• Informacje na temat:

  adhd w szkole

Artykuły na temat: adhd w szkole
 • Odkryto geny ADHD

  ...​Specjaliści z Psychiatric Genomics Consortium oraz ośrodków naukowych w USA i Danii przeprowadzili obszerny projekt badawczy, w którym porównali całe genomy 20 tys. osób z ADHD i 35 tys. osób wolnych od tego zaburzenia.

 • ADHD może mieć także dorosły

  Zespół nadpobudliwości psychoruchowej – ADHD (attention deficit hyperactivity disorder) to zaburzenie rozpoznawane w pierwszych siedmiu latach życia dziecka. Ale nawet 60 proc. dzieci z ADHD utrzymuje jego objawy w dorosłości! To zaburzenie warto także wtedy leczyć.

 • Jak rozpoznać ADHD u dziecka?

  ..."To jak bieg w maratonie" - mówią lekarze o terapii dzieci z ADHD. Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi jest uwarunkowany genetycznie. Często rodzice mają niektóre objawy, dlatego ADHD bywa wyzwaniem dla całej rodziny. "Najważniejsza jest tu cierpliwość" - podkreśla Kamila Wesołowska, psychiatra dziecięcy i zapewnia: "wspólnymi siłami ze wszystkim można sobie poradzić."

 • ADHD – z tym można nauczyć się żyć!

  ADHD nie jest chorobą, więc nie można się z niego wyleczyć. Z ADHD trzeba nauczyć się żyć - mówi Beata Chrzanowska-Pietraszuk, psycholog dziecięcy. Dowiedz się, jak je diagnozować i co rodzice mogą zrobić, by pomóc i dziecku, i sobie.

 • ​ADHD to ogromne wyzwanie dla rodziców!

  Na początku było naprawdę ciężko. Nie wiedzieliśmy, jak postępować - mówi Katarzyna Janaszek, mama chłopca, u którego w wieku sześciu lat zdiagnozowano ADHD. Jej zdaniem, szkoły tylko teoretycznie wiedzą, jak postępować z takimi dziećmi. W praktyce karzą je za objawy tego zaburzenia, np. nadaktywność.

 • Metody leczenia ADHD - zaangażuj się!

  ADHD czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej dotyka coraz więcej dzieci. Leczenie może okazać się trudne i długofalowe, dlatego im szybciej podejmiemy kroki, tym lepiej.

 • ADHD u dziecka: Co robić?

  ...nauczyciela, zwłaszcza jeśli wymagają skupienia na czynności, za którą nie przepada. Jest też bardzo impulsywny: najpierw działa, potem myśli, trudno mu więc dostosować się do panujących w szkole reguł(...) złośliwość. Tymczasem takie zachowania mogą wskazywać na ADHD, czyli zespół nadpobudliwości ruchowej. Jeśli twoje dziecko ma objawy ADHD (czyli nadruchliwość, impulsywność, trudności ze skupieniem...

 • ADHD

  Jeżeli kilkuletnie dziecko ma trudności z pozostaniem przez chwilę w jednym miejscu, jest wybuchowe, ma problemy ze skupieniem uwagi i łatwo się rozprasza istnieje prawdopodobieństwo, że cierpi na zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytami uwagi (ADHD).

 • Zrozumieć dziecko z ADHD

  ...dziecko. Często jest to rozpoczęcie nauki w szkole. Najczęstsze objawy Dzieci z ADHD charakteryzuje bardzo duża aktywność ruchowa. Pozostanie dłużej w jednym miejscu jest dla nich niemożliwe. Nie(...) trudności z zasypianiem, męczą ich nocne koszmary. Łatwo ulegają rozdrażnieniu i zniechęceniu - bywają agresywne. Dzieci nadpobudliwe wyrażają swoje emocje szybko i z dużą intensywnością. W szkole...

 • Zachodnia dieta związana z ADHD

  ADHD, tj. zespół nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami koncentracji uwagi (ang. Attention Deficit Hyperactivity Disorder) jest najczęstszym zaburzeniem wieku rozwojowego. Dotyczy ok. 3-5 proc. dzieci w wieku szkolnym.

Dyskusje na temat: adhd w szkole
 • Uwaga na leki wspomagające pamięć!!!

  Zaskakująco wiele osób zażywa leki wspomagające pracę mózgu, aby pracować ciężej, dłużej i lepiej. Biorą to, co normalnie przepisuje się na narkolepsję albo ADHD, w celu polepszenia wyników w pracy albo w szkole. Lecytyna, magnez, wyciagi z ziół im juz nie wystarczają...

 • Re: ADHD może mieć także dorosły

  Obecnie w większości to dzieci są po prostu źle wychowane a nie adhd !!!! Rodzice hodują w domu dzieci a wychowywać chcą w szkole.

 • Re: ADHD może mieć także dorosły

  Ja wcale nie przesadzam, dopiero jak pasek ojca i zeszyt nie pomógł, to dopiero wtedy szkoła kierowała dziecko do poradni pedagogicznej z psychologiem! Skuteczność paska i zeszytu była tak zdumiewająca, że w całej szkole, 1-2 tys uczniów, było tylko kilku z tym tzw. ADHD i dysleksją! Dziś to jest jakaś paranoja, w każdej klasie kilku z ADHD i kilku dyslektyków! Dawniej, jak człowieka nosiło, to

 • Re: ADHD może mieć także dorosły

  . Może moja wypowiedź jest nie na temat. Wiem, że ten temat nie dotyczy ADHD ale pokazuje, jak chory jest cały system odpowiedzialny za wychowanie i kształcenie młodego pokolenia - tej przyszłości naszego narodu. Jest to fakt autentyczny. I jeszcze jedno - nie pracuję w szkole.

 • Re: ADHD może mieć także dorosły

  Że nie pracujesz w szkole, fakt to fakt! Nie ma faktu autentycznego!

 • Re: ADHD może mieć także dorosły

  Widać, medycyna robi postępy. Dawniej taką chorobę leczyło się w domach objawowo - paskiem. Efekty przychodziły szybko i były trwałe. Nie pamiętam w szkole takich przypadków. Wszystkie dzisiejsze dys...funcje pozwalają głównie zarobić specjalistom i koncernom farmaceutycznym.

 • Re: Najmłodszy w klasie może "mieć" ADHD

  Wszystkie rzekome choroby trzeba sobie powymyślać bo wtedy więcej leków pacjenci kupią nowi lekarze specjaliści będą mieć pracę. I tak "zespół niespokojnych nóg", ADHD i wiele innych chorób. Mój syn obecnie uczy się w kl. VII Szk. Podst. , a poszedł jako sześciolatek. Jest jednym z najlepszych uczni w szkole . Wszystko zależy od chwili kontaktu opiekunów z dzieckiem od chwili poczęcia. Dużo

 • Re: Najmłodszy w klasie może "mieć" ADHD

  wysiedziec w lawce 45 minut i byc skupionym. A nauczyciele tego wymagaja, karza dzieciaka uwagami jak sie wierci i najprosciej ADHD. I taka opinia idzie za nim, a dzieciak, zdrowy, normalny, bardzo dobrze sie uczy, tylko ruchliwy co jest zgodne z jego wiekiem. Mialam podobny problem z synem, nudzil sie w szkole, umial pisac, czytac, liczyc i to co pani uczyla w pierwszej klasie robil w ciagu kilku

 • Re: ADHD to zbiór różnych zaburzeń

  Jeżeli chore dziecko z ADHD bije inne dzieci w szkole to znaczy że nauczyciele NIE RADZĄ sobie z sytuacją i szkoła się NIE NADAJE do edukacji takiego dziecka. No ale dyrektorzy nie przyznają się do problemu, bo za kazdym chorym dzieckiem idzie suta DOTACJA dla szkoły! Dlatego wolą kazać pobitym dzieciakom siedzieć cicho niż przyznac się że nie umieją uczyć dzieciaka z ADHD!

 • Re: Najmłodszy w klasie może "mieć" ADHD

  różnica między dzieckiem ze stycznia a grudnia jest kolosalna, styczniowe już mogą samodzielnie chodzić a grudniowe właśnie się urodziło---potem w szkole się spotykają w jednej klasie ---pomyślcie o tym