• Informacje na temat:

  zapalenie oskrzeli u dorosłych

Artykuły na temat: zapalenie oskrzeli u dorosłych
 • Pasożyty - mały, ale groźny wróg

  Lekarze zaobserwowali, że coraz więcej z nas ma pasożyty. Według najnowszych opracowań – prawie 95 proc. dorosłych! Czym jest to spowodowane? Eksperci podają jako powód zmiany w stylu życia oraz częstsze podróże.

 • Powszechnie utarło się przekonanie, że migdałki są usuwane głównie u małych dzieci. Otóż w tej kwestii wiek nie gra roli, ponieważ zabieg ten może zostać wykonany również u dorosłych. Kiedy zatem udać się do specjalisty oraz czy usunięcie migdałków jest naprawdę konieczne? Odpowiedzi uzyskacie poniżej.

 • Koklusz wraca: Jak się przed nim chronić?

  Wydawało się, że dzięki szczepieniom możemy zapomnieć o tej groźnej chorobie. Niestety, co roku zarażają się nią tysiące dzieci i dorosłych! Na szczęście dzisiaj nie jesteśmy już wobec krztuśca bezradni.

 • Astma jest przewlekłym procesem zapalnym dróg oddechowych, charakteryzuje się odwracalnym - częściowo lub całkowicie - ograniczeniem przepływu powietrza przez drogi oddechowe. Zmiany zapalne zwiększają reaktywność oskrzeli na różne bodźce, powodują też tzw. remodeling, czyli "przebudowę" ścian oskrzeli.

 • Uwaga, wstrząs!

  Zawroty głowy, spadek ciśnienia, spowolnienie pracy serca, trudności z oddychaniem, utrata świadomości - tak może wyglądać gwałtowna reakcja organizmu na kontakt z alergenem, czyli wstrząs anafilaktyczny. U dzieci najczęśćiej jego przyczyną są alergeny pokarmowe, u dorosłych - leki i ukąszenia owadów. Jeśli pomoc nie przyjdzie w porę, ofiara wstrząsu może umrzeć.

 • W większości krajów uprzemysłowionych zawodowa astma oskrzelowa należy do najczęściej rozpoznawanych chorób zawodowych. Szacunkowe dane wskazują, że ok. 15% wszystkich przypadków astmy dorosłych ma podłoże zawodowe.

 • Niechciani lokatorzy

  ...się do układu krwionośnego, wędrują do płuc, oskrzeli i gardła, by znów powrócić do jelit. Dlatego objawy zakażenia glistą nie koncentrują się na układzie pokarmowym i mogą obejmować zapalenie oskrzeli czy odoskrzelowe zapalenie płuc. Niektóre osoby skarżą się na ataki kaszlu i duszność. Obecność glisty w jelitach objawia się bólem, biegunką, brakiem apetytu, nudnościami czy wymiotami Pojawia się...

 • Antybiotyki (nie) dla opornych

  ...działań niepożądanych. Niektóre efekty uboczne mogą pojawić się szybko (wysypka, skurcz oskrzeli, biegunka), inne po dłuższym czasie (zmiany w tkance płucnej, wątrobie). Co powinien zrobić lekarz(...). Rozpoznanie warto potwierdzić badaniem rentgenowskim. Zapalenie płuc jest ciężką chorobą, którą leczy się antybiotykami. Natomiast nie powinno się ich stosować w większości przypadków ostrego zapalenia...

 • Mukowiscydoza

  ...płuc lub zatok, - bóle brzucha, - długo trwający kaszel z odkrztuszaniem śluzu, - nawracające zapalenie oskrzeli i płuc, - możliwe polipy nosa i krwioplucie, - skóra o słonym smaku, - u dorosłych(...) od urodzenia lub we wczesnym dzieciństwie. Jednak zdarza się, że choroba ujawnia się dopiero w okresie dojrzewania lub u osób dorosłych.  Objawy nasilają się z czasem. U niemowląt dominuje obecność...

 • Seanse w grocie solnej: Przyjemnie leczą

  ...specjalną solą morską zarówno ściany, jak i podłogę. To miejsce dla osób, zarówno dla dorosłych, jaki i dla dzieci, które mają problemy skórne, alergie, zapalenie płuc, przewlekle chorych. Seanse(...) korzysta z jaskiń w okresie jesienno-zimowym, kiedy jest najwięcej zachorowań, oraz latem, kiedy są alergie i pyłki. Osoby, które często chorują na zapalenie oskrzeli czy płuc powinny korzystać...

Dyskusje na temat: zapalenie oskrzeli u dorosłych
 • Re: Actimel

  Nie trzeba było zwracać kosztów, bo to naprawdę działa. Jestem chorowitą osobą od dziecka. Co wiatr dmuchnie - zapalenie oskrzeli, angina itp. W okresie zimowy piję Actimel i nie ma kłopotu. Jeśli(...) najlepsze, niech rozwijają swój układ immunoogiczny, ale dla dorosłych rewelacja.