• Informacje na temat:

  wyrazne mowienie

Artykuły na temat: wyrazne mowienie
 • Co charakter pisma mówi o zdrowiu?

  ​ Nieprzypadkowo sposób, w jaki piszemy nazywa się charakterem pisma, jest on bowiem unikalny - każdy z nas inaczej stawia litery.

 • David Sieveking: Choroba nauczyła ją mówić „kocham”

  - Nigdy nie słyszałem, żeby rodzice mówili, że się kochają – w mojej rodzinie się tego nie mówiło, bo uznawało się, że powiedzenie komuś „kocham” wymusza na drugiej osobie powiedzenie tego samego. Tak było przez lata, aż nagle mama o tym zapomniała i wszystko się zmieniło – mówi David Sieveking, reżyser filmu dokumentalnego „Nie zapomnij mnie”.

 • Moje dziecko zaczyna mówić

  Codzienne czynności, jak sposób jedzenia, picia i proste zabawy pomogą twojemu maluchowi w rozwoju mowy.

 • Idealny makijaż na święta

  Święta, Sylwester, a następnie karnawał – zima daje nam wiele okazji, by zaprezentować się w pięknym makijażu. W tym sezonie stawiamy na wyraźne usta lub oczy, idealną, rozświetloną cerę i nie zapominamy o kosmetykach, które jednocześnie upiększą i zadbają o naszą skórę.

 • Festiwal KONTAKT w Toruniu

  tórędy na dzisiejszej mapie teatralnej przebiegają granice Wschodu i Zachodu? Jakie języki teatralne kształtują rozciągający się "od Wschodu do Zachodu" świat? Czy geopolityczne różnice wpływają na odmienne sposoby budowania rzeczywistości scenicznej? Czy w globalnym świecie postinternetu tożsamość narodowa ma jeszcze jakieś znaczenie? A może pochodzenie, miejsce urodzenia i lokalne tradycje wciąż odciskają wyraźne piętno na teatralnych estetykach? Odpowiedzi na Międzynarodowym Festiwalu...

 • Doda zwróciła się z apelem do fanów

  Dorota „Doda” Rabczewska-Stępień karierę rozpoczęła bardzo wcześnie – jako osiemnastolatka. Od początku nie bała się mówić dokładnie tego, co myśli.

 • Hanna Lis: Miłość dodaje mi skrzydeł

  Zawsze podobali się jej mężczyźni z pasją. - Zaangażowani w to, co robią - cokolwiek miałoby to być - mówiła. Silni. Bo też taka jest.

 • Ubranie to komunikat o nas samych

  Chociaż mówi się, że to nie szata zdobi człowieka, to jednak nasz strój mówi o nas i za nas dużo, jeszcze zanim zdążymy się przedstawić. Potrafi dodać kilka punktów na starcie, podkreślić autorytet, optycznie odjąć kilka kilogramów, poprawić nastrój.

 • Drżyjcie przede mną, niewierni mężowie!

  Lato sprzyja romansom, ale też łatwiej je wytropić. – Niedawno żona agenta ubezpieczeniowego poprosiła, żebym sprawdziła, dlaczego jej druga połowa wraca do domu później niż zwykle – mówi Katarzyna.

 • Mam za mało czasu, przepraszam

  Nie chcę marnować już ani dnia - tłumaczy Ewa. - Lubię męża, ale to za mało, by być razem - wyjaśnia Maria. - W pojedynkę odzyskałam radość życia - mówi Krystyna. Stworzyły dom, odchowały dzieci, spędziły kilkadziesiąt lat w małżeństwie i... odeszły. Tak jak inne 50-latki, które nie godzą się na bylejakość. To wśród nich najszybciej przybywa w Polsce rozwodów. Bo w tym wieku chce się żyć z sensem.