• Informacje na temat:

  zmęczenie fizyczne

Artykuły na temat: zmęczenie fizyczne
 • Jak pozbyć się zmęczenia

  Zmęczenie to naturalna reakcja organizmu na wysiłek. Gdy w twoim organizmie wszystko działa, jak należy, kilka, kilkanaście godzin odpoczynku niweluje jego objawy. Inaczej jest, gdy cierpisz na zmęczenie przewlekłe. W tym przypadku odczuwasz znużenie bez względu na to, czy dałaś sobie czas na relaks, czy nie. Przyczyny takiego stanu mogą być różne, ale przy takich objawach lekarze coraz częściej...

 • Jesienne zmęczenie

  Przyjrzyj się też swojej diecie i włącz do niej produkty, które dodadzą energii i poprawią humor. Pamiętaj jednak, że chroniczne zmęczenie może być objawem wielu chorób (cukrzycy, anemii, niedoczynności tarczycy). Jeśli więc zwiększenie aktywności i zmiana diety nie pomogą, wybierz się do lekarza. Dostarcz witamin Bez nich nie odzyskasz energii i nie poradzisz sobie ze zmęczeniem. Ważne są...

 • Znajdź przyczynę ciągłego zmęczenia

  Jesteś wciąż znużona, senna, brakuje ci energii? Być może to tylko wina przepracowania. Jeśli jednak jest to zmęczenie chroniczne, to wymaga ono dokładnej diagnozy - zwłaszcza, gdy towarzyszą mu inne dolegliwości.

 • Przegoń zmęczenie

  Nagle dopadła cię senność? Przed drzemką w pracy chroni Cię tylko groźne spojrzenie szefa? Jesteś rozkojarzona i nie możesz zebrać myśli? Zapewne dopadło Cię zmęczenie.

 • "Nie" dla zmęczenia

  Dopada każdego z nas. Jeżeli jednak sporadycznie zdarza Ci się, że nie masz siły, to nic groźnego. Gorzej, jeśli znużenie nie opuszcza Cię przez dłuższy czas - możesz wtedy doprowadzić organizm do wyczerpania i poważnej choroby.

 • Wiosenne zmęczenie

  Sezonowe obniżenie nastroju dotyka wielu z nas. Jak z nim skutecznie walczyć?

 • Zmęczenie, przygnębienie czy depresja?

  To typowe jesienią, że rano trudno nam wstać, w ciągu dnia często jesteśmy śpiące, a pod wieczór opadamy z sił... Ale jeśli tak jest codziennie i dochodzą jeszcze inne objawy, warto zasięgnąć porady lekarza!

 • 5 rad, jak pokonać zmęczenie

  Poznaj 5 sprawdzonych sposobów na pokonanie zmęczenia.

 • Nie lekceważ przewlekłego zmęczenia

  Jeśli w ciągu dnia dokucza ci zmęczenie, tracisz energię i sprawność analitycznego myślenia, prawdopodobnie źle rozporządzasz własnymi siłami. Wyczerpanie zawsze wynika z przeciążenia organizmu. Jeśli wykonujesz pracę fizyczną, po pewnym czasie zdolność mięśni do skurczów się zmniejsza i tracą one siłę. Zbyt męczące zadania umysłowe powodują obniżenie funkcji poznawczych.

 • Kilka trików, czyli dobry wygląd pomimo zmęczenia

  ...pochwalić się czasem na taki "luksus". Każdy możne jednak zastosować kilka trików, które sprawią, że zmęczenie nie będzie odbijało się na cerze! Zimna woda urody doda! Jednym z najprostszych trików na(...) podskoków czy pompek przyspieszy przepływ krwi i limfy, a przez to usunie opuchliznę. W dodatku poprawi przemianę materii, podnosi ciśnienie, a wytworzone w czasie aktywności fizycznej endorfiny...

Wideo na temat: zmęczenie fizyczne
 • Anna Guzik o roli matki bliźniąt

  Anna Guzik powiedziała w "Dzień Dobry TVN" o tym, co zmieniło się w jej życiu odkąd została mamą. Jak wygląda życie mamy bliźniąt? - To jest fizyczne zmęczenie - powiedziała. Jak łączy pracę zawodową z opieką nad córkami? Aktorka opowiedziała też jaki ma stosunek do karmienia piersią. (Źródło: Dzień Dobry TVN/ x news)

Dyskusje na temat: zmęczenie fizyczne
 • Re: Stres i zmęczenie przed egzaminami!!!

  idźcie w las z tabletkami! Najlepszy jest ruch, codzienna porcja ruchu daje więcej niż niejedna tabletka.Znam jednego dyrektora.a wiele stresu wp pracy .Trzy razy w tygodniu przed pracą jest na basenie.A codziennie rowerem 10 km przejeżdża. Nie ma nic lepszego jak zmęczenie fizyczne.

 • Re: Czy cierpisz na chroniczne zmęczenie?

  Najbardziej zmęczeni są ci co maja kontakt z innymi ludźmi.Jak to nawet skomentować .Są jeszcze fizyczne zawody też bardzo potrzebne.Co ma powiedzieć budowlaniec.Moj mąż wraca z pracy wykończony.Żeby zarobić trzeba w Polce trać po 12 h.Czy taki czlowiek nie jest bardziej zmęczony niz np.nauczyciel.

 • Re: Stres i zmęczenie przed egzaminami!!!

  Polecam herbatę z Melisy, a także ćwiczenia fizyczne, np. skłony, w wolnym czasie rowerek, basen itp.

 • Re: Jogging - trening ciała i pamięci

  Czy przed podjęciem pewnie kosztownych badań ustalono co to jest stres? Zdefiniowanie problemu nie przeszakadza w badaniach. Sądzę że stres to zmęczenie psychiki wywołane procesem decyzyjnym od(...) prostu instynktownie reagowały na zagrożenia ucząc się bezpiecznych reakcji? Uczenie się rozwija pamięć - to może ma sens? Ale czy ktos może powiedzieć że ćwiczenia fizyczne ludzi jak bieganie

 • Re: Bezsenność

  A porządne zmęczenie fizyczne też nie pomaga? Może browarek przed spaniem cie zmuli i zaśniesz...

 • Re: Na zdrowie - dieta bezcukrowa

  w beczce piwa do ponad dwóch milionów funtów rocznie W tym okresie londyńscy lekarze zaczęli dostrzegać i odnotowywać nieuleczalne fizyczne objawy „sugar blues" (...) W latach 1940-tych dr John Tintera(...) organizm nie mógł dać sobie rady z cukrem: zmęczenie, nerwowość, depresja, obawy, łaknienie słodyczy, niezdolność metabolizowania alkoholu, alergie, niskie ciśnienie krwi. Sugar blues! Dr Tintera zaczął

 • Re: Jakie produkty na koncentrację itp

  Ja piję żelazo i magnez na zmianę i dobrze się czuję :) Pomagają też ćwiczenia fizyczne- porządne zmęczenie uwalnia masę endorfin :) Pozdrawiam

 • Przesilenie...

  Mirro ja autentycznie fizyczne czuję zmęczenie, ale u mnie potrwa z dwa dni i przechodzi:)))

 • Re: Ciągle zmęczona

  na zmęczenie -najlepszy odpoczynek-proste i logiczne.Do tego listek kwasu foliowego i wit. B compositum.Po 1 tablwtce dziennie.Dobrze robi na wyczerpanie fizyczne i umysłowe.

 • !!!!!!!!!! MAM KWALIFIKACJĘ !!!!!!!!!!

  man, pewnie wiele rzeczy. ostatnio spałam po 5 godzin. jakoś mi tak wychodziło. dziś czuję... zmęczenie. fizyczne