• Informacje na temat:

  zasilek za prace za granica

Artykuły na temat: zasilek za prace za granica
 • Twoja umowa o pracę tego nie uwzględnia? Możesz mieć kłopoty!

  Wielu pracodawców unika zatrudniania na etatach, by nie mieć za dużo obowiązków wobec pracowników. Bywa, że musimy podpisać inną umowę. Jakie wtedy mamy prawa?

 • Pomoc dla samotnych rodziców

  Jeśli postanowiłaś samodzielnie opiekować się dzieckiem lub los podjął za ciebie tę decyzję, masz prawo do wsparcia finansowego i prawnego. Przysługuje ci ono bez względu na to, czy jesteś w separacji, po rozwodzie, czy w ogóle nie byłaś zamężna.

 • Ważne zmiany dla zatrudnionych na "śmieciówkach"

  Od 1 stycznia pracujący na umowach-zlecenie i o dzieło otrzymali więcej praw. Po 22 lutego lepszą ochronę zyskają pracownicy na umowach terminowych.

 • Nie składamy parasolek!

  - Musimy słuchać siebie nawzajem, rozmawiać (...) bo bez porozumienia „między nami kobietami” niczego nie zbudujemy. Będziemy tylko patrzeć jak ten czy inny rząd odbiera nam kolejne prawa - o tym, co dobrego i co złego stało się w 2016 roku, o tym do czego potrzebna jest kobieca solidarność i o tym, czy nadchodzą czasy kobiet, mówi Maria Amin - psycholożka, koordynatorka akcji Ratujmy Kobiety.

 • Bóg dał, Bóg wziął... Dokąd odchodzą zbuntowane zakonnice?

  - Siostry opowiadały, że miały odejść przed świtem, czasem przez furtkę do wyrzucania śmieci, a nie przez główną bramę. (...). Potem, przy śniadaniu siostra przełożona stawała przy pulpicie i mówiła: Bóg dał. Bóg wziął. Dzisiaj odeszła od nas siostra taka i taka, proszę jeść dalej. Ze współsiostrami, z którymi często spędziły wiele lat, nie mogą się nawet pożegnać - o losach byłych zakonnic opowiada Marta Abramowicz, autorka książki "Zakonnice odchodzą po cichu".

 • Dumka na trzy serca

  Do domu mają tylko kilkaset kilometrów, ale to teraz inny świat. Dla młodych Ukrainek symbolem dobrego życia była Polska. Oksana przyjechała tu szukać pracy. Maria na studia. Druga Oksana została w Warszawie, bo się zakochała. Życie tutaj nie jest beztroskie, ale przecież bezpieczne, takie światowe. Tylko że odkąd w ich kraju zaczął się przewrót, serce jest rozdarte. Bo co z tego, że im jest dobrze, jeśli tam zostali bliscy i nie wiadomo, czy za chwilę nie wybuchnie wojna?

 • Sposób na odpoczynek

  Kontrole przeprowadzone przez ZUS ujawniły, że w ub. roku co jedenasty pracownik korzystający ze zwolnienia lekarskiego symulował chorobę.

 • Powrót z emigracji - sprawy, które musisz załatwić

  Zdecydowałaś się znowu zamieszkać w Polsce? Czeka cię sporo formalności, które powinnaś załatwić już w pierwszych dniach po powrocie do kraju.

 • Trochę bujam w obłokach

  Przystojny. Wysportowany. Odnosi sukcesy. Kawaler. Mało tego - singiel! W szczerym wywiadzie dla SHOW opowiada, dlaczego jeździ na wakacje ze swoim tatą i na czym polega jego natura... psa husky.

 • Ile możesz dorobić, by nie stracić świadczeń

  Świadczenia zwykle są niskie i nie wystarczają na zaspokojenie potrzeb. Często więc szukamy dodatkowego źródła dochodu.