• Informacje na temat:

  abstynencja alkoholowa

Artykuły na temat: abstynencja alkoholowa
 • FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

  ...sposobem, aby ustrzec malca przed FAS, pokrewnymi zaburzeniami oraz innymi konsekwencjami związanymi z piciem napojów alkoholowych przez matkę, jak m.in. przedwczesny poród, jest stuprocentowa abstynencja...

 • Alkoholowy zespół płodowy

  Przez pojęcie alkoholowego zespołu płodowego, najczęściej rozumiane jest ciężkie upośledzenie intelektualne dziecka, zaburzenia percepcji, snu, emocji wyższych, jak również zaburzeń w morfologii - niska masa urodzeniowa, mikrocefalia, charakterystyczny "zdziwiony" wyraz twarzy.

 • Coraz więcej Polek pije w ciąży alkohol

  ...w tej sprawie. Specjaliści są zgodni: w ciąży konieczna jest całkowita abstynencja. Nie ma bowiem "bezpiecznej" dla płodu dawki alkoholu. Warto wiedzieć, że jego cząsteczki przenikają przez łożysko...

 • Ben Affleck o największym błędzie w swoim życiu

  Gwiazdor zdobył się na to wyznanie niemal 5 lat od rozstania z Jennifer. I trudno oprzeć się wrażeniu, że wypowiedź ma związek z tym, że za chwilę na ekrany kin wejdzie jego najnowszy film. Bo nic nie zmiękcza ludzkich serc bardziej niż publiczne łkanie i gorzkie żale.

 • Lampka czerwonego wina w ciąży – „dla zdrowotności”? Uważaj!

  Marzec 2019, Miastko na Pomorzu, pijana kobieta rodzi córkę z 1 promilem alkoholu we krwi. Sierpień 2019, Ostrów Wielkopolski, kobieta (3,5 promila alkoholu we krwi) rodzi dziecko z 1,7 promila alkoholu we krwi. Grudzień 2019, Nowy Dwór, 44-letnia pijana kobieta rodzi upojone alkoholem dziecko. Lekarze stwierdzają 3 promile alkoholu we krwi noworodka. To tylko trzy przypadki z wielu, w których ciężarne kobiety rodzą pijane dzieci.

 • Dziękuję, nie piję

  ...konsekwencjami związanymi z piciem napojów alkoholowych przez matkę, jak m.in. przedwczesny poród, jest stuprocentowa abstynencja.

 • Chrzan i jajka są super

  ...abstynencja alkoholowa sprzyja zapobieganiu nowotworom. - Oczywiście, nie ma sensu w święta odmawiać sobie wszystkich smakołyków, ale jak zjemy kawałek ciasta, idźmy na rower lub na długi spacer. Nie tylko...

 • Planujesz dziecko? Nie pij alkoholu na długo przed poczęciem

  Oboje rodzice powinni odstawić alkohol na wiele miesięcy przed planowanym poczęciem dziecka, aby chronić je przed wrodzonymi wadami serca. To wnioski z obszernej analizy wyników badań, opublikowanych w ostatnich 28 latach.

 • FAS stanowi ciągłe zagrożenie

  Czym jest FAS? FAS to skrót od angielskiego określenia fetal alcohol syndrome, czyli alkoholowy zespół płodowy. Jest to zespół chorobowy, który jest wynikiem działania alkoholu na płód w okresie prenatalnym. Eksperci i lekarze zgodnie podkreślają, że FAS jest nieuleczalny, jednak można go prosto uniknąć. Wystarczy nie pić alkoholu w ciąży. Wskazana jest kompletna abstynencja, bo nie ma...

 • Za dużo tłuszczu w wątrobie?

  Niewłaściwy styl życia bardzo temu organowi szkodzi. Na szczęście można mu pomóc i część zmian cofnąć.

Dyskusje na temat: abstynencja alkoholowa
 • Re: Nie tylko marynaty wywołują raka. Co jeszcze?

  A ja mam 55 lat, dobre zdrowie, żadnych leków nie biorę. Dieta wegańska i abstynencja alkoholowa - nie mam z tym nic wspólnego, nie stosuję i nie mam zamiaru, dla utrzymania zdrowia.

 • Re: Paulina Sykut-Jeżyna zachwyca figurą po ciąży

  Bo w ciazy i po ciazy najwazniejsze to byc fit. Ani zdrowe odzywianie nie jest wazne ani abstynencja alkoholowa czy nikotynowa ani regularna kontrola lekarska. Tylko bycie fit. Jakie te celebrytki sa tepe. Rece opadaja. Tysiace kobiet dobrze wyglada po kilku miesiacach od porodu i swietnie sobie radza z dzieckiem bez pitolenia glupot na prawo i lewo.