• Informacje na temat:

  zaparcia w ciąży

Artykuły na temat: zaparcia w ciąży
 • Jesteś w ciąży: Prawdy i mity

  ...spokojnej muzyki. Nie uprawiaj sportu Nieprawda! Przeciwnie! Aktywność fizyczna jest w ciąży wskazana. Idealne dla ciebie są teraz np. spacery, pływanie, taniec, stretching, joga. Możesz ćwiczyć...

 • Jak wrócić do formy po ciąży

  Decydując się na dziecko nie musisz żegnać się ze szczupłą sylwetką, płaskim brzuchem i jędrnym ciałem, nawet jeśli w ciąży przytyłaś znacznie więcej niż się spodziewałaś. Nie ma rzeczy niemożliwych, zaś dodatkowe kilogramy i zmieniona skóra przy odpowiedniej reakcji szybko pójdą w zapomnienie.

 • Pierwsze objawy ciąży

  Jestem w ciąży? Zaraz... Zaraz... Stop! To niemożliwe! Przecież miesiączka spóźnia się dopiero drugi tydzień, nie mam apetytu, bo dużo pracuję. Moje nastroje są bardziej burzliwe, bo moja teściowa zapowiedziała wizytę!

 • Pierwsze objawy ciąży

  Jestem w ciąży? Zaraz... Zaraz... Stop! To niemożliwe! Przecież miesiączka spóźnia się dopiero drugi tydzień, nie mam apetytu, bo dużo pracuję. Moje nastroje są bardziej burzliwe, bo moja teściowa zapowiedziała wizytę!

 • W ciąży tylko woda źródlana

  ...w Warszawie, ekspert Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Prawidłowe nawodnienie pozwala też wyeliminować nieprzyjemne dolegliwości związane z ciążą, takie jak poranne nudności i wymioty, zaparcia(...) wodę wzrasta w okresie ciąży o 300 ml i wynosi co najmniej 3 litry dziennie. Podczas karmienia piersią jest jeszcze większe i wynosi 3,8 litra. Kobiety spodziewające się dziecka szczególnie latem są...

 • Jak zmienia się twoje ciało w ciąży

  ...i... przygotuj się na niespodzianki! Twoje piersi To normalne, że... Powiększyły się i stały się bardziej wrażliwe na dotyk. W późniejszym okresie ciąży może się z nich sączyć gęsta, żółtawa(...) pod pachą guzek. U części kobiet podczas pierwszej ciąży ujawnia się tzw. dodatkowy gruczoł mleczny. Jego pojawienie się nie jest groźne, jednak wymaga kontroli specjalisty. Twoja głowa To normalne...

 • Właściwe odżywianie pozwoli łatwiej przetrwać różne dolegliwości, często towarzyszące okresowi ciąży. Na odpowiednim podejściu do kwestii odżywiania skorzysta oczywiście rozwijające się dziecko.

 • Jedz dla dwojga, czyli dieta w ciąży

  Właściwe odżywianie pozwoli łatwiej przetrwać różne dolegliwości, często towarzyszące okresowi ciąży. Na odpowiednim podejściu do kwestii odżywiania skorzysta oczywiście rozwijające się dziecko.

 • 7 zasad zdrowych ćwiczeń w ciąży

  ...--> 1. Upewnij się, czy możesz ćwiczyć Przed rozpoczęciem treningu powinnaś skonsultować się ze swoim ginekologiem. Ale uwaga: nawet jeśli lekarz stwierdzi na początku ciąży, że możesz trenować, to nie(...) wybierze przyszła mama, warto wcześniej skonsultować się z ginekologiem. Może okazać się, że lekarz odradzi uprawianie jakiejś dyscypliny. Np. pływanie, które zwykle zaleca się kobietom w ciąży, nie jest...

 • 7 zasad zdrowych ćwiczeń w ciąży

  ...możesz ćwiczyć Przed rozpoczęciem treningu powinnaś skonsultować się ze swoim ginekologiem. Ale uwaga: nawet jeśli lekarz stwierdzi na początku ciąży, że możesz trenować, to nie wystarczy! - Trzeba(...) wcześniej skonsultować się z ginekologiem. Może okazać się, że lekarz odradzi uprawianie jakiejś dyscypliny. Np. pływanie, które zwykle zaleca się kobietom w ciąży, nie jest wskazane dla tych pań...

Dyskusje na temat: zaparcia w ciąży
 • Re: Zaparcia.. jak się ich pozbyć?

  Powiedzcie mi prosze, czy nie trzeba stosowania tych eva/qu omówić z lekarzem? Wizytę mam dopiero 6 sierpnia, a zaparcia bardzo mnie męczą... Czopki bez recepty można kupić? ja jestem w 6 miesiącu ciąży...

 • Re: Ostropest na zaparcia

  cierpiałam kiedyś prze okrutnie na zaparcia. Zaczęło się w czasie ciąży i po ciąży zostało. Oj ile ja się nacierpiałam... teraz już wiem, że bez czopków ani rusz. 15 minut i koniec problemu. Szkoda, że nie wiedziałam o tym jak byłam w ciąży.

 • Re: Skąd się biorą wzdęcia?

  będąc w ciąży miałam takie problemy i brałam Laximama taki środek w formie kisielu, dodatkowo hamował pragnienie jedzenia słodyczy, co dodatkowo obciąża nasz organizm powodując zaparcia czy wzdęcia.

 • Re: Ostropest na zaparcia

  Ja miałam zaparcia, ale nie w ciąży tylko po porodzie. Mimo tego że piłam sporo wody, ruszałam sie i zdrowo odżywiałam. Evaqu uratowały mi kilkukrotnie d...ę :)

 • Re: co na zaparcia?

  Hej, ja już urodziłam dziecko, jestem po porodzie 2 miesiące, a zaparcia cały czas mnie męczą. Zaczęły się późno w ciąży, w sumie jakiś miesiąc przed porodem i trwają do dziś. Czopki? Trochę się boję ich używać... pamiętam jak byłam mniejsza i mama mi je aplikowała, takie glicerynowe, okropne.

 • Re: Zaparcia

  Senes, rzewień i kruszyna są kategorycznie zakazane w ciąży i mimo że naturalne środki i zioła są bardzo szkodliwe, o wiele lepiej jest wspomagać się środkiem dicopeg, których nie wchłania się z przewodu pokarmowego i zostaje wydalony w niezmienionej formie

 • Re: co na zaparcia?

  A można go stosować w ciąży?

 • Re: Zaparcia można wyleczyć!

  Na zaparcia w ciąży bardzo pomógł mi provag, kapsułki dobrze regulują pracę jelit oraz wzmacniają ich naturalną mikroflorę. Kolejnym ich plusem był brak problemów moczowo-płciowych.

 • Re: co na zaparcia?

  Ostatnio polecono mi czopki, które są całkowicie bezpieczne dla kobiet w ciąży i można je stosować właśnie przy karmieniu piersią. Nazywają się evaqu. Już je wypróbowałam i muszę Ci powiedzieć, że działają bardzo dobrze, a co najważniejsze bardzo szybko. Poza tym polecam Ci zaopatrzyć się w błonnik i jeść śliwki suszone. U mnie powoli wszystko zaczyna wracać do normy :)

 • Re: Jak zwalczyć uciążliwe zaparcia?

  Wiadomo, że najlepiej zapobiegać, dlatego ja co rano posilam się wodą z miodem i cytryną. Ale jak już mam naprawdę duży problem, to pomagają czopki. Stosuję doraźnie eva/qu i faktycznie, ulga przychodzi szybko. Poleciła mi je siostra jak była w ciąży, jej bardzo pomagały.