• Informacje na temat:

  adhd u dzieci

Artykuły na temat: adhd u dzieci
 • Zagrożenie dla rodzeństwa dzieci z ADHD

  U młodszego rodzeństwa dzieci, u których zdiagnozowano autyzm lub ADHD, występuje podwyższone ryzyko nie jednego, lecz obu tych zaburzeń - wynika z badań opublikowanych na łamach pisma "JAMA Pediatrics".

 • ADHD - triada objawów

  Co to jest ADHD? Jest to zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. Zgodnie z kryteriami diagnostycznymi objawy muszą pojawić się przed siódmym rokiem życia. Przyczyną tego zaburzenia często są czynniki genetyczne, mogą one wynikać z działania czynników biologicznych, oddziałujących negatywnie na ośrodkowy układ nerwowy w okresie: prenatalnym, okołoporodowym lub postnatalnym.

 • Jak rozpoznać ADHD u dziecka?

  ..."To jak bieg w maratonie" - mówią lekarze o terapii dzieci z ADHD. Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi jest uwarunkowany genetycznie. Często rodzice mają niektóre objawy, dlatego ADHD bywa wyzwaniem dla całej rodziny. "Najważniejsza jest tu cierpliwość" - podkreśla Kamila Wesołowska, psychiatra dziecięcy i zapewnia: "wspólnymi siłami ze wszystkim można sobie poradzić."

 • ADHD może mieć także dorosły

  Zespół nadpobudliwości psychoruchowej – ADHD (attention deficit hyperactivity disorder) to zaburzenie rozpoznawane w pierwszych siedmiu latach życia dziecka. Ale nawet 60 proc. dzieci z ADHD utrzymuje jego objawy w dorosłości! To zaburzenie warto także wtedy leczyć.

 • Najmłodszy w klasie może "mieć" ADHD

  Jeśli twoje dziecko jest jednym z najmłodszych w klasie, prawdopodobieństwo, że zostanie u niego zdiagnozowane ADHD i być może nawet będzie leczone, zdecydowanie rośnie.

 • ADHD to choroba mózgu

  Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) to zaburzenie charakteryzujące się opóźnionym rozwojem pięciu ważnych obszarów mózgu – wynika z badania opublikowanego na łamach „The Lancet Psychiatry”.

 • ADHD – z tym można nauczyć się żyć!

  ADHD nie jest chorobą, więc nie można się z niego wyleczyć. Z ADHD trzeba nauczyć się żyć - mówi Beata Chrzanowska-Pietraszuk, psycholog dziecięcy. Dowiedz się, jak je diagnozować i co rodzice mogą zrobić, by pomóc i dziecku, i sobie.

 • Niezdrowa dieta ciężarnej zwiększa ryzyko ADHD u dziecka

  Tłusta i bogata w cukier dieta ciężarnej może zwiększać ryzyko wystąpienia ADHD u dzieci, u których wcześnie pojawiają się zaburzenia zachowania - wykazało badanie, które publikuje pismo „Journal of Child Psychology and Psychiatry”.

 • Małe dzieci z ADHD. Wczesna identyfikacja i interwencja

  Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami koncentracji uwagi (ADHD) to problem, z którym boryka się wielu wychowawców. Jak pokazują autorzy "Małych dzieci z ADHD", kluczem do jego rozwiązania jest wczesne rozpoznanie objawów i natychmiastowa reakcja.

 • Metody leczenia ADHD - zaangażuj się!

  ADHD czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej dotyka coraz więcej dzieci. Leczenie może okazać się trudne i długofalowe, dlatego im szybciej podejmiemy kroki, tym lepiej.

Wideo na temat: adhd u dzieci
 • Rafał Zawierucha wspomina dzieciństwo

  Rafał Zawierucha ma 33 lata. Wychował się w Kielcach. Jak sam przyznaje od małego nie mógł usiedzieć w miejscu, co nie zmienia się i do tej pory aktor chce poznawać świat. - Jak byłem dzieckiem, to mówili, że mam ADHD. Ciągle chcę poznawać coś nowego - stwierdził. Jego oazą są ogródki działkowe, gdzie ostatnio zabrał też swoje siostrzenice. Gdy sam był małym dzieckiem podczas wakacyjnych wyjazdów

Dyskusje na temat: adhd u dzieci
 • Re: Czy ktoś posiada informacje o ADHD u dorosłych???

  jest bardzo dobra książka: Edward M Hallowell, John J. Ratey "W Swiecie ADHD. nadpobudliwość psychoruchowa z zaburzeniami uwagimu dzieci i dorosłych". wyd. Media rodzina 2004. Lektura tej pozycji bardzo dużo mi wyjaśniła. Matka dorosłego syna z ADHD.

 • Re: Zagrożenie dla rodzeństwa dzieci z ADHD

  "ADHD to nie jest rzeczywista choroba – powiedział Bruce Perry, jeden z czołowych neurologów świata. Istnieje bezpośrednie powiązanie pomiędzy pozabezpieczną więzią a symptomami ADHD. ADHD to w rzeczywistości Attachment Deficit Hyperactivity Disorder – czyli „zaburzenie nadaktywności wywołanej deficytem więzi” /ciąg dalszy w komentarzu poniżej/

 • Re: Dzieci na weselu

  Ostatnie zadania artykułu sa najmądrzejsze. Dlaczego media lansują zabieranie dzieci wszedzie? Ostanio widzialam w kinie młodziutkich rodziców i ich kilkuletnią córkę, na filmie zdecydowanie dla dorosłych. To samo dotyczny restauracji, nawet ekskluzywnych. Dzieci biegają, piszczą, a ja chce zjeść w przyjemnej atmosferze kolację. Nic z tego. Obok mnie siedzi i biega mały terrorysta z ADHD

 • Re: To ADHD czy tylko nadmiar energii?

  Może być to odrzucenie nieświadome.." Poprzez odrzucenie nie mam na myśli porzucenia. Poprzez odrzucenie rozumiem gorsze traktowanie, niedostateczne okazywanie miłości, brak akceptacji. Niedostateczne zaspokajanie potrzeb związanych z bliskością, przytulaniem, okazywaniem uczuć. Chłód, oziębłość, szorstkość, brak zainteresowania, faworyzowanie rodzeństwa kosztem dziecka odrzuconego. Dzieci

 • Re: Flegmatycy

  no to wytrzymajcie z cholerykiem! albo jakimś ADHD-owcem! a czy cholerycy nadają się do zajmowania się niemowlakami i wychowywania dzieci? będą mieli cierpliwość? Ty chyba nigdy nie spotkałaś ADHD-owca. Znam wiele takich osób. Przyjmując leki zachowują się normalnie i na ulicy nie odróżniłabyś go od zwykłego obywatela... "jakimś ADHD-owcem" pomyśl zanim coś powiesz... możesz tym obrazić wiele

 • Re: Zagrożenie dla rodzeństwa dzieci z ADHD

  , przewidywalny plan dnia, regularny sen, regulowanie emocji poprzez np. jogę – to bardziej skuteczne formy pomocy dzieciom i dorosłym jednocześnie. O bezpośrednim związku pomiędzy objawami „ADHD(...)c.d.: "Bruce Perry, autor znanej na całym świecie książki „Chłopiec wychowany jak pies” i szef amerykańskiej ChildTrauma Academy, powiedział w rozmowie z „Observer”, że "ADHD to raczej opis różnych

 • Re: Flegmatycy

  no to wytrzymajcie z cholerykiem! albo jakimś ADHD-owcem! a czy cholerycy nadają się do zajmowania się niemowlakami i wychowywania dzieci? będą mieli cierpliwość?

 • Re: To ADHD czy tylko nadmiar energii?

  Według badań przeprowadzonych przez Lise Bourbeau, już przy najwcześniejszych doświadczeniach związanych z odrzuceniem, zaczyna powstawać maska służąca jako zabezpieczenie przed tym łamiącym serce uczuciem, które wiąże się z poczuciem niedowartościowania i charakteryzuje się rozwinięciem lękliwej osobowości. Pierwszą reakcją na odrzucenie jest ucieczka i nie jest niczym dziwnym, że dzieci tworzą

 • Re: Ślub w ciąży

  lepiej przełożyć ślub, spokojnie urodzić dziecko bez nerwów. A przygotowanie do wesela to mnóstwo stresu. Rodzi się coraz więcej dzieci z wadami neurologicznymi: ADHD i innym pieroństwem, bo ich mamy(...) się zrowym dzieciakiem,.

 • Re: ADHD może mieć także dorosły

  Obecnie w większości to dzieci są po prostu źle wychowane a nie adhd !!!! Rodzice hodują w domu dzieci a wychowywać chcą w szkole.