• Informacje na temat:

  wzmocnienie miesni kregoslupa

Artykuły na temat: wzmocnienie miesni kregoslupa
 • Na wzmocnienie piersiowego odcinka kręgosłupa

  Oto ćwiczenia, które pozwolą wzmocnić i rozluźnić mięśnie górnej części pleców i ramion.

 • Kręgosłup. Genetyczna ruletka

  ...fizykoterapeutycznych, przez ćwiczenia, terapię manualną, masaż, jogę czy tai chi. Wskazane jest także wzmocnienie gorsetu mięśniowego oraz edukacja pacjenta na temat ergonomii pracy i czynności dnia codziennego np. na...

 • Czarci pazur zwalcza bóle stawów i mięśni

  Na półkach z suplementami diety coraz częściej pojawiają się preparaty z wyciągiem z tajemniczej rośliny pod nazwą "czarci pazur".

 • Jak walczyć z bólami kręgosłupa?

  Ból kręgosłupa to współcześnie najczęściej występująca dolegliwość dotykająca ok. 80 proc. populacji już powyżej 40-ego roku życia. Występowanie bólu zwłaszcza dolnego odcinka kręgosłupa przyczynia się do ograniczenia możliwości ruchowych i codziennej aktywności. Utrzymujący się ból może prowadzić do wycofania z życia społecznego, zawodowego, rodzinnego, a co za tym idzie – może powodować złe samopoczucie a nawet stany depresyjne. Poznaj 6 prostych ćwiczeń i kilka praktycznych porad, jak...

 • ​Czas wzmocnić mięśnie brzucha

  W tym odcinku chciałbym skupić się na tzw. spięciu prostym brzucha. Jednym z moich ulubionych ćwiczeń jest sprawdzian, czyli sto powtórzeń. Jego wykonanie w pełnym zakresie świadczy o tym, że mamy dobrze wypracowane i silne mięśnie brzucha.

 • Jak dbać o kręgosłup? Kilka prostych zasad

  ...wzmocnieniem właśnie tych partii mięśni. Kilka prostych zasad Więcej wapnia i magnezu Kręgosłup wzmocnimy dzięki codziennym dostawom niezbędnych składników. Podstawowym źródłem wapnia jest nabiał, ale...

 • Rozciągaj się na zdrowie

  Bez względu na to czy chodzisz na siłownię lub fitness czy nie, warto pamiętać o rozciąganiu. To sprawdzony sposób na uniknięcie kontuzji, sprawne i jędrne ciało oraz zapobieganie bólom mięśni czy kręgosłupa. Ważna jest jednak systematyczność i dobra technika rozciągania.

 • Domowa gimnastyka pomoże na ból krzyża

  ​Przyczyną bólu krzyża, czyli kręgosłupa lędźwiowego, może być przeciążenie, np. podczas sprzątania lub odwrotnie - zbyt długie siedzenie na krześle.

 • Te ćwiczenia zapewnią lepszy seks i brak problemów z nietrzymaniem moczu

  Niewłaściwy trening, zła postawa i niekorzystne nawyki mogą doprowadzić do osłabienia mięśni dna miednicy. Skutek? Nietrzymanie moczu, bolesne współżycie i osłabione doznania seksualne. O tym, jak dbać o mięśnie dna miednicy, opowiada Beata Przała, fizjoterapeutka uroginekologiczna.

 • Zbyt ciężki biust

  Dla wielu pań duże piersi są powodem do dumy. Ale zbyt obfite bywają ciężarem i udręką dla kręgosłupa.