• Informacje na temat:

  zapamiętywanie numerow

Artykuły na temat: zapamiętywanie numerow
 • Ćwiczymy pamięć

  Dobra wiadomość: jeśli regularnie będziemy zachęcać do pracy neurony, ominą nas kłopoty z zapamiętywaniem, a mózg długo będzie pracował sprawnie. Oto rady specjalistów dobrane do wieku!

 • Jerzy Vetulani: Dobra pamięć jest jak rozdrapywanie ran

  ...- Dziś mamy masę protez pamięci, właściwie wszystko można umieścić w cyfrowych chmurach, które będą przechowywać dane tak długo, jak długo będą istniały serwery. Zapamiętywanie skomplikowanych rzeczy w życiu codziennym przestało być potrzebne - mówi prof. Jerzy Vetulani, znany psychofarmakolog, neurobiolog i biochemik.

 • Chwila zapomnienia

  Sytuacja trochę przypominała ów pamiętny dzień, kiedy zastrzelono prezydenta Kennedy'ego - powiedzieliby ludzie starsi. I gdy zginęła księżna Diana - dodaliby młodsi. Człowiek dokładnie zapamiętuje, co robił, gdy się o tym dowiedział albo przeczytał. Wie również, że do końca życia nie zapomni tej chwili.

 • Ku pamięci

  ...oczywiście w życiu zajmujemy się czymś zupełnie innym. Mózg powoli usuwa te informacje z pamięci, by zrobić miejsce na kolejne, istotniejsze w danej chwili. A pamięć operacyjna, czyli zapamiętywanie(...) zapamiętywanie dat, pojęć, całych ciągów liczb. - Dzięki odpowiedniemu treningowi niemal każdy może po kilku tygodniach nauczyć się, jak zapamiętywać kolejność kilkuset słów albo całą talię kart. Pytanie tylko: po...

 • ...telewizor, telefon i zrób porządek. Chaos nie sprzyja zapamiętywaniu. Jak działa nasza pamięć? Czym jest łańcuchowa metoda skojarzeń? Dlaczego pozytywne myślenie ułatwia zapamiętywanie? Jak trenować...

 • 25 najczęściej łamanych haseł

  ...naszych treści. Do serwisów, które korzystają z dwustopniowej autoryzacji, należą między innymi Facebook i Google. Choć zapamiętywanie różnych haseł, w nieustannie rosnącej liczbie serwisów, portali...

 • Jak opóźnić proces starzenia?

  Eliksir młodości nie istnieje. Istnieją jednak proste sposoby, dzięki którym przez długie lata będziesz mogła cieszyć się młodym wyglądem i dobrą kondycją.

 • Chanel No5: Perfumy, które pachną seksem

  Chanel No5 to kultowe perfumy, które kochają kobiety na całym świecie już od lat 20. XX wieku. Zapach jest synonimem elegancji, luksusu i dobrego gustu. A do tego przywodzą wspomnienie czystej pościeli i rozgrzanych ciał. Historię najsłynniejszego zapachu świata spisano w książce "Sekretne życie Chanel No5".

 • Fitness i dieta dla mózgu

  Szybkie myślenie, doskonała pamięć, kreatywność – nie zabraknie ci tych umiejętności, jeśli tylko odpowiednio zatroszczysz się o swój mózg.

 • niebo do wynajęcia

  z widokiem na raj... czasami podobno marzenia się spełniają. . .  coś w tym jest. ze mną to jest tak, że jak się uprę to nawet tarcie nie pomoże,...