• Informacje na temat:

  zmęczenie i senność przyczyny

Artykuły na temat: zmęczenie i senność przyczyny
 • Złe samopoczucie i senność mogą świadczyć o chorobach wątroby. Co jeszcze?

  Ze względu na brak unerwienia czuciowego wątroba nie daje objawów bólowych. O rozwijających się w niej stanach chorobowych informują jednak rozmaite, wtórne objawy, takie jak np. apatia, przewlekłe zmęczenie, napady senności, problemy z koncentracją, kłopoty z pracą układu pokarmowego, wzdęcia, nudności, wymioty czy brak apetytu. Alarmujących symptomów może być jednak znacznie więcej. Sprawdźmy...

 • Przyczyny zaburzeń snu

  Coraz więcej osób, nie tylko starszych, ale również młodych, boryka się z zaburzeniami rytmu snu. Zaburzenia snu mogą pojawić się z wielu różnych powodów. Jakie są najczęstsze przyczyny problemów ze snem?

 • Jak pozbyć się zmęczenia

  Zmęczenie to naturalna reakcja organizmu na wysiłek. Gdy w twoim organizmie wszystko działa, jak należy, kilka, kilkanaście godzin odpoczynku niweluje jego objawy. Inaczej jest, gdy cierpisz na zmęczenie przewlekłe. W tym przypadku odczuwasz znużenie bez względu na to, czy dałaś sobie czas na relaks, czy nie. Przyczyny takiego stanu mogą być różne, ale przy takich objawach lekarze coraz częściej...

 • Dziesięć powodów ciągłego zmęczenia

  Czekasz tylko, aż skończy się dzień i będziesz mogła wreszcie się położyć? Sprawdź, czy powtarzająca się zła forma nie ma poważniejszej przyczyny!

 • Skąd to ciągłe zmęczenie?

  ...za mało hemoglobiny, która dostarcza tlen do komórek. Narządy wewnętrzne są niedotlenione, a wtedy brakuje sił, pojawia się zmęczenie i senność. O anemii z braku żelaza mogą też świadczyć bóle głowy(...) na ten hormon, wytwarza go za mało lub nie potrafi utrzymać właściwego stężenia. Dlatego we krwi krąży dużo glukozy, a organizm nie może jej wykorzystać. Stąd trwałe zmęczenie, senność. Inne objawy...

 • Gdy szumi i dzwoni

  Hałas, infekcja, choroba tarczycy? Uciążliwe dzwonienie w uszach ma różne przyczyny.

 • Gdy brakuje witaminy B12

  Niepokojące zawroty głowy, senność, zły nastrój to objawy niedoboru witaminy B12.

 • ​Dlaczego wciąż jest ci zimno?

  Gdy znajdujesz się w towarzystwie, jesteś zwykle najcieplej ubraną osobą. W hotelu prosisz o dodatkowy koc. Znajomi nazywają cię zmarzluchem, a ty zastanawiasz się, jak to możliwe, że stale jest ci zimno. Oto możliwe przyczyny.

 • Wiosenne przesilenie czy sygnał choroby?

  Nic dziwnego, że po ostrej, długiej zimie nie jesteś w najlepszej formie. Ciągłe zmęczenie, senność czy kłopoty z włosami to częste o tej porze roku problemy. Podpowiemy, jak sobie z nimi radzić, a kiedy trzeba iść do lekarza.

 • Dobrze w głowie

  Dlaczego ostatnio tak często cię boli? Pierwszy na liście podejrzanych jest stres - typują bez wahania specjaliści. Ale inne przyczyny mogą być zaskakujące. Czasem wystarczy rzadziej żuć gumę, zmienić oprawki okularów albo zrezygnować z wymyślnej fryzury. Sprawdź, co jeszcze możesz zrobić, by mieć ból z głowy.

Dyskusje na temat: zmęczenie i senność przyczyny
 • Re: Kayah jest na surowej diecie. A wszystko przez chorobę i... poglądy!

  Ciesz się, że dobrze się czujesz. Ja tez tak miałam przez 10-15 lat choroby, euthyrox pomagał. Ale teraz wszystko się zmieniło. Niby TSH w normie ale samopoczucie do kitu. Potworna senność, zmęczenie, stany depresyjne bez wyraźnej przyczyny. Lekarze nic nie mogą na to poradzić. Jeśli dieta pomaga Kayah to super.