• Informacje na temat:

  zespół jelita drazliwego leki

Artykuły na temat: zespół jelita drazliwego leki
 • Nieobliczalne jelito drażliwe

  Zespół jelita drażliwego nie zagraża zdrowiu i życiu, ale je komplikuje: bywa, że drogę do pracy trzeba planować tak, by znalazła się na niej toaleta.

 • Gdy jelita są drażliwe

  ...sprawy z tego, że ma zespół jelita drażliwego. Tymczasem to schorzenie, które powoduje nie tylko przykre objawy fizyczne, ale także odbija się na zdrowiu psychicznym. Sprawdź jak je rozpoznać i leczyć(...) 3 miesiące? Jeśli odpowiedziałaś twierdząco na 3 pytania, to wystarczy, by podejrzewać u ciebie zespół jelita drażliwego. Dla pewności lekarz może zalecić ci podstawowe testy krwi oraz badanie kału.

 • Gdy jelita są drażliwe

  ...ilość dobrych bakterii w jelitach (np. po antybiotykoterapii). Ale dolegliwości bardzo nasilają się też pod wpływem stresów, o tej porze roku związanych np. z wyjazdem na urlop. Także letnia dieta pełna sezonowych drobnopestkowych owoców (jak maliny, porzeczki, borówki) nie działa korzystnie. Wielu chorych nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma zespół jelita drażliwego. Tymczasem to schorzenie...

 • Zespół jelita drażliwego

  Dolegliwości zwane zespołem jelita drażliwego odczuwa około 30 proc. ludzi. Najczęściej są to osoby w wieku 30-50 lat. Ponad 3/4 z nich to kobiety.

 • Na pomoc jelitom

  Nawracające bóle brzucha, wzdęcia i kłopoty z wypróżnianiem się mogą wskazywać, że cierpisz na zespół jelita drażliwego. Objawy są bardzo uciążliwe, ale na szczęście istnieją sposoby na ich złagodzenie.

 • Zbuntowane jelita

  Zespół jelita nadwrażliwego (ZJN lub z ang. IBS) należy do najczęstszych chorób układu pokarmowego. Cierpi na nią od 9 do 22 procent dorosłej populacji, z czego około 80 procent to kobiety. Choć(...) charakterystyczne objawy, musisz zgłosić się do lekarza rodzinnego, który na podstawie wywiadu oceni, czy istnieje ryzyko innych chorób, niż zespół jelita drażliwego i zdecyduje o skierowaniu po poradę do...

 • Zadbaj o zdrowie swojego jelita

  O wypróżnianiu się wolimy nie mówić. Jednak lepiej mieć te sprawy pod kontrolą. Zdrowe jelita to podstawa - dzięki nim unikniesz i bólu brzucha, i... depresji.

 • Gdy jelita się buntują

  Zespół jelita drażliwego, potocznie zwany nadwrażliwym jelitem, to najczęstsza dolegliwość, z jaką pacjenci zgłaszają się do gastroenterologa. Zwykle objawy nasilają się w sytuacjach stresowych(...), obfite posiłki jedzone w pośpiechu powodują, że w krótkim czasie w jelitach gromadzi się nadmierna ilość pożywienia, co wywołuje zaburzenia trawienia. Jogurt i spółka Mleczne napoje fermentowane...

 • Gdy jelita są zbyt wrażliwe

  Częste uczucie pobolewania w dole brzucha, skurcze, wzdęcia, biegunki na przemian z zaparciami… to charakterystyczne objawy zespołu jelita drażliwego. Choroba nie jest groźna, ale bardzo uciążliwa. Trafne rozpoznanie i terapia złagodzą dolegliwości.

 • Sposoby na wzdęty brzuch

  ...z powodu wzdęć częstym zaburzeniem może być także zespół jelita drażliwego, dający o sobie znać w stanach napięcia, lęku i silnego stresu. Ostrożnie z lekami Wzdęciom sprzyja też nadużywanie leków(...) probiotycznych w jelitach oraz zawarte w niektórych warzywach i owocach polisacharydy, które mogą potęgować problem. Do znanych rozpychaczy należą m.in. fasola, groch, kapusta i kalafior. Niektórzy źle trawią...