• Informacje na temat:

  adhd objawy

Artykuły na temat: adhd objawy
 • ADHD - triada objawów

  Co to jest ADHD? Jest to zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. Zgodnie z kryteriami diagnostycznymi objawy muszą pojawić się przed siódmym rokiem życia. Przyczyną tego zaburzenia często są czynniki genetyczne, mogą one wynikać z działania czynników biologicznych, oddziałujących negatywnie na ośrodkowy układ nerwowy w okresie: prenatalnym, okołoporodowym lub postnatalnym.

 • ADHD może mieć także dorosły

  Zespół nadpobudliwości psychoruchowej – ADHD (attention deficit hyperactivity disorder) to zaburzenie rozpoznawane w pierwszych siedmiu latach życia dziecka. Ale nawet 60 proc. dzieci z ADHD utrzymuje jego objawy w dorosłości! To zaburzenie warto także wtedy leczyć.

 • Media elektroniczne wywołują ADHD

  Nastolatki często korzystające z funkcji oferowanych przez urządzenia cyfrowe są bardziej narażone na rozwój zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) – wynika z badania zamieszczonego na łamach „Journal of the American Medical Association”.

 • Jak rozpoznać ADHD u dziecka?

  ..."To jak bieg w maratonie" - mówią lekarze o terapii dzieci z ADHD. Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi jest uwarunkowany genetycznie. Często rodzice mają niektóre objawy, dlatego ADHD bywa wyzwaniem dla całej rodziny. "Najważniejsza jest tu cierpliwość" - podkreśla Kamila Wesołowska, psychiatra dziecięcy i zapewnia: "wspólnymi siłami ze wszystkim można sobie poradzić."

 • ADHD to zbiór różnych zaburzeń

  Różni pacjenci z ADHD mogą mieć zaburzoną pracę innych partii mózgu oraz inne objawy, co wskazuje na odmienne przyczyny problemów. To z kolei może oznaczać, że dla różnych osób potrzebne jest inne podejście terapeutyczne.

 • ADHD – z tym można nauczyć się żyć!

  ADHD nie jest chorobą, więc nie można się z niego wyleczyć. Z ADHD trzeba nauczyć się żyć - mówi Beata Chrzanowska-Pietraszuk, psycholog dziecięcy. Dowiedz się, jak je diagnozować i co rodzice mogą zrobić, by pomóc i dziecku, i sobie.

 • ​ADHD to ogromne wyzwanie dla rodziców!

  Na początku było naprawdę ciężko. Nie wiedzieliśmy, jak postępować - mówi Katarzyna Janaszek, mama chłopca, u którego w wieku sześciu lat zdiagnozowano ADHD. Jej zdaniem, szkoły tylko teoretycznie wiedzą, jak postępować z takimi dziećmi. W praktyce karzą je za objawy tego zaburzenia, np. nadaktywność.

 • ADHD u dziecka: Co robić?

  ...złośliwość. Tymczasem takie zachowania mogą wskazywać na ADHD, czyli zespół nadpobudliwości ruchowej. Jeśli twoje dziecko ma objawy ADHD (czyli nadruchliwość, impulsywność, trudności ze skupieniem uwagi ), wybierz się z nim do pediatry lub neurologa. Lekarz przeprowadzi badania i wyda diagnozę (ADHD można stwierdzić dopiero u dzieci po 7 r. ż.). Warto wiedzieć, że nadpobudliwość dziecka może...

 • To ADHD czy tylko nadmiar energii?

  Nie usiądzie nawet na chwilkę, wszędzie go pełno, buzia mu się nie zamyka... Mówisz żartem: „Chyba ma ADHD!”. Sama w to nie wierzysz, ale niepokój pozostaje.

 • To ADHD czy tylko nadmiar energii?

  Nie usiądzie nawet na chwilkę, wszędzie go pełno, buzia mu się nie zamyka... Mówisz żartem: „Chyba ma ADHD!”. Sama w to nie wierzysz, ale niepokój pozostaje. Bo ta przypadłość dotyka aż 5 proc. dzieci!

Dyskusje na temat: adhd objawy
 • Re: Czy ktoś posiada informacje o ADHD u dorosłych???

  zażywania amfetaminy ( zwaną fetą lub spidem), znasz tylko objawy zażywania. Przecież ten narkotyk niedość, że niszczy szare komórki to może doprowadzić do nałogu i to bardzo sybko nie mówiąc już

 • Re: ADHD może mieć także dorosły

  Kompletne brednie śmiechu warte! Pasek ojca, a w niektórych domach rzemyki na sarniej nóżce, skutecznie leczyły te objawy, do których potem dorobiono jakąś wydumaną chorobę! Tak samo dysleksję leczono, i to ze 100% skutecznością, zeszytem i pisaniem w nim setek razy spornych wyrazów! Teraz po prostu brakuje paska ojca, więc jest wysyp jakiegoś ADHD!

 • Re: potrzebuje terapii

  bardzo ciezkim charakterem, jest zaparty, rzadko widzi swoje bledy, jest bardzo wybuchowy. w dziecinstwie rzekomo chorowal na adhd i nie wiem juz, czy to byla faktycznie choroba, czy jego charakter. Ja(...) rozstanie.Nie jesteście w formalnym związku, nie mieszkacie ze sobą,może nie warto na siłę ratować czegoś co się wypaliło.ADHD to zespół nadpobudliwości psychoruchowej, której towarzyszą wybuchy złości

 • Re: To ADHD czy tylko nadmiar energii?

  To ewidentne objawy występujące po seriach przymusowych SZCZEPIEŃ . Obecnie powstają całe klasy dla dzieci z bezpowrotnie uszkodzonymi mózgami . I to jest przyszłość Polski . A nazwę ADHD wymyślono na potrzeby firm farmaceutycznych aby od nich odwrócić uwagę .

 • Re: To ADHD czy tylko nadmiar energii?

  Oprócz czynników biologicznych wpływ na ADHD mają również czynniki społeczne. Naukowcy mocno negują hipotezy mówiące o tym, że błędy wychowawcze sprawiają, iż dzieci są nadpobudliwe. Stwierdzają tylko, że takie czynniki jak brak zasad i norm, złe warunki rodzinne oraz porywczość rodziców pogłębiają objawy ADHD. Niezaprzeczalny jednak staje się fakt, że czas okołoporodowy w dużej mierze wpływa na

 • Re: ADHD – z tym można nauczyć się żyć!

  Właśnie czytam ten wywiad i się dziwię. Moje dziecko ma ADHD, psychiatra powiedział, że to choroba. Oczywiście nie jest w 100% uleczalna ale z wiekiem objawy słabną. A jest wiele terapii, które naprawdę pomagają

 • Re: ADHD – z tym można nauczyć się żyć!

  Odpowiednia dieta może złagodzić objawy ale na pewno ich nie wyeliminuje, jeśli tak się dzieje to nie jest to ADHD

 • Re: Jak rozpoznać ADHD u dziecka?

  Co oni jeszcze nie wymyślą żeby więcej leków sprzedać? lekarz leczy. weterynarz wyleczy. farma MiAiFiIiA celowo produkuje leki które nie leczą lecz zmniejszają objawy aby nigdy nie wyleczyć bo kasa ważniejsza od pacjenta! W sezonie duże dawki wit C pomogą zapobiec grypie i przeziębieniu lepiej niż szczepionka - sam stosuję i nie pamiętam kiedy byłem na cokolwiek chory. więcej na ukryte terapie

 • Re: ADHD to choroba mózgu

  AntyUPA- Ignoranci tacy jak ty, nie koniecznie dostają od życia w mięsień pośladkowy. Czasem zapadają w chorobę mózgu znacznie gorsza i kończą w kaftanie. Masz już pierwsze objawy. widocznie dostawałeś po głowie skórzanym paskiem...stąd wyrafinowane poglądy. Przebadaj się , póki nie jest za późno.

 • Re: Odra atakuje. Jakie są objawy?

  Widać że nie masz bladego pojęcia o czym piszesz. Idź do szkoły do klasy integracyjnej i przynajmniej popatrz na dzieci z ADHD a wszystko Ci się rozjaśni!