• Informacje na temat:

  dalekowzrocznosc

Artykuły na temat: dalekowzrocznosc
 • 9 Buław Zyskasz sojusznika. Nie będzie to osoba przesadnie serdeczna, ale jej przedsiębiorczość i dalekowzroczność okażą się realnym wsparciem. Pozwól...

 • Gdy gorzej widzisz...

  ...nie zwlekaj z wizytą u specjalisty. To może być zwykła krótko- lub dalekowzroczność, ale też początek zaćmy. Podpowiadamy, jak rozpoznać niepokojące symptomy.

 • Pierwsze objawy problemów ze wzrokiem i najczęstsze wady wzroku

  Jak rozpoznać wadę wzroku, czy astygmatycy mogą nosić soczewki kontaktowe i czym różni się krótkowzroczność od dalekowzroczności? Przedstawiamy najczęściej występujące problemy z widzeniem.

 • Kilka ważnych pytań o zaćmę

  ​Zmętniony obraz, nieostre kontury, wyblakłe kolory to zwykle pierwsze objawy zaćmy. Z czasem dołącza do nich trudność w czytaniu i oglądaniu telewizji, a także gorsza orientacja w przestrzeni. Czy można coś z tym zrobić?

 • Znani z astygmatyzmem

  Czy malarz El Greco cierpiał na astygmatyzm? W jaki sposób z wadą radzi sobie pod wodą Otylia Jędrzejczak? Jak wzrok poprawiali sobie rzymscy cesarze.

 • Dlaczego nie należy bagatelizować wady wzroku u dziecka?

  Dane statystyczne publikowane przez GUS i Ministerstwo Zdrowia są zatrważające. Prawie połowa dzieci w wieku szkolnym ma problemy ze wzrokiem. Według badań Samodzielnego Publicznego Klinicznego Szpitala Okulistycznego w Warszawie – prawie 10 procent z nich nie wiedziała, że powinna nosić szkła korekcyjne. To często błąd rodziców, którzy zbagatelizowali wadę wzroku u dziecka. Dlaczego nie powinno się zaniedbywać oczu dzieci?

 • Daj odpocząć oczom

  ​Kondycja naszych oczu i ostrość widzenia zmieniają się pod wpływem różnych czynników. Najlepiej widzimy w godzinach przedpołudniowych, gdy jesteśmy jeszcze wypoczęci. Pod koniec ciężkiego dnia, a także na skutek stresu, wydolność oczu słabnie. Wytrzymałość zmysłu wzroku jest niewątpliwie związana także z wiekiem.

 • Fakty i mity o astygmatyzmie

  Czym różni się astygmatyzm od krótko- i dalekowzroczności? Czy da się tej wady uniknąć? Czy astygmatycy mogą nosić soczewki kontaktowe? Obalamy mity dotyczące powszechnie występującej wady wzroku.

 • Gdy nie lubisz okularów

  Masz kłopoty ze wzrokiem, ale nie chcesz nosić okularów? Na szczęście jest coraz więcej możliwości, by pozbyć się ich na stałe.

 • Prezbiopia: Wyraźny problem ze wzrokiem

  Może pojawić się już około 40. roku życia i powodować, że zaczynamy mieć problemy z wyraźnym widzeniem blisko położonych przedmiotów, a czytany tekst jest bardziej widoczny, jeśli odsuniemy książkę lub gazetę od oczu.

Dyskusje na temat: dalekowzrocznosc
 • Blokada

  Zastanawia mnie co takie kobiety/ tacy mezczyzni mysla sobie...gdzie empatia, zrozumienie, dalekowzrocznosc. Zbyt bogobojna nie jestem, ale przykazanie nie czyn drugiemu co tobie nie jest mile, towarzyszy mi niemal na kazdym kroku. Nie bede sie zarzekac, ale mam nadzieje, ze nigdy nie dane mi bedzie byc ta ktora rozbija czyjes malzenstwo/ zwiazek. Wiem jak boli. Moje szczescie, moim szczesciem