• Informacje na temat:

  wysilkowe nietrzymanie moczu

Artykuły na temat: wysilkowe nietrzymanie moczu
 • Przyczyny nietrzymania moczu

  Inkontynencja, potocznie nazywana nietrzymaniem moczu, dotyka blisko 4 mln Polaków. Występowanie dolegliwości nie jest ściśle związane z wiekiem, genami czy płcią. NTM może objawiać się zarówno u młodych mężczyzn, jak i u kobiet w podeszłym wieku.

 • Nietrzymanie moczu: Przyczyny i leczenie

  Nietrzymanie moczu (NTM) to wstydliwy problem, który dotyka prawie 4 milionów Polaków Przyczyny mogą być różne, w zależności od wieku i płci osoby, która cierpi na tę dolegliwość.

 • Sposoby na nietrzymanie moczu

  Co zrobić, gdy problemy z nietrzymaniem moczu zaczynają dezorganizować aktywny styl życia? To pytanie zadaje sobie większość osób, u których - na skutek fizycznych zmian lub chorób – po raz pierwszy wystąpiły poważne dolegliwości związane z nieprawidłową mikcją.

 • Nietrzymanie moczu. Ćwiczenia, zabiegi, wkładki

  .... Zazwyczaj wystarczy jeden, by załagodzić lub usunąć lekkie lub średnio nasilone wysiłkowe nietrzymanie moczu. Metoda ta nie jest jeszcze zbyt popularna i, niestety, NFZ jej nie refunduje. Koszt zabiegu(...) zabiegowe. Środki higieny W codziennej pielęgnacji pomogą specjalne wkładki higieniczne. Zwykłe podpaski, tampony czy wkładki nie zdadzą egzaminu, bo nie są przystosowane do wchłaniania moczu, a ich...

 • Mity i fakty na temat nietrzymania moczu

  Ocenia się, że dolegliwości związane z nietrzymaniem moczu występują nawet u trzech milionów Polek. Choć to nie powód do wstydu, wiele kobiet niechętnie przyznaje się do problemu. Niepotrzebnie!

 • „Niegroźne infekcje” a nietrzymanie moczu

  Niewiele kobiet wie, że powtarzające się lub nieleczone infekcje (i to nie tylko układu moczowo-płciowego), mogą doprowadzić do inkontynencji, zwanej potocznie nietrzymaniem moczu. O jakich chorobach mowa? Jak można się przed nimi zabezpieczyć? Tego dowiecie się z naszego tekstu.

 • Nietrzymanie moczu a ćwiczenia mięśni Kegla

  Mięsień łonowo-guziczny (inaczej określany mianem mięśni dna miednicy lub Kegla, od nazwiska amerykańskiego ginekologa, autora koncepcji wzmacniających ćwiczeń) to obszar otaczający ujście pęcherza, pochwy i odbytnicy, odpowiedzialny za szereg działań w obrębie układu moczowego. Ich podstawową funkcją jest kontrola częstotliwości i ilości moczu wydalanego z organizmu.

 • Te ćwiczenia zapewnią lepszy seks i brak problemów z nietrzymaniem moczu

  Niewłaściwy trening, zła postawa i niekorzystne nawyki mogą doprowadzić do osłabienia mięśni dna miednicy. Skutek? Nietrzymanie moczu, bolesne współżycie i osłabione doznania seksualne. O tym, jak dbać o mięśnie dna miednicy, opowiada Beata Przała, fizjoterapeutka uroginekologiczna.

 • Nietrzymanie moczu w ciąży i po porodzie: Jak sobie z nim radzić?

  Jesteś w ciąży i nie potrafisz utrzymać moczu? Jeśli dotąd nigdy ci się to nie zdarzało, to naturalne, że możesz czuć się zażenowana i zaniepokojona. Ale nie panikuj – popuszczanie moczu w ciąży lub po porodzie to częsta przypadłość.

 • Nietrzymanie moczu: Skuteczne metody leczenia

  Czasami wystarczy kichnąć, kaszlnąć lub zaśmiać się, aby poczuć, że nasza bielizna jest mokra. To objaw tzw. wysiłkowego nietrzymania moczu (NTM), którego przyczyną jest osłabienie mięśni dna(...) z lekarzem Tylko specjalista może określić, co w naszym wypadku jest powodem nietrzymania moczu i dobrać odpowiednią terapię. Najczęściej zalecane badania: Po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu...