• Informacje na temat:

  zmiany hormonalne

Artykuły na temat: zmiany hormonalne
 • Terapia hormonalna pod lupą

  Odczuwasz dolegliwości związane z menopauzą, jednak do stosowania hormonalnej terapii zastępczej nie jesteś przekonana? Sprawdź, jakie są jej zalety i wady.

 • Nie warto bać się terapii hormonalnej

  ...od HTZ się tyje? Nie. Prawidłowo stosowana terapia hormonalna okresu menopauzy nie powoduje przyrostu masy ciała. Dlaczego zatem tak wiele kobiet stosujących HTZ przybiera na wadze? Zmiany hormonalne(...)Zastanawiasz się nad rozpoczęciem hormonalnej terapii zastępczej, ale trochę się jej obawiasz? Niesłusznie. Prawidłowo prowadzona terapia hormonalna poprawia jakość życia i zdrowie kobiety...

 • Czy i jak kamuflować niechciane zmiany na twarzy?

  Twarz jest naszą wizytówką – spotykając kogoś po raz pierwszy przyglądamy się najpierw właśnie jej, a resztę wizerunku oceniamy dopiero potem. Nic więc dziwnego, że zmiany pojawiające się na naszej cerze potrafią wprawić nas w zakłopotanie. Jak sobie z nimi radzić? I czy wolno nam je w jakikolwiek sposób tuszować?

 • D’ALCHÉMY Age defence broad spectrum remedy

  Krem na zmiany hormonalne i przebarwienia.

 • Polipy macicy - leczenie hormonalne lub operacja

  ...mogą "wróżyć" poważne zdrowotne problemy. Te zmiany nie mają ze sobą wiele wspólnego. Łączy je tylko to, że obie są schorzeniami macicy i mają łagodny charakter. Ważne, gdzie się znajdują Macica(...): Ginekolog może najpierw zaproponować ci leczenie hormonalne tabletkami. Kuracja trwa zwykle kilka miesięcy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dzięki takiej terapii polip sam się wchłonie.  Dokładna...

 • Bliska osoba ma problemy z prostatą? Możesz mu pomóc

  Każdy mężczyzna powinien zbadać swoją prostatę – najlepiej około pięćdziesiątki, kiedy to zaczynają się zmiany hormonalne. Co jeszcze można zrobić?

 • Dieta łagodząca objawy menopauzy

  Okresowi menopauzalnemu towarzyszą zmiany hormonalne powodując złe samopoczucie psychiczne i fizyczne. Odpowiednia dieta może złagodzić te dolegliwości.

 • Terapia hormonalna niszczy mózg

  ...dawna wierzyli, że zmiany są wywołane przez małe uszkodzenia naczyniowe w mózgu spowodowane terapią hormonalną. Nowe badania z użyciem rezonansu magnetycznego ujawniły redukcję tkanki mózgu...

 • Pochwa przewrażliwiona

  W okresie menopauzy w organizmie kobiety zachodzą zmiany hormonalne, które zmniejszają apetyt na seks i ograniczają komfort współżycia wskutek narastającej suchości pochwy. ​

 • Zachowaj każdy włos

  ...​Nadmierne wypadanie włosów może mieć bardzo wiele przyczyń, jak zmiany i zaburzenia hormonalne (np. niedoczynność tarczycy), stres, nieodpowiednia dieta (brak witamin i minerałów), niewłaściwa pielęgnacja.

Zdjęcia na temat: zmiany hormonalne
Wideo na temat: zmiany hormonalne
 • Menopauza – jak niwelować jej skutki?

  Zmiany hormonalne zachodzące w ciele kobiety przechodzącej menopauzę mają ogromy wpływ na jej libido. Badania pokazują, że Polacy bardzo wcześnie przechodzą na „seksualną emeryturę”. Seksuolog Magdalena Tyrała podpowiada jak niwelować skutki menopauzy i nie rezygnować z seksu po pięćdziesiątym roku życia.

 • Honorata Skarbek o najgorszej plotce

  Honorata Skarbek w rozmowie z Wideoportalem zdradziła najgłupszą fałszywą informację na swój temat. Pojawiła się plotka, że zmiany na twarzy gwiazdy są związane z zażywaniem przez nią leków hormonalnych. Skarbek zapewnia, że nie ingerowała w żaden sposób w swój wygląd i nie brała opisywanych środków. Dodała, że tego typu plotki mogą mieć negatywny wpływ na odbiorców, którzy biorą tego typu leki.

Dyskusje na temat: zmiany hormonalne
 • Jak przetrwać monopauzę?

  Nocne poty, nagłe uderzenia gorąca oraz płaczliwość i stany depresyjne… Nic dziwnego, że tylko nieliczne kobiety cieszą się z nadejścia menopauzy. Każda kobieta boi się jej nadejścia, tak jakby oznaczała koniec ich kobiecości. Winę za złe samopoczucie ponoszą nie tylko zachodzące w organizmie zmiany hormonalne, lecz również poczucie, że przekwitanie równoznaczne jest wkroczeniem w starość. Jak

 • Re: Polipy macicy - leczenie hormonalne lub operacja

  Mnie także przytrafiły się polipy w macicy:( W znieczuleniu ogólnym usunięto mi je w tyskiej klinice Dea Salus. Wszystko jest już dobrze, na szczęście zmiany nie nawracają. Polecam.

 • Re: Wypadanie włosów.

  Witam ! Moje pytanie .... czy, za mój problem mogą być odpowiedzialne zmiany hormonalne...albo, stres ? ..który to oczywiście, owym zmianą towarzyszy...albo, odwrotnie.. stres - odpowiada za owe zmiany hormonalne. Dodam jeszcze, że ...metrykalnie, dobijam czterdziestki. Za każdą kompetentną poradę , będę bardzo wdzięczna . Dziękuję. Oczywiście, że stres i zmiany hormonalne mogą być

 • Re: Uporaj się z nadmierną potliwością

  Tak silne pocenie wskazuje na przeciążenie nerek. Czasami leki wywołują nadmierne wydzielanie potu, także osłabienie organizmu, nowotwory, zmiany hormonalne, alergie.

 • Re: Piersi mi rosną od tabletek antykoncepcyjnych

  Zmiany hormonalne mogą prowadzić do powiększenia się piersi. Przede wszystkim zwiększona ilość estrogenu może prowadzić do tego, że piersi wyglądają pełniej. Pewne ćwiczenia powiekszanie-piersi.com pozwalają na uzyskanie odpowiedniego kształtu piersi. Zawsze można również zdecydować się na masaże, które pozwalają na ujędrnienie biustu. Masaż taki można wykonać nawet w domu.

 • Re: Presja odchudzania

  w wieku 40 lat będzie siedzieć na wózku, kolana i biodra nie wytrzymają takich obciążeń, do tego cukrzyca i powiązana z nią miażdżyca. Dodam zmiany hormonalne spowodowane złą przemianą materii. Choroba wieńcowa pewna.

 • Re: Wypadanie włosów.

  , za mój problem mogą być odpowiedzialne zmiany hormonalne...albo, stres ? ..który to oczywiście, owym zmianą towarzyszy...albo, odwrotnie.. stres - odpowiada za owe zmiany hormonalne. Dodam jeszcze, że ...metrykalnie, dobijam czterdziestki. Za każdą kompetentną poradę , będę bardzo wdzięczna . Dziękuję. Wydaje mi się, że stres owszem ma tu duże znaczenie, zmiany hormonalne idą za nim

 • Re: Seksowana Karolina Szostak w skórzanej spódnicy

  Kobieto będziesz biedna jeśli zmiany hormonalne spowodują wzrost wagi. Trzeba się akceptować taką jaką się jest, a 36 w wieku 50 lat to suszona śliwka

 • Re: Zaniedbana mama

  następować zmiany hormonalne , menopauza , guz mózgu itd . Mogła nastąpić zmiana nie koniecznie w pracy czy z partnerem ale w jej organizmie co w tym przypadku konieczna jest wizyta u lekarza .

 • Re: Zawał serca - te objawy zauważysz nawet miesiąc wcześniej

  ,,Mężczyźni zwykle ignorują ten objaw, kobiety- mylą go z uderzeniami gorąca właściwymi dla menopauzy." Mężczyźni nie mają menopauzy, mądralo. ,,Menopauza jest naturalnym okresem w życiu każdej kobiety. Jest związana z fizjologicznym wygasaniem czynności jajników, czego następstwem są zmiany hormonalne odpowiedzialne za wystąpienie różnych objawów."