• Informacje na temat:

  abstynencja

Artykuły na temat: abstynencja
 • Abstynencja zapobiega nowotworom?

  To FAKT! Picie alkoholu zwiększa ryzyko zachorowania na liczne nowotwory: jamy ustnej, gardła, przełyku, krtani, wątroby, jelita grubego i piersi.

 • Peja o swojej abstynencji

  Peja nie pije już od dekady. Z tej okazji muzyk zamieścił na Instagramie nową fotografię, pod którą opowiedział o swoim uzależnieniu od alkoholu.

 • Abstynencja w naszym społeczeństwie, które wyjątkowo nie stroni od alkoholu, jest czymś rzadko spotykanym, pierwszym skojarzeniem z tym słowem jest zaszufladkowanie kogoś, że na pewno pił i miał z tym problem, ewentualnie pili rodzice i jest DDA (dorosłym dzieckiem alkoholika). Szybko stawiamy diagnozę i traktujemy abstynenta jak osobę z problemem. Nie jest to jednak takie proste… Istnieją wśród...

 • Russell Crowe ujawnił, że przed ślubem miesiącami powstrzymywał się od seksu ze swoją narzeczoną Danielle Specer.

 • Borys Szyc: Szczęśliwy po przejściach

  Hulaszczy tryb życia? To już go nie dotyczy. A przyznanie się do alkoholizmu i abstynencja sprawiły, że branża w końcu mu zaufała. Teraz Borys znów jest na topie.

 • Leki, których nie można łączyć z alkoholem

  Zasada wydaje się prosta – jeśli zażywamy jakiekolwiek leki, powinniśmy w tym czasie zrezygnować z picia alkoholu. A jednak pytanie o to, jakich środków kategorycznie nie można łączyć z wyskokowymi napojami, jest jednym z najczęściej wpisywanych przez Polaków w wyszukiwarki internetowe. Jak zatem podejść do tematu, by nie zrobić sobie krzywdy? Oto pięć substancji, po zażyciu których bezwzględnie należy zachować abstynencję.

 • Ósemka kier. Zdrowie będzie ci dopisywać o ile postawisz na surową abstynencję. Już się w życiu wyhulałeś. Zacznij myśleć o przyszłości i rodzinie. Rusz...

 • Bez obsesji

  Seks wpływa korzystnie na samopoczucie, zdrowie i urodę. Czy to oznacza, że długotrwała abstynencja może być szkodliwa? Odpowiadają specjaliści.

 • Dojrzałeś do wspaniałego seksu! - czyli życie erotyczne 50+

  Nie daj sobie wmówić, że udany seks należy się wyłącznie ludziom w przedziale 20-35 lat. Bądź wspaniałym dowodem na to, że namiętność nie pyta o metrykę. Badania potwierdzają, że życie seksualne seniorów może być dużo bardziej satysfakcjonujące niż dwudziestokilkulatków. Aby to osiągnąć wcale nie trzeba mieć atletycznego ciała, ani nawet szeregu operacji plastycznych za sobą, nie trzeba za wszelką cenę sztucznie się odmładzać. Nasz wiek nie jest bowiem przeszkodą – jest atutem! Mamy...

 • Dry January. Nowa moda ze Stanów

  ...5 proc. - złego cholesterolu LDL.  Miesięczna abstynencja daje znakomite efekty też u tych na diecie. Alkohol to puste kalorie - nie pijesz, nie tyjesz! A razem z trunkami unikasz też kalorycznych...

Zdjęcia na temat: abstynencja
Wideo na temat: abstynencja
 • Czy abstynencja może zapobiegać nowotworom?

  Alkohol jest samodzielnym czynnikiem rozwoju nowotworów. Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem zaklasyfikowała go do pierwszej grupy kancerogenów. Co sprawia, że jest taki toksyczny? O jego szkodliwym działaniu opowiedział w "Dzień Dobry Wakacje" ambasador Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem Paweł Koczkodaj. Dlaczego alkohol jest bardziej niebezpieczny dla kobiet?

 • Abstynencja seksualna, jakie może mieć skutki?

  Niektórzy odkładają swój pierwszy raz, czekając na odpowiedni moment i wymarzonego partnera. - Żyjemy w homogenicznym kulturowo kraju, to mężczyzna jest zdobywcą, a kobieta ma zachowywać ascezę do nocy poślubnej - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" seksuolog Monika Staruch. Czy deficyt seksu może powodować jakieś negatywne zmiany? (Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news)

Dyskusje na temat: abstynencja