• Informacje na temat:

  adhd leczenie

Artykuły na temat: adhd leczenie
 • Odkryto geny ADHD

  ...​Specjaliści z Psychiatric Genomics Consortium oraz ośrodków naukowych w USA i Danii przeprowadzili obszerny projekt badawczy, w którym porównali całe genomy 20 tys. osób z ADHD i 35 tys. osób wolnych od tego zaburzenia.

 • ADHD może mieć także dorosły

  Zespół nadpobudliwości psychoruchowej – ADHD (attention deficit hyperactivity disorder) to zaburzenie rozpoznawane w pierwszych siedmiu latach życia dziecka. Ale nawet 60 proc. dzieci z ADHD utrzymuje jego objawy w dorosłości! To zaburzenie warto także wtedy leczyć.

 • Metody leczenia ADHD - zaangażuj się!

  ADHD czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej dotyka coraz więcej dzieci. Leczenie może okazać się trudne i długofalowe, dlatego im szybciej podejmiemy kroki, tym lepiej.

 • Leczenie tej choroby wymaga zmiany stylu życia

  Zmiana stylu życia mogłaby pomóc dzieciom z ADHD...

 • Małe dzieci z ADHD. Wczesna identyfikacja i interwencja

  Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami koncentracji uwagi (ADHD) to problem, z którym boryka się wielu wychowawców. Jak pokazują autorzy "Małych dzieci z ADHD", kluczem do jego rozwiązania jest wczesne rozpoznanie objawów i natychmiastowa reakcja.

 • MOJE DZIECKO JEST NADRUCHLIWE - CZY TO ADHD? seria psychologia kliniczna dziecka

  Wśród wielu rodziców istnieje fałszywy, upraszczający pogląd, że dziecko nadruchliwe może mieć ADHD. W artykule wyjaśniam czym jest Nadpobudliwość Psychoruchowa jako kliniczne rozpoznanie diagnostyczne. Zapraszam.

 • Nieleczone ADHD zwiększa ryzyko depresji u dziecka

  Dzieci z ADHD, czyli zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, są bardziej niż rówieśnicy narażone na depresję i inne problemy psychiczne. Dlatego eksperci kampanii "Dziecko i świat za pan brat" apelują, by nie bagatelizować tego zaburzenia.

 • To ADHD czy tylko nadmiar energii?

  Nie usiądzie nawet na chwilkę, wszędzie go pełno, buzia mu się nie zamyka... Mówisz żartem: „Chyba ma ADHD!”. Sama w to nie wierzysz, ale niepokój pozostaje.

 • To ADHD czy tylko nadmiar energii?

  Nie usiądzie nawet na chwilkę, wszędzie go pełno, buzia mu się nie zamyka... Mówisz żartem: „Chyba ma ADHD!”. Sama w to nie wierzysz, ale niepokój pozostaje. Bo ta przypadłość dotyka aż 5 proc. dzieci!

 • Nieleczone ADHD zwiększa ryzyko depresji u dziecka

  Dzieci z ADHD, czyli zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, są bardziej niż rówieśnicy narażone na depresję i inne problemy psychiczne. Dlatego eksperci kampanii "Dziecko i świat za pan brat" apelują, by nie bagatelizować tego zaburzenia.

Dyskusje na temat: adhd leczenie
 • Re: potrzebuje terapii

  bardzo ciezkim charakterem, jest zaparty, rzadko widzi swoje bledy, jest bardzo wybuchowy. w dziecinstwie rzekomo chorowal na adhd i nie wiem juz, czy to byla faktycznie choroba, czy jego charakter. Ja(...) rozstanie.Nie jesteście w formalnym związku, nie mieszkacie ze sobą,może nie warto na siłę ratować czegoś co się wypaliło.ADHD to zespół nadpobudliwości psychoruchowej, której towarzyszą wybuchy złości

 • Re: Zagrożenie dla rodzeństwa dzieci z ADHD

  c.d.: "Bruce Perry, autor znanej na całym świecie książki „Chłopiec wychowany jak pies” i szef amerykańskiej ChildTrauma Academy, powiedział w rozmowie z „Observer”, że "ADHD to raczej opis różnych(...), przewidywalny plan dnia, regularny sen, regulowanie emocji poprzez np. jogę – to bardziej skuteczne formy pomocy dzieciom i dorosłym jednocześnie. O bezpośrednim związku pomiędzy objawami „ADHD

 • Re: Jakie są najczęstsze przyczyny bezpłodności?

  stresu, bólu, żylaków, grypy, adhd, osteoporozy, elim. deformacji genettyczne, osobowości, uzależnień, aberracji od norm zdrowego organizmu itd.. ale do HOMEOSTAZY; Aminokwasy / składniki białka(...) JEGO SAMOOBRONĘ! * Stwierdzono jego duży wpływ na rewelacyjne leczenie ran, /niezależnie od rodzaju/, większość chorób dermatologicznych/ uważnych dotychczas za nieuleczalne, popromienne, po

 • Re: Niebezpieczne leczenie

  i leczy adhd, autyzm i porażenia nerwowe.

 • Re: Jak rozpoznać ADHD u dziecka?

  Bruce Perry, autor znanej na całym świecie książki „Chłopiec wychowany jak pies” i szef amerykańskiej ChildTrauma Academy, powiedział w rozmowie z „Observer”, że "ADHD to raczej opis różnych(...), przewidywalny plan dnia, regularny sen, regulowanie emocji poprzez np. jogę – to bardziej skuteczne formy pomocy dzieciom i dorosłym jednocześnie. O bezpośrednim związku pomiędzy objawami „ADHD

 • Re: Zagrożenie dla rodzeństwa dzieci z ADHD

  choroby. Leczenie jedzeniem daje bardzo dobre efekty naprawcze w funkcjonowaniu tychże chorych.

 • Re: Zagrożenie dla rodzeństwa dzieci z ADHD

  mózgu, by móc jej zaprzecząć czyli udawać chorobę medyczną i markować leczenie oraz uzasadniać dehumanizację. Ludzie w trybie apollińskim uważają wszelką patologię za nieprawdę, ponieważ wyznają zdrowie

 • Re: ADHD to zbiór różnych zaburzeń

  I o dziwo to leczenie "złego wychowania"...przynosiło zamierzone rezultaty bez szprycowania dziecka chemią i robienia mu wody z mózgu przez różnych szarlatanów? Ojej, cuda normalnie. Wybacz, niestety skuteczność weryfikuje najlepiej, a w tym przypadku to, że te "prostackie" metody są najlepsze. Co do alergii, to co trzecie dziecko ją ma z powodu również odejścia do "prostackich" metod

 • Re: Leczenie tej choroby wymaga zmiany stylu życia

  Wymyślono chorobę, żeby pseudo-specjalistom i firmom farmaceutycznym żyło się jeszcze lepiej; nie ma ADHD - są tylko nieudolni rodzice, którzy nie potrafią wychować dziecka, wpoić mu zasad.

 • Re: Leczenie tej choroby wymaga zmiany stylu życia

  W klasie córki, kiedy Michał z ADHD zaczyna wrzeszczeć i rzucać przedmiotami wszystkie dzieci mają się schować pod ławkę. To nie żart. Tak wyglądają lekcje z uczniem z tą chorobą.