• Informacje na temat:

  zawal

Artykuły na temat: zawal
 • Kobiecy zawał bywa podstępny

  Zawał u kobiet może mieć inne objawy niż u mężczyzn. Dlatego łatwo go przeoczyć!

 • Damski zawał

  ...rozpoznanie zawału u kobiety trwa średnio o 30 minut dłużej niż w przypadku mężczyzny. Tymczasem przy zawale każda minuta jest na wagę złota - szybkie rozpoczęcie leczenia ogranicza obszar martwicy(...) walkingu. Zdrowotne walory aktywności fizycznej są tak duże, że zalecamy ją nawet pacjentom po zawale, a także chorym ze stabilną chorobą wieńcową. Takie osoby powinny jednak uzgodnić zakres swojej...

 • Zawał. U pań wygląda inaczej niż u panów?

  To bywa prawdą. U kobiet może nie objawiać się typowym w przypadku mężczyzn bólem w klatce piersiowej.

 • Ratunku! To zawał!

  ...niedotleniony i niedokrwiony, przestaje działać. Dochodzi do martwicy tej części mięśnia sercowego. Dlatego specjaliści podkreślają, że aby ocalić serce i życie chorego, trzeba reagować szybko. W zawale...

 • Myślałam, że mam zawał... na szczęście diagnoza okazała się inna

  Silny nagły ból w okolicy mostka nie zawsze oznacza zawał. Jednak w każdym przypadku należy wyjaśnić przyczynę takiego ataku.

 • Dziewięć sygnałów, po których można rozpoznać zawał nawet miesiąc wcześniej

  To jedna z najgroźniejszych i najbardziej podstępnych chorób. Może dlatego organizm wysyła sygnały ostrzegawcze dużo wcześniej. Problem polega na tym, że my tych sygnałów nie rozumiemy.

 • Zawał serca - te objawy zauważysz nawet miesiąc wcześniej

  Zawał serca to nie tylko nagły, przeszywający klatkę piersiową ból serca. Istnieje szereg objawów, które zwiastują zawał. Jeśli tylko nauczysz się je odczytywać, możesz zauważyć sygnały ostrzegawcze nawet miesiąc przed zawałem i uniknąć go. Warto to wiedzieć!

 • Zawał serca: Pięć nietypowych objawów, których nie wolno przeoczyć

  Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że przechodzi zawał. Myślimy, że jego objawem jest silny ból za mostkiem. A mogą na niego wskazywać całkiem inne dolegliwości!

 • Czy grozi ci zawał? Prosty test może to ocenić

  Zdolność do robienia prostych ćwiczeń jest - według najnowszych badań - nie tylko dowodem siły, ale także trafną diagnozą stanu zdrowia mężczyzny. O jakich ćwiczeniach mowa?

 • Zawał przychodzi rano

  Marzec to najbardziej niebezpieczny miesiąc dla serca. Z kolei zawały pomiędzy 1 w nocy a 5 rano powodują największe uszkodzenia mięśnia sercowego.

Zdjęcia na temat: zawal
Wideo na temat: zawal
 • Antonio Banderas trafił do szpitala

  Antonio Banderas trafił do szpitala. U aktora podejrzewano zawał serca. Po krótkiej obserwacji i badaniach lekarze stwierdzili, że jego zdrowiu nic nie zagraża. Ból, jaki mężczyzna poczuł w klatce piersiowej, pojawił się podczas treningu. Incydent mógł być wynikiem przemęczenia, gdyż gwiazdor sporo uwagi poświęca aktywności fizycznej. (Źródło: Cover Video/ x news)

 • Trudne chwile małżeństwa Casillasów

  Małżeństwo Casillasów nie będzie dobrze wspominać maja 2019 roku. U obojga objawiły się poważne problemy zdrowotne. 1 maja Iker Casillas przeszedł zawał serca podczas treningu, a trzy tygodnie później Sara Carbonero ogłosiła, że ma raka jajnika. - Na szczęście został wykryty bardzo wcześnie, jestem już po operacji, ale wciąż czeka mnie kilka miesięcy niepewności - napisała na Instagramie. Casillas i Carbonero, dziennikarka telewizyjna, pobrali się w 2016 roku, po 7 latach znajomości. Mają...

 • Lekarze z misją w Peru. Jak wyglądała ich praca?

  Podczas powodzi, które w marcu tego roku nawiedziły Peru, ucierpiało kilka tysięcy osób, zawaliły się setki domów, szkoły i szpitale. Szybko zaczęło brakować leków, środków opatrunkowych i higienicznych oraz personelu medycznego. Z pomocą medyczną dla poszkodowanych wyruszył m.in. zespół ratunkowy prowadzony przez Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Pielęgniarka ratunkowa Katarzyna

Dyskusje na temat: zawal