• Informacje na temat:

  zajęcia dla seniorow

Artykuły na temat: zajęcia dla seniorow
 • Senior w ruchu: O czym pamiętać?

  Uniwersytety Trzeciego Wieku, fundacje, stowarzyszenia, kluby i domy kultury, mają szeroką ofertę zajęć dla osób dojrzałych. Maratony, wycieczki górskie, joga, pływanie, samoobrona. Lista zajęć jest(...) energii i pobudza krążenie, poprawia metabolizm. Wokół nie brakuje tras rowerowych, a kolejne autostrady dla jednośladów są w budowie. Wystarczy przypiąć sakwy i weekend jest zaplanowany. Mogę prosić...

 • Co czwarty senior ma depresję

  ...- to była recepta na "ożywienie" starszej pani. Dawaliśmy jej drobne zajęcia, by czuła się potrzebna. Zrobiła na drutach szalik dla wnuczki, poukładała sobie w szafkach z ubraniami. Nie minęło pół(...)Najtrudniejsza dla seniorów jest samotność. Już samo przejście na emeryturę może wywołać poczucie izolacji - myślą, że są niepotrzebni, nikt niczego od nich nie oczekuje. Rozluźniają się kontakty...

 • Opieka nad seniorem w domu

  Jedni uważają, że starość się Panu Bogu nie udała, my należmy do grona osób, które jesień życia uważa za czas godny, czas spełnienia i radości. Czas niezwykły dla Seniora, w którym może realizować pasje, na które wcześniej nie mógł sobie pozwolić. Czas, w którym warto się rozwijać, usprawniać swoje zdolności manualno-intelektualne.

 • Przestrzeń coworkingowa dla przedsiębiorczych kobiet

  ...sposób! Razem i osobno Dla osób, którym ciężko jest pracować w domu, doskonałym rozwiązaniem będzie przestrzeń coworkingowa. Co to takiego? Przestrzeń coworkingowa łączy w sobie niemal(...)? W dużych miastach znalezienie odpowiadającej ci przestrzeni coworkingowej nie powinno być problemem. Specjalne biura dla freelancerów umożliwiają pracę w wybranym przez ciebie trybie. Możesz...

 • Emerytura nie musi być nudna

  Przejście na emeryturę stanowi ogromną zmianą w życiu. Dlatego szalenie ważne jest to, jak po zakończeniu pracy zorganizujemy sobie czas. Atrakcyjnych propozycji dla seniorów pojawia się coraz więcej – warto ich poszukać!

 • 8 powodów, dla których kochamy wesołe miasteczka

  ...gdy okres dzieciństwa mamy już dawno za sobą. Niezapomniane wrażenia dla dzieci Nie przez przypadek mówimy, że czujemy się jak dziecko w wesołym miasteczku. Moc atrakcji, skoki adrenaliny(...) multimedialnej wystawy, która staje się ciekawą podróżą po najwyższych szczytach globu. Skok adrenaliny Wesołe miasteczko jest również rajem dla osób uzależnionych od adrenaliny. Wrażenia na...

 • Uroki życia na emeryturze

  ...„Przyszłość ma wiele nazw. Dla słabszych oznacza nieuchronność, dla bojaźliwych nieznane, zaś dla odważnych oznacza szansę”, mawiał francuski poeta Viktor Hugo. Z przyjemnością patrzy się na seniorów, którzy traktują emeryturę jako szansę na realizację siebie, rozwijanie swoich pasji i zainteresowań.

 • Dla Neokobiet nie ma rzeczy niemożliwych!

  Niedawno skończyły studia, skaczą ze spadochronem, jeżdżą w rajdach, podróżują, produkują sery, prowadzą blogi, zajmują się dziećmi i… wnukami. Dla tych kobiet życie zaczęło się po pięćdziesiątce i udowadniają, że na nic nie jest za późno.

 • Technologia - wiodącym trendem fitness

  Trening siłowy, programy fitness dla seniorów - to niektóre z trendów fitness na rok 2016 wskazanych przez American College of Sports Medicine. Po raz pierwszy obok typowych treningów wiodącym trendem są urządzenia, z których korzystamy w trakcie ćwiczeń.

 • Nie szukaj wymówek, zacznij ćwiczyć Nordic Walking

  Uprawianie sportu może być świetną okazją do wyjścia z domu i nawiązania nowych kontaktów towarzyskich. A przede wszystkim do poprawy kondycji fizycznej, wyglądu i samopoczucia. Niski koszt, minimalne ryzyko kontuzji, szybkie spalanie kalorii oraz spowolnienie procesów starzenia – to wszystko czyni nordic walking sportem idealnym dla seniorów.