• Informacje na temat:

  adhd dorosłych

Artykuły na temat: adhd dorosłych
 • ADHD - triada objawów

  Co to jest ADHD? Jest to zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. Zgodnie z kryteriami diagnostycznymi objawy muszą pojawić się przed siódmym rokiem życia. Przyczyną tego zaburzenia często są czynniki genetyczne, mogą one wynikać z działania czynników biologicznych, oddziałujących negatywnie na ośrodkowy układ nerwowy w okresie: prenatalnym, okołoporodowym lub postnatalnym.

 • ADHD może mieć także dorosły

  Zespół nadpobudliwości psychoruchowej – ADHD (attention deficit hyperactivity disorder) to zaburzenie rozpoznawane w pierwszych siedmiu latach życia dziecka. Ale nawet 60 proc. dzieci z ADHD utrzymuje jego objawy w dorosłości! To zaburzenie warto także wtedy leczyć.

 • Jak rozpoznać ADHD u dziecka?

  ..."To jak bieg w maratonie" - mówią lekarze o terapii dzieci z ADHD. Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi jest uwarunkowany genetycznie. Często rodzice mają niektóre objawy, dlatego ADHD bywa wyzwaniem dla całej rodziny. "Najważniejsza jest tu cierpliwość" - podkreśla Kamila Wesołowska, psychiatra dziecięcy i zapewnia: "wspólnymi siłami ze wszystkim można sobie poradzić."

 • ADHD to choroba mózgu

  Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) to zaburzenie charakteryzujące się opóźnionym rozwojem pięciu ważnych obszarów mózgu – wynika z badania opublikowanego na łamach „The Lancet Psychiatry”.

 • ADHD – z tym można nauczyć się żyć!

  ADHD nie jest chorobą, więc nie można się z niego wyleczyć. Z ADHD trzeba nauczyć się żyć - mówi Beata Chrzanowska-Pietraszuk, psycholog dziecięcy. Dowiedz się, jak je diagnozować i co rodzice mogą zrobić, by pomóc i dziecku, i sobie.

 • Małe dzieci z ADHD. Wczesna identyfikacja i interwencja

  Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami koncentracji uwagi (ADHD) to problem, z którym boryka się wielu wychowawców. Jak pokazują autorzy "Małych dzieci z ADHD", kluczem do jego rozwiązania jest wczesne rozpoznanie objawów i natychmiastowa reakcja.

 • "ADHD i inne cudowne zjawiska"

  Teatr Studio zaprasza na spektakl "ADHD i inne cudowne zjawiska" w reżyserii Joanny Szczepkowskiej.

 • Skąd bierze się ADHD?

  Zespół nadczynności psychoruchowej z deficytem uwagi - w skrócie ADHD - to poważny problem rodziców i nauczycieli. Nadczynność spotykamy nie tylko u dzieci, także u dorosłych.

 • ADHD opanowuje dzieci w wieku szkolnym?

  Jak poinformowano od 3 do 5 proc. dzieci w wieku szkolnym cierpi na zespół deficytu uwagi i nadruchliwości (ADHD), w grupie przeważa ilość chłopców niż dziewcząt.

 • Nieleczone ADHD zwiększa ryzyko depresji u dziecka

  Dzieci z ADHD, czyli zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, są bardziej niż rówieśnicy narażone na depresję i inne problemy psychiczne. Dlatego eksperci kampanii "Dziecko i świat za pan brat" apelują, by nie bagatelizować tego zaburzenia.

Dyskusje na temat: adhd dorosłych
 • Re: Czy ktoś posiada informacje o ADHD u dorosłych???

  jest bardzo dobra książka: Edward M Hallowell, John J. Ratey "W Swiecie ADHD. nadpobudliwość psychoruchowa z zaburzeniami uwagimu dzieci i dorosłych". wyd. Media rodzina 2004. Lektura tej pozycji bardzo dużo mi wyjaśniła. Matka dorosłego syna z ADHD.

 • Re: ADHD może mieć także dorosły

  Przecież przyznano, że ADHD jako jednostka chorobowa jest tworem wymyślonym i jako taka w rzeczywistości nie istnieje. Czyżby przyszła teraz kolej na dorosłych ? No tak, przecież lekarze muszą z czegoś żyć.

 • Re: Czy ktoś posiada informacje o ADHD u dorosłych???

  Witam, jestem "dorosłym" z adhd i chętnie poznam ludzi z podobnymi objawami, aby o tym porozmawiać, spotkać się, a może przejechać życie bez trzymanki wspólnie:-). Pozdrawiam. delgado187@interia.pl prawdopodobnie mam ADHD mam 57lat czy mogę to okiełznać

 • Re: Zagrożenie dla rodzeństwa dzieci z ADHD

  c.d.: "Bruce Perry, autor znanej na całym świecie książki „Chłopiec wychowany jak pies” i szef amerykańskiej ChildTrauma Academy, powiedział w rozmowie z „Observer”, że "ADHD to raczej opis różnych symptomów typowych dla dzieci i dorosłych i zdarzających się w różnych momentach życia”. Perry ostrzega przed użyciem środków psychotropowych, ponieważ nie do końca znany jest ich wpływ na rozwój

 • Re: Czy ktoś posiada informacje o ADHD u dorosłych???

  To nie tylko może być objaw ADHD ale też może praca go przemęcza i złapał tzw. nerwicę....

 • Re: ADHD może mieć także dorosły

  Opisany w artykule obraz tej rzekomej choroby u dorosłych dobitnie pokazuje, że ADHD to inna nazwa na braki w wychowaniu i dyscyplinie u dzieci. U dorosłych przekłada się to na brak obowiązkowości, umiejętności organizowania swojego czasu i pracy oraz skłonność do łamania zasad, przepisów i do przestępczości. Funkcjonowania w społeczeństwie trzeba się za młodu nauczyć i główna w tym rola rodziców

 • Re: Czy ktoś posiada informacje o ADHD u dorosłych???

  Witam, jestem "dorosłym" z adhd i chętnie poznam ludzi z podobnymi objawami, aby o tym porozmawiać, spotkać się, a może przejechać życie bez trzymanki wspólnie:-). Pozdrawiam. delgado187@interia.pl

 • Re: Jak rozpoznać ADHD u dziecka?

  Bruce Perry, autor znanej na całym świecie książki „Chłopiec wychowany jak pies” i szef amerykańskiej ChildTrauma Academy, powiedział w rozmowie z „Observer”, że "ADHD to raczej opis różnych symptomów typowych dla dzieci i dorosłych i zdarzających się w różnych momentach życia”. Perry ostrzega przed użyciem środków psychotropowych, ponieważ nie do końca znany jest ich wpływ na rozwój fizyczny

 • Re: Czy ktoś posiada informacje o ADHD u dorosłych???

  A może do tej wyliczanki nałogów dodać np.amfetaminę...Proszę pod tym kontem poobserwować syna. Amfetamina???? np dzis pani syn lata jak nowo narodzony,jest gadatliwy,ma dobry humor,robi rzeczy ktorych nie robi na codzien,gada dziwne rzeczy,mowi szybko,jest bardzo pobudzony,nie spozywa posilkow,slucha glosno muzyki,wraca do domu po nocach..... a innego dnia: spi caly dzien,jest przybity,nic mu sie niechce,jest nerwowy,nie da sie z nim porozumiec,ma stany depresyjne...... to wtedy amfetamina...

 • Re: ADHD to zbiór różnych zaburzeń

  To nie żadne ADHD tylko efekt braku wychowania małych śmierdziaków i lub braku predyspozycji do bycia rodzicem. Właśnie wtedy małe śm(ie)rdzielce wykorzystują jak moga słabośc dorosłych a kulawy system edukacji psychologów tylko pogłębia problem. Dawniej mały śmerdzelak zarobił w tyłek i "choroba" przechodziła jak ręką odjął.