• Informacje na temat:

  adhd terapia

Artykuły na temat: adhd terapia
 • Jak rozpoznać ADHD u dziecka?

  ..."To jak bieg w maratonie" - mówią lekarze o terapii dzieci z ADHD. Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi jest uwarunkowany genetycznie. Często rodzice mają niektóre objawy, dlatego ADHD bywa wyzwaniem dla całej rodziny. "Najważniejsza jest tu cierpliwość" - podkreśla Kamila Wesołowska, psychiatra dziecięcy i zapewnia: "wspólnymi siłami ze wszystkim można sobie poradzić."

 • ADHD może mieć także dorosły

  Zespół nadpobudliwości psychoruchowej – ADHD (attention deficit hyperactivity disorder) to zaburzenie rozpoznawane w pierwszych siedmiu latach życia dziecka. Ale nawet 60 proc. dzieci z ADHD utrzymuje jego objawy w dorosłości! To zaburzenie warto także wtedy leczyć.

 • Metody leczenia ADHD - zaangażuj się!

  ADHD czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej dotyka coraz więcej dzieci. Leczenie może okazać się trudne i długofalowe, dlatego im szybciej podejmiemy kroki, tym lepiej.

 • Najmłodszy w klasie może "mieć" ADHD

  Jeśli twoje dziecko jest jednym z najmłodszych w klasie, prawdopodobieństwo, że zostanie u niego zdiagnozowane ADHD i być może nawet będzie leczone, zdecydowanie rośnie.

 • ADHD to zbiór różnych zaburzeń

  Różni pacjenci z ADHD mogą mieć zaburzoną pracę innych partii mózgu oraz inne objawy, co wskazuje na odmienne przyczyny problemów. To z kolei może oznaczać, że dla różnych osób potrzebne jest inne podejście terapeutyczne.

 • To ADHD czy tylko nadmiar energii?

  Nie usiądzie nawet na chwilkę, wszędzie go pełno, buzia mu się nie zamyka... Mówisz żartem: „Chyba ma ADHD!”. Sama w to nie wierzysz, ale niepokój pozostaje.

 • To ADHD czy tylko nadmiar energii?

  Nie usiądzie nawet na chwilkę, wszędzie go pełno, buzia mu się nie zamyka... Mówisz żartem: „Chyba ma ADHD!”. Sama w to nie wierzysz, ale niepokój pozostaje. Bo ta przypadłość dotyka aż 5 proc. dzieci!

 • Małe dzieci z ADHD. Wczesna identyfikacja i interwencja

  Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami koncentracji uwagi (ADHD) to problem, z którym boryka się wielu wychowawców. Jak pokazują autorzy "Małych dzieci z ADHD", kluczem do jego rozwiązania jest wczesne rozpoznanie objawów i natychmiastowa reakcja.

 • Jak wychowywać dziecko z ADHD?

  Opieka nad dzieckiem z ADHD może być zadaniem bardzo trudnym i wyczerpującym dla całej rodziny oraz wszystkich zaangażowanych osób.

 • Jak wychowywać dziecko z ADHD?

  Opieka nad dzieckiem z ADHD może być zadaniem bardzo trudnym i wyczerpującym dla całej rodziny oraz wszystkich zaangażowanych osób.

Dyskusje na temat: adhd terapia
 • Re: ADHD to choroba mózgu

  Owszem ADHD to "choroba" mózgu, ale można ją skutecznie wyleczyć poprzez stymulację okolic mięśnia pośladkowego wielkiego, przy użyciu skórzanego paska. Kilkakrotna terapia po wystąpieniu objawów powoduje trwałą regresję "choroby"

 • Re: ADHD to choroba mózgu

  Może taka terapia poskutkować przepadkiem dziecka na rzecz państwa.

 • Re: ​ADHD to ogromne wyzwanie dla rodziców!

  - orzeczenie o ADHD. Ale jeśli widzisz potem rodzinę i jej problemy, czasem tragedie lub brak miłości do dziecka - to wiesz już , dlaczego temu dziecku przypisano to ADHD. i terapia jest najczęściej(...) mówię. Ta nowoczesna choroba - ADHD - to wierzchołek góry lodowej współczesnych problemów społecznych.

 • Re: ADHD u dziecka: Co robić?

  widać nie masz do czynienia z takimi osobami z ADHD to nie możesz pisać o tym ja mam córke to jest bomba tykająca niewiadomo kiedy bendzie atak furi złości prozba rozmowa kary nie działaja terapia trwa nawet do 4 lat jak benda pierwsze dłuzsze efekty

 • Re: Ja go kocham, a on śpi

  dawniej adhd leczyło się autorytetem rodzicielskim lub - jeżeli nie wystarczał- pasem. terapia byla szybka, tania i skuteczna.

 • Re: Kiedy milczenie nie jest złotem

  Wiesz nie do końca. Mieszkam w Monachium i kilka lat temu miasto opracowało program i ho finansuje - psycholog w żłobkach. Psycholog przychodzi dwa razy w tygodniu do grupy i obserwuje dzieci. Dzieki temu Szybciej diagnozuje sie ADHD, aspergera, mutyzm, itp. Dzieci szybciej trafiają na terapie, personel jest przeszkolony. Szybka diagnoza i terapia umożliwia nie tylko normalne funkcjonowanie osob

 • Re: Nie autystyk i nie kosmita

  a "zdrowe" dzieci i dorośli nie mają problemów z przystosowaniem się i akceptacja norm i zasad społecznych, życia między ludźmi ? "zdrowego" trzeba ukarać za złe zachowanie, ale "chorego" na Aspergera, ADHD, należy przytulić jak szlaje, bzdura, poprzez takie zachowania terapia się wydłuża i dziecko nie wie co można, a co nie. trzeba wychowywać i uczyć co wolno, co nie i jakie są normy i zasady

 • Najlepszym lekarstwem na ADHD jest porządny klaps

  lub kawałek starego rzemiennego paska. Żadne lekarstwo i żadna terapia nie jest tak skuteczna. Efekt gwarantowany i to bez dodatkowych wydatków na psychologów i lekarzy.

 • Re: ADHD

  Aż tak bardzo się nie mylisz w swoim rozumowaniu, tak właśnie jest, gdy dzieciak z cholerycznym temperamentem przejmuje kontrolę nad własnymi, nieudolnymi rodzicami. Z zdziećmi mającymi ADHD jest "trochę" inaczej. Masz rację pisząc, że rodzicom takich dzieci też potrzebna jest terapia.

 • Re: mój synek z adhd

  Jestem mamą dziecka z ADHD.Największą poprawę uzyskałam stosując leki homeopatyczne(ok.3 lat) W tej chwili mój synek-8 lat-funkcjonuje bez większych problemów.Na szczęście mogę go prowadzić sama bo jestem homeopatą.Ale uważam, że w większości dzieci ta metoda + terapia = sukces.