• Informacje na temat:

  zatrudnianie pracownikow

Artykuły na temat: zatrudnianie pracownikow
 • Pracodawcy wciąż obawiają się zatrudniania osób w wieku 55+

  Ofert pracy dla seniorów jest zdecydowanie mniej niż dla osób młodych. Pracodawcy często nie zdają sobie sprawy z tego, że mogą nie tylko pozyskać doświadczonych, rzetelnych i lojalnych pracowników, lecz także ograniczyć koszty związane z rotacją kadry.

 • Brad Pitt kupuje swoim pracownikom butelkę szampana na urodziny

  Gwiazda filmu "Nad morzem" i jego żona Angelina Jolie, którzy wychowują razem sześcioro dzieci, dbają o swoich pracowników i nagradzają ich za ciężką pracę.

 • Szansa dla starszych pracowników

  Zwiększenie zatrudnienia wśród osób po 50. roku życia i zapobieganie wcześniejszemu przechodzeniu na emeryturę - to cele programu "Solidarność pokoleń 50+" przygotowanego przez resort pracy.

 • Jakie przerwy w pracy należą się pracownikom?

  Nie powinnaś pracować non stop przez cały dzień. Wyjaśniamy, ile odpoczynku musi, a ile może dać ci pracodawca.

 • Twoja umowa o pracę tego nie uwzględnia? Możesz mieć kłopoty!

  ...odprowadzać od pensji wszystkie składki. - Jeśli podpiszesz umowę cywilnoprawną, składki będą odprowadzane jak od zlecenia czy dzieła (więcej o tym na stronie obok). Pamiętaj! Pracownikowi tymczasowemu...

 • Ważne zmiany dla zatrudnionych na "śmieciówkach"

  ...pracownikowi możliwość podjęcia zatrudnienia w nowym zakładzie pracy w okresie wypowiedzenia. Do tej pory zdarzało się, że pracodawcy"blokowali" to łamiąc wcześniejsze ustalenia i upominając się...

 • Równe i ...równiejsi

  Zarabiamy średnio 20 - 30 proc. mniej niż mężczyźni na tych samych stanowiskach. Bardzo rzadko jesteśmy dopuszczane do kierowniczych stanowisk. Pracodawcy chętniej zwalniają nas z pracy i pomijają przy zatrudnianiu nowych pracowników. O wiele trudniej niż mężczyznom jest nam wyjść z bezrobocia.

 • Urlop złamanych serc

  Pewna japońska firma pozwala swoim pracownikom wypłakać się po zerwaniu z partnerem i oferuje im na tę okoliczność dni wolne. Im starsi pracownicy, tym więcej ich otrzymują.

 • Praca tylko dla żonatych!

  Pozostający w stanie wolnym pracownicy jednej z największych państwowych irańskich firm mają do września czas na zmianę stanu cywilnego. W przeciwnym razie grozi im zwolnienie.

 • Kobiety ciężarne i matki w pracy

  Znowelizowany kodeks pracy zapewnia kobietom w ciąży i tym wracającym z urlopu macierzyńskiego większą ochronę niż dotychczas. Ponieważ dla wielu pracodawców ciężarna czy matka jest wciąż nie pożądanym pracownikiem, warto znać swoje prawa i egzekwować je.

Wideo na temat: zatrudnianie pracownikow
 • Wideorekrutacja coraz popularniejsza

  Zatrudnianie pracowników na podstawie rozmów przeprowadzanych za pośrednictwem kamer internetowych zyskuje na popularności. Firmy decydują się na to coraz chętniej również z uwagi na możliwość archiwizowania nagrań. Dzięki temu rekruter może wielokrotnie wrócić do danego kandydata i dokładnie porównać go z innymi.