i zmienić w rodzinny wyjazd w torturę. Podpowiadamy, jak poradzić sobie z tą dolegliwością nawet bez konieczności zażywania leków.

 • Sposoby na poranne przebudzenie

  Nic tak nie regeneruje organizmu jak dobry i spokojny sen, dlatego każdy z nas z niekłamanym entuzjazmem lubi oddawać się tej przyjemności. Im więcej czasu możemy na niego poświęcić, tym lepiej. Poznaj kilka prostych sposobów, dzięki którym będziesz budziła się wyspana i jednocześnie, które pozwolą ci poleniuchować w łóżku nieco dłużej, unikając jednocześnie zbędnej dawki nerwów i stresu związanej z poranną krzątaniną.