• Informacje na temat:

  5 porcji warzyw i owocow

Artykuły na temat: 5 porcji warzyw i owocow
 • 5 porcji warzyw, owoców lub soku

  W marcu rozpoczęła się kolejna, VI już odsłona kampanii edukacyjnej „5 porcji warzyw, owoców lub soku” – programu realizowanego przez Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków. Celem akcji jest promowanie i budowanie prawidłowych postaw żywieniowych wśród Polaków. Kampania ma szczególne znaczenie w obliczu ciągle zbyt niskiego spożycia owoców i warzyw w naszym kraju.

 • Czy wiesz ile to porcja warzyw lub owoców?

  Specjaliści ds. żywienia z całego świata zalecają, by każdego dnia w naszym jadłospisie pojawiło się minimum 400 g owoców i warzyw, w 5 porcjach. Niestety, Polska podobnie jak wiele innych krajów świata, wciąż boryka się z problemem niskiego spożycia tych produktów.

 • WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) zaleca spożywanie minimum 400 gramów warzyw i owoców dziennie. Dlaczego? Ponieważ są naturalnym źródłem witamin, minerałów i błonnika. Warto o tym pamiętać układając codzienny jadłospis.

 • Rynek warzyw i owoców w Polsce – produkujemy, ale nie spożywamy

  Rynek warzyw i owoców stanowi jeden z istotnych segmentów branży spożywczej w Polsce. Polska należy do czołowych graczy na europejskim rynku uprawy warzyw i owoców. Jednak spożycie warzyw i owoców nadal pozostaje zbyt niskie.

 • Owoce i warzywa w służbie zdrowiu

  Nauka ma mocne dowody na to, że spożycie warzyw i owoców znacząco zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory złośliwe i choroby sercowo-naczyniowe, nadciśnienie, cukrzycę i otyłość.

 • Rola warzyw i owoców w zwalczaniu skutków stresu oksydacyjnego

  .... w zielonych warzywach (np. brokuły, brukselka), w marchwi czy żurawinie, a także w sokach warzywno - owocowych lub wielowarzywnych z ich udziałem. Kolejnym ważnym sprzymierzeńcem w walce z wolnymi(...) stwierdza się też, że jedną z tych porcji (ok. 200 ml) może stanowić szklanka soku. Jeśli na naszych talerzach pojawią się kolorowe warzywa i owoce, jeśli będziemy pić zrobione z nich soki, to...

 • Dowiedz się, jak przechowywać warzywa i owoce, co zrobić, by nie traciły witamin i czy lepsze są mrożone czy te z puszki? Pamiętaj, by zachować młodość i zdrowie jedzmy je przynajmniej pięć razy dziennie!

 • Warzywa i owoce tylko pięć razy dziennie

  Więcej niż pięć codziennie spożywanych porcji warzyw i owoców nie daje dodatkowych korzyści zdrowotnych - informuje eksperci. Specjaliści od żywienia od dawna zalecają pięć 80-gramowych porcji warzyw i owoców dziennie.

 • Warzywa i owoce niekoniecznie częściej niż pięć razy dziennie

  Więcej niż pięć codziennie spożywanych porcji warzyw i owoców nie daje dodatkowych korzyści zdrowotnych.

 • Zdrowa dieta - 5 porcji warzyw, owoców lub soku

  Każdy rodzic z wielką uwagą i troską obserwuje rozwój swojego dziecka i stara się zapewnić mu wszystko to, co dla niego najlepsze. W okresie intensywnego i szybkiego rozwoju naszych pociech niezwykle ważna jest odpowiednia dieta bazująca na warzywach, owocach i sokach.

Dyskusje na temat: 5 porcji warzyw i owocow
 • Re: Ciągle choruje zimą - co mam robić?

  Dolaczam sie do poprzedniczek...zmiana stylu jedzenia, ruch.. to podstawa...dziennie powinnismy jadac 5 porcji warzy i owocow...z czego wiecej warzyw niz owocow.

 • Re: Wygląd cery w dużej mierze zależy od diety

  Polecam też przeczytać mój krótki artykuł na temat odżywiania. Przy regularnym spożywaniu warzyw i owoców odczuwam znaczącą poprawę samopoczucia :) http://www.beautyarchitect.pl/odzywianie/5-porcji-warzyw-owocow-lub-soku/

 • skasowam niechcacy wpis;-)-czyli na zachodzie bez zmian

  5 posilkow dziennie, conajmniej 5 porcji owocow i warzyw, ogolnie przestawilam sie na zdrowe jedzenie i chuda wersje niektorych potraw:) Do tego 3-5 razy w tygodniu silownia. Nic specjalnego wlasciwie, ale robie to wszystko po okiem specjalisty.