• Informacje na temat:

  bezpieczne ćwiczenia w ciąży

Artykuły na temat: bezpieczne ćwiczenia w ciąży
 • Trening dla kobiet w ciąży. Jakie ćwiczenia są bezpieczne?

  Katarzyna Sempolska to autorka programu ćwiczeń dla przyszłych mam. W "Dzień Dobry TVN" pokazała kilka ćwiczeń, przydatnych dla kobiet w ciąży. Jakie...

 • Jak dbać o siebie w ciąży?

  ...wypijanie, na przykład pięciu filiżanek dziennie. Wtedy zdecydowanie należy ją ograniczyć. Jedna lub dwie filiżanki są jednak jak najbardziej dozwolone i bezpieczne. W ciąży możesz też pić napoje gazowane(...)Sprawdzone menu w ciąży O ile nie jesteś wegetarianką lub weganką, w ciąży staraj się jeść trochę więcej czerwonego mięsa niż zwykle. To najlepsze źródło dobrze przyswajanego przez organizm żelaza...

 • Anna Lewandowska o treningach w ciąży

  Anna Lewandowska twierdzi, że kobiety powinny dbać o swoje zdrowie i figurę. Sama nie rezygnuje z treningów nawet w okresie ciąży. Zachęca do tego również inne panie.

 • Jak zachęcić do aktywności w ciąży?

  Poród to wydatek energetyczny porównywalny z przebiegnięciem maratonu. Czy da się przebiec te 40 kilometrów bez żadnego przygotowania? Raczej nie. Owszem, można przejść taki dystans, ale i to będzie okupione ogromnym wysiłkiem. Anna Lewandowska używa działających na wyobraźnię porównań, by zachęcić kobiety do aktywności fizycznej podczas ciąży.

 • Zdrowotny trening nordic walking w ciąży

  ...kobiet w ciąży.

 • Bezpieczne lato przyszłej mamy

  ...przebywanie w upale może doprowadzić do przegrzania oraz odwodnienia organizmu i skończyć się omdleniem lub nawet utratą przytomności - a takie sytuacje są groźne dla rozwijającej się ciąży. Właśnie dlatego(...) organizm przez cały dzień będzie odpowiednio nawodniony. 3. Nie forsuj się Możesz korzystać z uroków lata, ale rób to z umiarem. Najlepsza dla ciebie aktywność fizyczna to spokojne spacery, ćwiczenia...

 • Fakty i mity o tym, czego nie można robić w ciąży?

  Po kilkudziesięciu latach pracy w zawodzie położnej, dochodzę do wniosku, że okres ciąży coraz częściej traktuje się jak sporych rozmiarów szufladę, do której bez opamiętania można wkładać dobre i jeszcze lepsze podpowiedzi, internetowe diagnozy i złote rady - komentuje Pani Halina Biedroń, położna i ekspert kampanii „Położna na medal”

 • Planowanie ciąży. O czym trzeba pamiętać?

  Przygotowanie do macierzyństwa powinno rozpocząć się już rok przed planowanym zajściem w ciążę. Kobieta powinna udać się na wizytę kontrolną do ginekologa i porozmawiać z lekarzem o swoich planach. Dzięki odpowiednim przygotowaniom można zmniejszyć ryzyko niepowodzenia we wczesnym okresie ciąży.

 • Do Auschwitz trafiła w trzecim miesiącu ciąży. Przeszła przez piekło

  ..."Tuliłam go od porodu przez dziewięć dni. W Auschwitz było tyle łez i wrzasku, a on nie zapłakał ani jeden raz. Spojrzał na mnie pewnego dnia... miał niebieskie oczy" - wspomina Leokadia Rowińska, która do obozu w Auschwitz trafiła będąc w trzecim miesiącu ciąży. To jedna z dwunastu bohaterek, których losy Sylwia Winnik opisała w książce "Dziewczęta z Auschwitz".

 • Ćwiczyć w ciąży czy nie?

  Statystyki są bezlitosne. Podobno ¾ kobiet w ciąży ćwiczy bardzo mało, albo wcale. Czy tak faktycznie jest? Nie jestem pewna, ale będę cały czas podkreślać, jak bardzo dobre jest uprawianie sportu przez przyszłą mamę, nie tylko dla niej samej, ale i dla maleństwa w jej brzuchu.

Dyskusje na temat: bezpieczne ćwiczenia w ciąży