• Informacje na temat:

  zespół jelita drazliwego leki

Artykuły na temat: zespół jelita drazliwego leki
 • Jak rozpoznać zespół jelita drażliwego

  Często miewasz bóle brzucha i zaparcia... To może być zespół jelita drażliwego. Statystyki mówią, że dotyka on (z różną intensywnością) od 20-30 proc. ludzi. A kobiety chorują dwukrotnie częściej niż(...) biegunka - takie objawy mogą się utrzymywać kilka dni, ale również kilka tygodni. Wzdęcia: U osób zdrowych mogą się one pojawić np. po przejedzeniu, natomiast osoby chore na zespół jelita drażliwego...

 • Nieobliczalne jelito drażliwe

  Zespół jelita drażliwego nie zagraża zdrowiu i życiu, ale je komplikuje: bywa, że drogę do pracy trzeba planować tak, by znalazła się na niej toaleta.

 • Kiedy jelito jest drażliwe...

  Zespół jelita drażliwego to uciążliwa dolegliwość. Chorzy skarżą się na bóle brzucha, krzyża, nudności, czasem uczucie niepokoju czy lęki. Cechą charakterystyczną jest zaburzenie pracy jelit - jeśli(...) osoby cierpiące na zespół jelita drażliwego muszą skorzystać z psychoterapii, by odczuć znaczącą poprawę.  Zobacz także:

 • Drażliwe jelito da się ułagodzić!

  ...​Chociaż zespół jelita drażliwego objawia się bardzo dokuczliwie, trudno znaleźć jego przyczynę. Łatwiej nad nim zapanować!

 • Gdy jelita są drażliwe

  ...sprawy z tego, że ma zespół jelita drażliwego. Tymczasem to schorzenie, które powoduje nie tylko przykre objawy fizyczne, ale także odbija się na zdrowiu psychicznym. Sprawdź jak je rozpoznać i leczyć(...) 3 miesiące? Jeśli odpowiedziałaś twierdząco na 3 pytania, to wystarczy, by podejrzewać u ciebie zespół jelita drażliwego. Dla pewności lekarz może zalecić ci podstawowe testy krwi oraz badanie kału.

 • Gdy jelita są drażliwe

  ...ilość dobrych bakterii w jelitach (np. po antybiotykoterapii). Ale dolegliwości bardzo nasilają się też pod wpływem stresów, o tej porze roku związanych np. z wyjazdem na urlop. Także letnia dieta pełna sezonowych drobnopestkowych owoców (jak maliny, porzeczki, borówki) nie działa korzystnie. Wielu chorych nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma zespół jelita drażliwego. Tymczasem to schorzenie...

 • Zespół jelita drażliwego

  Dolegliwości zwane zespołem jelita drażliwego odczuwa około 30 proc. ludzi. Najczęściej są to osoby w wieku 30-50 lat. Ponad 3/4 z nich to kobiety.

 • Na pomoc jelitom

  Nawracające bóle brzucha, wzdęcia i kłopoty z wypróżnianiem się mogą wskazywać, że cierpisz na zespół jelita drażliwego. Objawy są bardzo uciążliwe, ale na szczęście istnieją sposoby na ich złagodzenie.

 • Zbuntowane jelita

  Zespół jelita nadwrażliwego (ZJN lub z ang. IBS) należy do najczęstszych chorób układu pokarmowego. Cierpi na nią od 9 do 22 procent dorosłej populacji, z czego około 80 procent to kobiety. Choć(...) charakterystyczne objawy, musisz zgłosić się do lekarza rodzinnego, który na podstawie wywiadu oceni, czy istnieje ryzyko innych chorób, niż zespół jelita drażliwego i zdecyduje o skierowaniu po poradę do...

 • Gdy twoje jelita są bardzo wrażliwe

  Wzdęcia, kurcze, zaparcia lub biegunki to główne objawy zespołu jelita drażliwego. Co należy robić, aby je złagodzić?