• Informacje na temat:

  ćwiczenia na bezsenność

Artykuły na temat: ćwiczenia na bezsenność
 • Jeśli cierpisz na bezsenność - rozłóż deskę do prasowania...

  Jeśli cierpisz na bezsenność, rozłóż deskę do prasowania. Po kilku nocach z żelazkiem w ręku będziesz zasypiać jak dziecko - to jedna z rad, jakich udziela specjalistka.

 • Cierpisz na bezsenność? Oto 3 proste rady, jak się jej pozbyć!

  Światowa Organizacja Zdrowia zalicza bezsenność do chorób cywilizacyjnych. Według szacunków WHO cierpi na nią jedna trzecia światowej populacji. Bezsenność to zaburzenie prawidłowego rytmu i czasu trwania snu. Organizm nie odpoczywa, co może mieć bardzo negatywny wpływ na jego stan. U osób cierpiących na bezsenność pojawia się rozdrażnienie, trudności z koncentracją, zwiększona wrażliwość na...

 • Kortyzol – specjalista od stresu

  Cierpisz na bezsenność? Koniecznie zbadaj poziom tego hormonu.

 • Uważaj na nietypowe objawy kłopotów z sercem

  To mogą być bóle pleców albo brzucha. Uczucie zmęczenia albo bezsenność. Jeśli lekarze nie mogą ustalić przyczyn tych dolegliwości, badania kardiologiczne są konieczne.

 • Trendy wellness na 2018 rok - mniej smartfonów, bliżej natury

  Naturalne kosmetyki, mniej mediów społecznościowych, ćwiczenia oddechowe - to jedne z trendów jakie obecne będą w nurcie wellness w 2018 roku.

 • Zanurz się w ziołach - sposób na relaksującą kąpiel

  Kąpiel to nie tylko przyjemny rytuał pielęgnacyjny i doskonały sposób na relaks. Naukowcy udowodnili, że zbawiennie wpływa ona na nasz nastrój, działając lepiej niż ćwiczenia. Jej efektywność i walory pielęgnacyjne można podnieś dodając ziołowych saszetek.

 • Zaburzenia snu: Co je powoduje? Jak z nimi walczyć?

  Głęboki, regenerujący sen to podstawowy warunek dobrego zdrowia. Jeśli chcemy na co dzień cieszyć się doskonałą formą, nie wystarczą regularne ćwiczenia, zbilansowana dieta czy częste wizyty u lekarza. Nasz organizm najszybciej i najbardziej efektywnie „odnawia się” podczas ośmiogodzinnego wypoczynku. W tym czasie odbudowywane są komórki ciała, z pamięci usunięty zostaje nadmiar nagromadzonych...

 • Uroda dla zapracowanych

  Nie od dziś wiadomo, że przepracowanie, bezsenność i życie w nieustannym stresie nie wpływają dobrze na samopoczucie i wygląd. Jak sobie radzić, kiedy na codzienną pielęgnację mamy naprawdę mało czasu?

 • Kondycja to więcej sił do życia

  Spadek wagi nie jest jedyną zaletą ruchu. Dzięki ćwiczeniom ruchowym organizm dotlenia się, skóra i mięśnie robią się elastyczne, poprawia się przemiana materii, obniża ciśnienie krwi. Zwalczamy też stresy, nerwice, bezsenność. Ruch dobrze wpływa na naszą psychikę - gdy nieco się zmęczymy od razu mamy lepsze samopoczucie.

 • Z zaburzeniami snu można sobie poradzić. Bezsenność jest dla psychiki takim samym sygnałem, jak gorączka dla ciała. Sama w sobie nie jest chorobą, ostrzega nas jednak, że nasz system nerwowy uległ wyczerpaniu.

Dyskusje na temat: ćwiczenia na bezsenność
 • Re: Bezsenność

  , Dobrze jest zasypiać i wstawać mniej więcej o tej samej porze, między 23 - 6 - nie śpij w ciągu dnia, - używaj zatyczek do uszu, - dobrze robią ćwiczenia rozluźniające, gdy już leżymy w łóżku

 • Re: Na bezsenność

  , które mogą cię niepokoić lub rozpraszać. 6. Nie warto się zastanawiać ile będziesz spała – to tylko pogarsza sytuację. 7. Wypróbuj ćwiczenia relaksacyjne." znalazłam na stronie internetowej

 • Re: sposoby na bezsenność

  Najlepszym sposobem jest odrobina ruchu przed snem – ćwiczenia, przebiegnięcie się po okolicy, popołudniowy rower. Fizycznie lub psychicznie zmęczony organizm pozwala na łatwiejsze zasypianie(...) wieczorem ćwiczenia, kakao i seeeeen :)

 • Re: Cierpię na bezsenność,może mi coś doradzicie?

  Hm, przede wszystkim odpoczynek, może jakieś ćwiczenia fizyczne, coś żeby się odstresować. Można też pić ziółka przed snem - melisę i inne. Coś na wyciszenie by się przydało - może relaksacyjna muzyka?

 • Re: Cierpię na bezsenność,może mi coś doradzicie?

  jaśminowy, olejek ylang-ylang, Dobrze jest zasypiać i wstawać mniej więcej o tej samej porze, między 23 - 6 - nie śpij w ciągu dnia, - używaj zatyczek do uszu, - dobrze robią ćwiczenia rozluźniające

 • Re: Cierpisz na bezsenność? Oto 3 proste rady, jak się jej pozbyć!

  Pierdu pierdu, na mnie nie dzałją żadne silne anty depresanty zadne moce leki nasnne akupunktury czy jakiekolwiek ćwiczenia spacery itp, to jest nie uleczalne jak samo nie przejdzie to pozostaje tylko się modlić bo ja już nie mam na to żadnego sposobu