• Informacje na temat:

  zmęczenie fizyczne

Artykuły na temat: zmęczenie fizyczne
 • Jak pozbyć się zmęczenia

  Zmęczenie to naturalna reakcja organizmu na wysiłek. Gdy w twoim organizmie wszystko działa, jak należy, kilka, kilkanaście godzin odpoczynku niweluje jego objawy. Inaczej jest, gdy cierpisz na zmęczenie przewlekłe. W tym przypadku odczuwasz znużenie bez względu na to, czy dałaś sobie czas na relaks, czy nie. Przyczyny takiego stanu mogą być różne, ale przy takich objawach lekarze coraz częściej...

 • Jesienne zmęczenie

  Przyjrzyj się też swojej diecie i włącz do niej produkty, które dodadzą energii i poprawią humor. Pamiętaj jednak, że chroniczne zmęczenie może być objawem wielu chorób (cukrzycy, anemii, niedoczynności tarczycy). Jeśli więc zwiększenie aktywności i zmiana diety nie pomogą, wybierz się do lekarza. Dostarcz witamin Bez nich nie odzyskasz energii i nie poradzisz sobie ze zmęczeniem. Ważne są...

 • Znajdź przyczynę ciągłego zmęczenia

  Jesteś wciąż znużona, senna, brakuje ci energii? Być może to tylko wina przepracowania. Jeśli jednak jest to zmęczenie chroniczne, to wymaga ono dokładnej diagnozy - zwłaszcza, gdy towarzyszą mu inne dolegliwości.

 • Przegoń zmęczenie

  Nagle dopadła cię senność? Przed drzemką w pracy chroni Cię tylko groźne spojrzenie szefa? Jesteś rozkojarzona i nie możesz zebrać myśli? Zapewne dopadło Cię zmęczenie.

 • "Nie" dla zmęczenia

  Dopada każdego z nas. Jeżeli jednak sporadycznie zdarza Ci się, że nie masz siły, to nic groźnego. Gorzej, jeśli znużenie nie opuszcza Cię przez dłuższy czas - możesz wtedy doprowadzić organizm do wyczerpania i poważnej choroby.

 • Wiosenne zmęczenie

  Sezonowe obniżenie nastroju dotyka wielu z nas. Jak z nim skutecznie walczyć?

 • Zmęczenie, przygnębienie czy depresja?

  To typowe jesienią, że rano trudno nam wstać, w ciągu dnia często jesteśmy śpiące, a pod wieczór opadamy z sił... Ale jeśli tak jest codziennie i dochodzą jeszcze inne objawy, warto zasięgnąć porady lekarza!

 • 5 rad, jak pokonać zmęczenie

  Poznaj 5 sprawdzonych sposobów na pokonanie zmęczenia.

 • Nie lekceważ przewlekłego zmęczenia

  Jeśli w ciągu dnia dokucza ci zmęczenie, tracisz energię i sprawność analitycznego myślenia, prawdopodobnie źle rozporządzasz własnymi siłami. Wyczerpanie zawsze wynika z przeciążenia organizmu. Jeśli wykonujesz pracę fizyczną, po pewnym czasie zdolność mięśni do skurczów się zmniejsza i tracą one siłę. Zbyt męczące zadania umysłowe powodują obniżenie funkcji poznawczych.

 • Żeń-szeń na zmęczenie i brak energii

  Czujesz ciągłe zmęczenie? Trudno znaleźć roślinę lepiej zbadaną i bardziej docenioną przez medycynę: jego właściwa nazwa panax ginseng wy- wodzi się z greckiego słowa panax: wszystkoleczący. Skąd jego skuteczność? Najważniejszymi związkami czynnymi żeń-szenia są ginsenozydy. Są niezastąpione  w okresach znużenia, gdy spada nasza wydajność i ma- my kłopoty z koncentracją.  Dodają energii...

Wideo na temat: zmęczenie fizyczne
 • Anna Guzik o roli matki bliźniąt

  Anna Guzik powiedziała w "Dzień Dobry TVN" o tym, co zmieniło się w jej życiu odkąd została mamą. Jak wygląda życie mamy bliźniąt? - To jest fizyczne zmęczenie - powiedziała. Jak łączy pracę zawodową z opieką nad córkami? Aktorka opowiedziała też jaki ma stosunek do karmienia piersią. (Źródło: Dzień Dobry TVN/ x news)

Dyskusje na temat: zmęczenie fizyczne
 • Re: Stres i zmęczenie przed egzaminami!!!

  idźcie w las z tabletkami! Najlepszy jest ruch, codzienna porcja ruchu daje więcej niż niejedna tabletka.Znam jednego dyrektora.a wiele stresu wp pracy .Trzy razy w tygodniu przed pracą jest na basenie.A codziennie rowerem 10 km przejeżdża. Nie ma nic lepszego jak zmęczenie fizyczne.

 • Re: Czy cierpisz na chroniczne zmęczenie?

  Najbardziej zmęczeni są ci co maja kontakt z innymi ludźmi.Jak to nawet skomentować .Są jeszcze fizyczne zawody też bardzo potrzebne.Co ma powiedzieć budowlaniec.Moj mąż wraca z pracy wykończony.Żeby zarobić trzeba w Polce trać po 12 h.Czy taki czlowiek nie jest bardziej zmęczony niz np.nauczyciel.

 • Re: Stres i zmęczenie przed egzaminami!!!

  Polecam herbatę z Melisy, a także ćwiczenia fizyczne, np. skłony, w wolnym czasie rowerek, basen itp.

 • Re: Jogging - trening ciała i pamięci

  Czy przed podjęciem pewnie kosztownych badań ustalono co to jest stres? Zdefiniowanie problemu nie przeszakadza w badaniach. Sądzę że stres to zmęczenie psychiki wywołane procesem decyzyjnym od(...) prostu instynktownie reagowały na zagrożenia ucząc się bezpiecznych reakcji? Uczenie się rozwija pamięć - to może ma sens? Ale czy ktos może powiedzieć że ćwiczenia fizyczne ludzi jak bieganie

 • Re: Bezsenność

  A porządne zmęczenie fizyczne też nie pomaga? Może browarek przed spaniem cie zmuli i zaśniesz...

 • Re: Na zdrowie - dieta bezcukrowa

  w beczce piwa do ponad dwóch milionów funtów rocznie W tym okresie londyńscy lekarze zaczęli dostrzegać i odnotowywać nieuleczalne fizyczne objawy „sugar blues" (...) W latach 1940-tych dr John Tintera(...) organizm nie mógł dać sobie rady z cukrem: zmęczenie, nerwowość, depresja, obawy, łaknienie słodyczy, niezdolność metabolizowania alkoholu, alergie, niskie ciśnienie krwi. Sugar blues! Dr Tintera zaczął

 • Re: Jakie produkty na koncentrację itp

  Ja piję żelazo i magnez na zmianę i dobrze się czuję :) Pomagają też ćwiczenia fizyczne- porządne zmęczenie uwalnia masę endorfin :) Pozdrawiam

 • Przesilenie...

  Mirro ja autentycznie fizyczne czuję zmęczenie, ale u mnie potrwa z dwa dni i przechodzi:)))

 • Re: Ciągle zmęczona

  na zmęczenie -najlepszy odpoczynek-proste i logiczne.Do tego listek kwasu foliowego i wit. B compositum.Po 1 tablwtce dziennie.Dobrze robi na wyczerpanie fizyczne i umysłowe.

 • !!!!!!!!!! MAM KWALIFIKACJĘ !!!!!!!!!!

  man, pewnie wiele rzeczy. ostatnio spałam po 5 godzin. jakoś mi tak wychodziło. dziś czuję... zmęczenie. fizyczne