• Informacje na temat:

  zawód policjanta

Artykuły na temat: zawód policjanta
 • Ale wpadka! Pomyłki w filmach i serialach sprzed lat

  Błędy na planie są wpisane w ryzyko zawodu filmowca. Budzą sensację, ale widzowie je lubią. Prezentujemy najśmieszniejsze – czy słyszeliście o nich wcześniej?

 • Pił, mieszkał na ulicy. Dziś udowadnia, że nie ma sytuacji bez wyjścia

  - Ludzie próbowali mi pomagać. Byłem dobrze znany policji, bo często kradłem alkohol. Poza tym trafiłem też do szpitala. I lekarze, i policjanci proponowali pomoc, ale ja jej nie chciałem, ciągle lądowałem w rynsztoku - mówi Henryk Krzosek, autor książki "Bóg odnalazł mnie na ulicy i co z tego wynikło".

 • Nie kaskaderzy, kierowcy rajdowi czy policjanci, ale gospodynie domowe wykonują najbardziej stresujący zawód w Hiszpanii. Takie wyniki dał przeprowadzony na półwyspie Iberyjskim sondaż. Na drugim miejscu rankingu znaleźli się strażacy.

 • Będzie pan zadowolony

  Od zdrobnień wolę zgrubienia. Nie cierpię „wódeczki” i „pieniążków”, a szlag mnie trafia, kiedy pani w kasie prosi o „pinik” - mówi Robert Górski. Z wykształcenia polonista, z zawodu łowca powiedzonek. Niekwestionowany lider Kabaretu Moralnego Niepokoju i polskiego kabaretu w ogóle. Pisze, występuje, za chwilę zagra w teatrze. Przyznaje: tak, pcha go ambicja.

 • Nie chodzę na skróty

  .... I ten zawód zaczyna mi sprawiać przyjemność. Zaczyna? - Żeby było jasne, wybrałem go bez przekonania. Nie mogę powiedzieć jak większość moich kolegów: "Od dziecka chciałem być aktorem". W dodatku...

 • Ja jestem tym złym!

  Tata: Kai Schoenhals (42 l.) Stan cywilny: żonaty z aktorką Katarzyną Figurą Zawód: właściciel restauracji, producent Dzieci: Koko (5 l.), Kaszmir (3 l.) PANI: W jakim języku porozumiewa się Pan z dziećmi, a w jakim żona? Kai Schoenhals: Ja tylko po angielsku, Kasia, babcia i niania po polsku. Zależy nam na tym, by nasze córki mówiły językami obojga rodziców. Gdzie najchętniej spędzacie...

 • Uderz i uciekaj

  Krav maga - sztuka walki izraelskich służb specjalnych. "Szkolimy policjantów i ochroniarzy" - takie ogłoszenia wiszą w całym mieście. Na intensywnie czerwonym tle sylwetki walczących mężczyzn. Nieraz mały dopisek: zapraszamy również panie. Czy warto skorzystać z zaproszenia?

 • Byle do przodu

  ...kaprala - wykonywać swój ukochany zawód. Wyniesione doświadczenie z armii okazało się dla mnie zbawienne: pomogło mi stworzyć kreację w "Krollu". To prawda, że zagrał pan w tym filmie przez przypadek...

 • ​Praca w nocy niebezpieczna dla zdrowia

  Około 15-20 proc. osób czynnych zawodowo Europejczyków pracuje na zmiany, w tym także w nocy. Badania wykazują, że taki tryb życia powoduje zaburzenie naturalnego rytmu, co z kolei może mieć wiele negatywnych skutków dla zdrowia.

 • Mój świat to brud, występki, upadek i degeneracja

  ...zawód, ponieważ spotkania z czytelnikami są częścią literackiego świata. Jeżeli jeszcze lubi się je tak jak ja, to można być zadowolonym z zawodu, jaki człowiek uprawia. Czytelnicy są w o tyle lepszej(...)? - Musiałem stworzyć opis tego, co czuje policjant, kiedy wchodzi na miejsce zbrodni i czuje przenikliwą woń. "Jaka ta woń jest?" - pytam mojego kolegę, emerytowanego policjanta, który nie raz był...