• Informacje na temat:

  zazdrosc o rodzenstwo

Artykuły na temat: zazdrosc o rodzenstwo
 • Zazdrość układa nam listę zakupów

  Uczucie zazdrości może wpływać na nasze zakupy - przekonują naukowcy z Nanyang Technological University w Singapurze. Na łamach czasopisma "Journal of Consumer Psychology" piszą, że pod wpływem tego uczucia możemy wydawać więcej pieniędzy na rzeczy, które niekoniecznie nam się podobają i niekoniecznie do nas pasują. Wszystko po to, by zwracać na siebie uwagę.

 • Czasem w zaprzyjaźnieniu się z rodzeństwem na przeszkodzie stoi zazdrość. W takich sytuacjach warto zapewnić siostrę lub brata, że ich uczucia są nieuzasadnione.

 • Zazdrość - znalazłam na nią sposób!

  To uczucie zazwyczaj jest sygnałem jakiejś niezaspokojonej potrzeby, lęku czy strachu. Radzimy jak pomóc dziecku rozstać się z tym niekomfortowym stanem.

 • Gość niemile widziany, czyli narodziny rodzeństwa

  Narodziny młodszego rodzeństwa to ważne wydarzenie w życiu rodziny. Towarzyszy mu wiele radości, ale i niepokoju. Nie tylko rodzice muszą zmierzyć się z nowym wyzwaniem. To także trudny i ważny etap w życiu starszego dziecka.

 • Zbrodnie i skandale na królewskich dworach, Leslie Carroll

  Postępowanie członków rodzin królewskich z uwagi na ich wysoką pozycję społeczną było sprawą nie tyle prywatną, co wagi państwowej. Właściwe zachowanie stanowiło monarszy obowiązek. W świecie gdzie rywalizacja między rodzeństwem nie znała granic, a zazdrość, żądza i zdrada popychały krewnych do walki o najwyższe stawki, arystokratyczne komnaty zamieszkiwali najzuchwalsi i najokrutniejsi szubrawcy. Premiera pasjonującej książki Leslie Carroll „Zbrodnie i skandale na królewskich dworach” 17...

 • Kto się boi zazdrości

  ​Chcemy się z niej leczyć, ale zazdrość to nie choroba. Chcemy ją wyrzucić z naszych związków, ale zazdrość nie jest intruzem w miłości.

 • Ciągle jestem zazdrosna!

  Odrobina niepewności utrzymuje w związku odpowiednią temperaturę uczuć. Lecz jej nadmiar jest niszczący. Dla ciebie - bo żyjesz w lęku i napięciu. Dla partnera - bo zabiera mu wolność. Gdy zrozumiesz, jak rodzi się obsesyjna zazdrość, nauczysz się nad nią panować.

 • Katarzyna Żak: Trzymano mnie krótko!

  Nie bała się łamać surowych zasad. Szczególnie buntowała się w liceum, nie zważając na to, że ojciec zamykał przed nią drzwi, gdy wracała do domu po dwudziestej...

 • Paulina Krupińska: Drugie dziecko

  Modelka jest zachwycona macierzyństwem. Do tego stopnia, że z Sebastianem planują powiększenie rodziny. Zdradziła też, jakie ma plany zawodowe.

 • Kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością

  Partnerom po przejściach nie jest łatwo stworzyć nową, szczęśliwą rodzinę. Sprawić, by dzieci mamy i dzieci taty zaprzyjaźniły się ze sobą. I żeby w kolejnym, wspólnym dziecku tych dwojga nie widziały zagrożenia, tylko nowego, kochanego brata lub siostrę. Ale nawet jeśli nie jest to łatwe, warto o to walczyć.