• Informacje na temat:

  zapalenie płuc objawy u dzieci

Artykuły na temat: zapalenie płuc objawy u dzieci
 • Utajone zapalenie płuc

  Jak rozpoznać te podstępna chorobę? Zapalenie płuc może przebiegać bezobjawowo. Okazuje się, że coraz więcej osób bagatelizuje objawy, które nie rozpoznane stosunkowo wcześnie mogą mieć poważne konsekwencje.

 • Zapalenie płuc

  Często zdarza się, że przez codzienne obowiązki nie przywiązujemy większej uwagi do naszego zdrowia. Nie pozwalamy organizmowi dojść do siebie po przeziębieniu lub grypie, lekceważymy bóle głowy, gorączkę, kaszel. Niestety nawet tak banalne zaniedbania mogą prowadzić do zapalenia płuc.

 • ...- niechęć przyjmowania posiłków mlecznych (wstręt do mleka) - ulewanie lub wymioty - refluks żołądkowo-przełykowy - kolka brzuszna - zapalenie błony śluzowej...

 • Nawracające zapalenie oskrzeli

  ..., zatkany nos z napadami kichania, zapalenie spojówek, nawracające zapalenie oskrzeli, objawy duszności, kaszel lub swędzące zmiany skórne, konieczna jest wizyta u alergologa. Lekarz zleci wykonanie(...), męczący kaszel i napady duszności. Niektóre maluchy często chorują właśnie na zapalenie oskrzeli lub odoskrzelowe zapalenie płuc. Co możesz zrobić: • Pilnuj, aby dziecko często myło ręce...

 • Zapalenie oskrzeli - dlaczego nawraca?

  ..., zatkany nos z napadami kichania, zapalenie spojówek, nawracające zapalenie oskrzeli, objawy duszności, kaszel lub swędzące wysypki, konieczna jest wizyta u alergologa. Lekarz przeprowadzi szczegółowy(...) do alergicznych. Dziecko może mieć suchy, męczący kaszel i napady duszności. Niektóre maluchy często chorują właśnie na zapalenie oskrzeli lub odoskrzelowe zapalenie płuc. W zdiagnozowaniu pasożytów...

 • Jak chronić płuca?

  Choroby płuc to jedna z najczęstszych przyczyn zgłaszania się do lekarza pierwszego kontaktu. Najczęściej chorujemy na zapalenie oskrzeli. Każdego roku w sezonie infekcyjnym dotyka ono nawet kilkuset tysięcy Polaków. Z dolegliwościami należy zgłosić się do lekarza rodzinnego lub pulmonologa.

 • Grypa i przeziębienie - jak je odróżnić i leczyć?

  Zimą jesteśmy narażeni na rozmaite infekcje. Podczas gdy zwykłe przeziębienie, choć dokuczliwe, jest dla naszego zdrowia niegroźne, grypa może zemścić się niebezpiecznymi powikłaniami. Warto nauczyć się je rozpoznawać, zwłaszcza, że objawy bywają podobne.

 • HIV - na co uważać?

  Pierwsze objawy zakażenia wirusem HIV przypominają ciężką grypę. Wtedy łatwo o złą diagnozę.

 • Tylko profilaktyka może ochronić przed grypą

  Zapalenie płuc, oskrzeli, mięśnia sercowego, niewydolność nerek, poinfekcyjne zapalenie mózgu, opon mózgowo - rdzeniowych lub zaostrzenie astmy – to tylko niektóre z najczęstszych powikłań pogrypowych. Jak uchronić się przed nimi? Najskuteczniejszym sposobem uniknięcia zakażenia grypą jest zastosowanie szczepionki.

 • Gdy jedzenie szkodzi

  Lekarze ordynują na alergię leki łagodzące dokuczliwe objawy uczulenia, a tymczasem warto zacząć od zmiany diety. Z dietetykiem Bożeną Kropką rozmawia Katarzyna Koper.

Dyskusje na temat: zapalenie płuc objawy u dzieci
 • Mleko: biały morderca !!!

  i nie takie jakie potrzebne są człowiekowi. Chorobami, przed którymi może ochronić karmienie piersią, to m.in. tężec, koklusz, zapalenie płuc, błonica, zapalenie żołądka i jelit, dur brzuszny(...) do strawienia niż laktoza, która jest cukrem prostym, jednak ta też nie jest dobrze przyswajane przez niemowlęta. Ludzkie mleko posiada specyficzną odmianę cukru - laktazę. Dzieci nie znoszą mleka