• Informacje na temat:

  co może zmniejszyć dzialanie antykoncepcji hormonalnej

Artykuły na temat: co może zmniejszyć dzialanie antykoncepcji hormonalnej
 • Męska strona antykoncepcji

  Według najnowszych badań męska pigułka antykoncepcyjna może pojawić się na rynku już w 2017 roku. Mężczyźni powinni być przygotowani na ewentualność, że mogą przejąć wiodącą odpowiedzialność za zapobieganie ciąży w związku.

 • Antykoncepcja powinna być skuteczna i bezpieczna

  Czasami para dochodzi do wniosku, że albo jeszcze - bo za wcześnie, albo już - bo ma dwójkę, nie chce mieć dzieci. Wówczas pojawia się dylemat, z jakiej formy antykoncepcji skorzystać, by jednocześnie była skuteczna i bezpieczna.

 • Wygodna antykoncepcja na urlopie

  .... Mogą one zmniejszyć skuteczność pigułki. Ten sam skutek może mieć również przyjmowanie w nadmiarze leków przeciwbólowych. Dla pewności stosuj dodatkowe zabezpieczenie (np. prezerwatywę) jednocześnie(...) 80 kg, zdecyduj się na inną formę antykoncepcji, bo plaster może nie zadziałać. Implant antykoncepcyjny: zapewni ochronę na 3 lata Od kilku miesięcy mamy dostęp do najnowszej i najskuteczniejszej...

 • Antykoncepcja podczas karmienia piersią

  ...ustrzec się przed taką niespodzianką, lepiej sięgnąć po odpowiednie środki antykoncepcyjne: - prezerwatywa - nie ma żadnych fizycznych oddziaływań; może być założona w każdej chwili, - spirala...

 • Czy karmiąca mama może...

  Odkąd podajesz brzdącowi pierś, ciągle słyszysz, że czegoś ci nie wolno. Postanowiliśmy sprawdzić, które zakazy są uzasadnione, a którymi możesz się nie przejmować.

 • Jeśli nie pigułka,to co?

  Coraz więcej kobiet odstawia tabletki hormonalne i poszukuje nowocześniejszych metod antykoncepcji. Co wybrać?

 • Przyjmujesz tabletki antykoncepcyjne i chcesz schudnąć? Dowiedz się jak to zrobić!

  Antykoncepcja a odchudzanie - to odwieczny problem wielu kobiet. Sen z powiek spędza to, że podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej przybiorą na wadze mimo, że badania naukowe nie potwierdzają aby te najczęściej stosowane tabletki powodowały tycie.

 • Gra hormonów

  Regularne miesiączki są oznaką równowagi hormonalnej, jednak wraz z wiekiem mogą stracić swój naturalny rytm. O tym, dlaczego warto walczyć o jego przywrócenie z ginekologiem-endokrynologiem prof. Violettą Skrzypulec-Plintą rozmawia Katarzyna Koper.

 • Niebezpieczne duety: Jakich połączeń unikać?

  ...jednak aktywne substancje występują w nich w stężeniach dużo wyższych niż w naturze, skojarzenie ich z pewnymi produktami może wywołać niepożądane reakcje. Sprawdzamy, czego z czym nie łączyć. Czosnek(...). Jedzony w dużych ilościach czosnek może bowiem uszkadzać wątrobę, a spożywanie paracetamolu zwiększa ryzyko takiego uszkodzenia. Warto przy tym pamiętać, że paracetamol znajdziemy w środkach...

 • Suchość pochwy – najważniejsze pytania i odpowiedzi

  Ten wstydliwy problem dotyczy wielu z nas, ale właściwie nigdy o nim nie rozmawiamy, nawet w ściśle damskim gronie. Dlatego też liczba mitów, która narosła wokół problemu suchości pochwy jest ogromna. Czas się jednak z nimi rozprawić i odpowiedzieć na pytania, które być może was nurtują.