• Informacje na temat:

  żywienie dziecka po 1 roku zycia

Artykuły na temat: żywienie dziecka po 1 roku zycia
 • Nowa piramida żywienia

  Obowiązująca od 2016 roku pod nową nazwą Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej wprowadza dużo istotnych zmian. Miejsce wyrobów mącznych i zbożowych, które tym razem trafiły piętro wyżej, zajęły owoce i warzywa. Żywieniowcy radzą też, by ograniczyć tłuszcze zwierzęce, mięso czerwone, a także sól i cukier. Zdaniem dietetyków takie wytyczne to ukłon nie tylko w stronę wegan i wegetarian...

 • Świadome wybory żywieniowe na różnych etapach życia

  Jesteś tym, co jesz. To powiedzenie wcale nie jest oklepanym sloganem. Odpowiednim żywieniem naprawdę można pozytywnie wpływać na stan zdrowia. Dzięki prawidłowo zbilansowanej diecie, organizm będzie na pewno w lepszej formie.

 • Woda jest super! Nowa aplikacja dla dzieci od Żywiec Zdrój

  ..., stworzone w ramach programu „Mamo, tato, wolę wodę!”. Jest to jeden z największych programów edukacyjnych skierowanych do przedszkoli w Polsce. Ruszył w 2009 roku a jego nadrzędnym celem jest zachęcanie(...) i Dziecka. Od początku funkcjonowania programu już ponad milion przedszkolaków bawiąc się i ucząc odkrywało fascynujący świat wody. O firmie Firma Żywiec Zdrój jest liderem na polskim rynku wody...

 • 5 zasad żywienia rocznego smyka

  Pierwsze urodziny to milowy krok nie tylko w rozwoju, ale także w diecie dziecka. Podpowiadamy, jakie zmiany warto wprowadzić i w jaki sposób komponować dla malucha nowy, zdrowy jadłospis.

 • 7 pytań mam na temat żywienia malucha

  Nadszedł czas, aby wzbogacić menu dziecka o nowe smaki. Denerwujesz się, bo nie chcesz popełnić żadnego błędu? Rozwiejemy twoje wątpliwości!

 • 7 pytań mam na temat żywienia malucha

  Nadszedł czas, aby wzbogacić menu dziecka o nowe smaki. Denerwujesz się, bo nie chcesz popełnić żadnego błędu? Rozwiejemy twoje wątpliwości!

 • 7 zasad idealnej diety po 1. roku życia

  Rok to granica wieku, po której jadłospis dziecka znacznie się rozszerza. Warto to wykorzystać i włączyć do jego menu jak największą ilość nowości, jednak w granicach rozsądku. Maluch(...) im później poznają jego smak, tym lepiej. Choć przestrzeganie tych ograniczeń może ci się wydawać kłopotliwe, w przyszłości zaprocentuje. Odżywianie dziecka w ciągu pierwszych trzech lat ma wpływ na...

 • Zdrowy styl życia według Polaków

  ..., zwłaszcza po 35 roku życia. Przez kobiety dwa razy częściej niż przez mężczyzn. Większość Polaków deklaruje, że przynajmniej raz w tygodniu spożywa owoce, warzywa, mleko drób. Brak wiedzy na temat zasad(...) - spacerach. Bardziej forsowne formy aktywności uprawiamy rzadko. Aktywny wysiłek fizyczny deklarują przede wszystkim ludzie młodzi (do 24 roku życia).

 • Polskie dzieci mają niedobór witamin B1, B2, B6, PP i C - wynika z raportu przygotowanego na inaugurację kampanii "Żywienie - Witaminy - Zdrowie".

 • Dzieci i ryby

  ...w drugim roku życia, oczywiście po uzgodnieniu z pediatrą. Śledzie i spółka Mięso ryb nie wymaga długiej obróbki termicznej. Zbyt długie smażenie lub pieczenie sprawia, że ryba jest(...) nadaje się też do gotowania i smażenia. Można też kupić pstrąga wędzonego. Tekst: dr inż. Anna Stolarczyk, dietetyk z Centrum Zdrowia Dziecka...