• Informacje na temat:

  zespół jelita drazliwego

Artykuły na temat: zespół jelita drazliwego
 • Jelito drażliwe

  Dokuczają ci nawracające bóle brzucha, skurcze i wzdęcia? Wprowadź do diety składniki, które zadbają o mikroflorę w jelitach. Od niej zależy nie tylko trawienie, ale także zdrowie całego ciała.

 • Jak rozpoznać zespół jelita drażliwego

  Często miewasz bóle brzucha i zaparcia... To może być zespół jelita drażliwego. Statystyki mówią, że dotyka on (z różną intensywnością) od 20-30 proc. ludzi. A kobiety chorują dwukrotnie częściej niż(...) biegunka - takie objawy mogą się utrzymywać kilka dni, ale również kilka tygodni. Wzdęcia: U osób zdrowych mogą się one pojawić np. po przejedzeniu, natomiast osoby chore na zespół jelita drażliwego...

 • Nieobliczalne jelito drażliwe

  Zespół jelita drażliwego nie zagraża zdrowiu i życiu, ale je komplikuje: bywa, że drogę do pracy trzeba planować tak, by znalazła się na niej toaleta.

 • Kiedy jelito jest drażliwe...

  Zespół jelita drażliwego to uciążliwa dolegliwość. Chorzy skarżą się na bóle brzucha, krzyża, nudności, czasem uczucie niepokoju czy lęki. Cechą charakterystyczną jest zaburzenie pracy jelit - jeśli(...) osoby cierpiące na zespół jelita drażliwego muszą skorzystać z psychoterapii, by odczuć znaczącą poprawę.  Zobacz także:

 • Drażliwe jelito da się ułagodzić!

  ...​Chociaż zespół jelita drażliwego objawia się bardzo dokuczliwie, trudno znaleźć jego przyczynę. Łatwiej nad nim zapanować!

 • Gdy jelita są drażliwe

  ...sprawy z tego, że ma zespół jelita drażliwego. Tymczasem to schorzenie, które powoduje nie tylko przykre objawy fizyczne, ale także odbija się na zdrowiu psychicznym. Sprawdź jak je rozpoznać i leczyć(...) 3 miesiące? Jeśli odpowiedziałaś twierdząco na 3 pytania, to wystarczy, by podejrzewać u ciebie zespół jelita drażliwego. Dla pewności lekarz może zalecić ci podstawowe testy krwi oraz badanie kału.

 • Gdy jelita są drażliwe

  ...ilość dobrych bakterii w jelitach (np. po antybiotykoterapii). Ale dolegliwości bardzo nasilają się też pod wpływem stresów, o tej porze roku związanych np. z wyjazdem na urlop. Także letnia dieta pełna sezonowych drobnopestkowych owoców (jak maliny, porzeczki, borówki) nie działa korzystnie. Wielu chorych nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma zespół jelita drażliwego. Tymczasem to schorzenie...

 • Zespół jelita drażliwego

  Dolegliwości zwane zespołem jelita drażliwego odczuwa około 30 proc. ludzi. Najczęściej są to osoby w wieku 30-50 lat. Ponad 3/4 z nich to kobiety.

 • Jak uspokoić wrażliwe jelito

  Zespół jelita drażliwego nie jest groźną chorobą, ale może mocno uprzykrzyć życie. Podpowiadamy, co robić, by skutecznie zapobiegać atakom.

 • Na pomoc jelitom

  Nawracające bóle brzucha, wzdęcia i kłopoty z wypróżnianiem się mogą wskazywać, że cierpisz na zespół jelita drażliwego. Objawy są bardzo uciążliwe, ale na szczęście istnieją sposoby na ich złagodzenie.

Dyskusje na temat: zespół jelita drazliwego
 • Re: Zespół jelita drażliwego

  talerzu a lyzka sobie kopiemy grob." Najszybciej prawidlowym jedzeniem mozna wyleczyc przewod pokarmowy np: refluks w dwa dni .Zespol jelita drazliwego , smiem twierdzic mozna wyleczyc w dwa tygodnie

 • Mam dosc!

  Najlepiej pójść do lekarza. Może potrzebny po prostu prosty lek? A może spróbujesz któregoś z ych reklamowanych śrdoków na gazy? W aptece Ci powiedzą, teraz nie pamiętam. Możesz źle trawić, i sfermentowany pokarm powoduje wydzielanie gazów, możesz mieć zespół jelita drazliwego, może to być objaw stresu. A może popijasz posiłki gazowanymi napojami(cola, woda itp)? A może jesz łapczywie i połykasz