• Informacje na temat:

  wyniki morfologii krwi

Artykuły na temat: wyniki morfologii krwi
 • Co zmienia wyniki badań?

  Czy badanie krwi zawsze należy wykonywać na czczo? Wszystko zależy od tego, co badamy. Posiłek nie zaburzy wyników rozpoznania grupy krwi, ASO, CRP, badania na antygeny HBs, HIV, HCV, testu na(...), może mieć wpływ na wyniki badań? Zdecydowanie tak. Obfity i tłusty, a nawet pikantny posiłek posiłek może zafałszować np. poziom cholesterolu. Także alkohol nie jest zalecany, nawet na dwa dni przed...

 • Choroby krwi - jak je szybko wykryć

  ...może informować? Prawidłowe, świadczące o zdrowiu wyniki u dorosłych kobiet są następujące: 4liczba krwinek czerwonych (inaczej erytrocytów) równa 3,5-5,2 mln/μl; 4liczba krwinek białych (leukocytów(...) groźne dla całego organizmu. Im szybciej to wychwycimy, tym lepiej dla naszego zdrowia! Objawy mogące świadczyć o niedokrwistości Apetyt na różne dziwne "smaki" (tzw. pica; np. na glinę, kredę...

 • Gdy na dziąsłach pojawia się krew

  ...wykluczeniu przyczyny stomatologicznej należy zrobić morfologię i - przy złych wynikach - udać się do hematologa. Kontakt z tym specjalistą jest też zalecany przy zaburzeniu krzepliwości krwi.  Innym powodem problemów z dziąsłami może być cukrzyca. Często wywołuje na dziąsłach owrzodzenia i pleśniawki, które trudno się goją i mogą krwawić. Warto sprawdzić poziom cukru we krwi. Jeśli przekroczy on...

 • Badanie krwi

  Badanie krwi zalicza się do podstawowych badań analitycznych. Może nie należy ono do najprzyjemniejszych, jednak pozwala lekarzowi na postawienie diagnozy.

 • Badanie krwi wykryje białaczkę

  Przewlekłą białaczkę szpikową można wykryć zwykłym badaniem morfologii krwi, wykonywanym w ramach rutynowych badań profilaktycznych. "Niestety, w Polsce ta możliwość prawie nie jest wykorzystywana" - alarmuje prof. Wiesław Jędrzejczak.

 • Krew pod mikroskopem

  Morfologia krwi należy do podstawowych i najpowszechniej wykonywanych badań. Pozwala określić stan zdrowia, wykryć zapalenia, zatrucia i wiele innych procesów chorobowych.

 • Cholesterol... na powiekach

  Jego nadmiar może się ujawniać nie tylko w badaniu krwi, ale i w formie zmian na skórze...

 • Konflikt rodzinny

  Znasz swoją grupę krwi? Świetnie, bo to niezbędna wiedza, gdy zajdzie konieczność transfuzji. Ale jeśli jesteś w ciąży, może nie wystarczyć – przekonują lekarze. Właśnie ruszył specjalny program bezpłatnych badań krwi dla ciężarnych. Sprawdź, dlaczego warto je zrobić.

 • Niedobory żelaza

  W potocznym rozumieniu "anemik" to osoba słaba fizycznie, chorowita, blada, o powolnych reakcjach. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z tego, że cechy te mogą być wynikiem choroby - anemii, która powoduje, że organizm faktycznie słabnie - głównie na skutek zmniejszonej dostawy tlenu do tkanek.

 • Jak z żelaza

  Kobieca choroba? Według WHO anemię może mieć nawet co trzecia z nas. Skąd bierze się problem? Coraz częściej jest wynikiem niewłaściwego odżywiania. I nie chodzi tylko o to, czego jemy za mało. Ważne też, czego jest w naszym menu za dużo.

Wideo na temat: wyniki morfologii krwi
 • Jak interpretować wyniki krwi?

  Morfologia, czyli ogólne badanie krwi, jest pomocna we wczesnym wykryciu wielu chorób. Wyniki morfologii należy porównywać zawsze z normami, które podaje pracownia analityczna wykonująca badanie. Jak je interpretować? Autorki książki "Rozszyfruj swoją krew" Paulina Ihnatowicz i Emilia Ptak opowiedziały w "Dzień Dobry TVN" o tajnikach badań krwi.

Dyskusje na temat: wyniki morfologii krwi
 • Re: Anemia jak szybko wyjść z choroby ?

  Przede wszystkim lekarz na podstawie wyników analizy krwi może ustalić,jaki to rodzaj anemii.Jeśli masz aktualne wyniki z morfologii to sprawdź np.HCV-tj.wielkość krwinki - poniżej normy oznacza to ,że masz anemię z powodu słabego przyswajania żelaza przez organizm.Natomiast ,jeśli HCV - jest powyżej normy ,to znaczy ,że organizm słabo przyswaja lub nie potrafi przyswoić Wit.B12. Konieczne jest

 • Re: Krwawienie z nosa: Co może być przyczyną?

  Częste krwawienia z nosa to alarm, żeby zrobić badania morfologii. Jeśli okaże się, że mamy mało płytek krwi, jest duże pradopodobieństwo zachorowania na anemię aplastyczną. Jest to ciężka choroba, Fakt, jest ona wyleczalna, ale potrzeba bardzo dużo czasu, żeby ustabilizowć wyniki i opuścić szpital. Najczęstsze zachorowania u osób młodych, w wieku dojrzewania.

 • Re: Soki życia

  doznań: ciśnienie tętnicze mi się obniżyło, b.dobre samopoczucie, większa energia życia. Niedługo będę miał robioną morfologię krwi / z lipidogramem/- wtedy zobaczymy wyniki badań. Z naukowego punktu widzenia sok z buraków wpływa pozytywnie na układ krązenia, poprawę morfologii krwi itd. Ja doczytałem, ze wystarczy 1 szklanka soku z buraków na dzień /ok250 ml/.

 • Re: lekarze

  wytłumaczono mi jak krew jest zbudowana. Stwierdzono, że córka ma idealne wyniki morfologii, że przy jej budowie krwi (bardzo duże krwinki) nigdy nie będzie mieć więcej hemoglobiny, bo organizm tego nie(...) (zinterpretować) wyników morfologii, a działo się to w szpitalu dziecięcym przy ul. Niekłańskiej. Zaczęto mnie w końcu straszyć, że dziecko ma jakąś chorobę wchłaniania, a może chore nerki. Pediatra z komisji