• Informacje na temat:

  wyniki morfologii krwi

Artykuły na temat: wyniki morfologii krwi
 • Jak poprawić wyniki morfologii? Sięgnij po produkty dobre dla krwi!

  Niektóre składniki mają wyjątkowo korzystny wpływ na układ krwionośny. Znajdziesz je nie tylko w mięsie.

 • Badania krwi: Dobre i... lepsze

  Każda kropla krwi to mapa zdrowia. Dzięki jej analizie możemy się wiele dowiedzieć o stanie swego organizmu.

 • Co zmienia wyniki badań?

  Czy badanie krwi zawsze należy wykonywać na czczo? Wszystko zależy od tego, co badamy. Posiłek nie zaburzy wyników rozpoznania grupy krwi, ASO, CRP, badania na antygeny HBs, HIV, HCV, testu na(...), może mieć wpływ na wyniki badań? Zdecydowanie tak. Obfity i tłusty, a nawet pikantny posiłek posiłek może zafałszować np. poziom cholesterolu. Także alkohol nie jest zalecany, nawet na dwa dni przed...

 • Choroby krwi - jak je szybko wykryć

  ...może informować? Prawidłowe, świadczące o zdrowiu wyniki u dorosłych kobiet są następujące: 4liczba krwinek czerwonych (inaczej erytrocytów) równa 3,5-5,2 mln/μl; 4liczba krwinek białych (leukocytów(...) groźne dla całego organizmu. Im szybciej to wychwycimy, tym lepiej dla naszego zdrowia! Objawy mogące świadczyć o niedokrwistości Apetyt na różne dziwne "smaki" (tzw. pica; np. na glinę, kredę...

 • Gdy na dziąsłach pojawia się krew

  ...wykluczeniu przyczyny stomatologicznej należy zrobić morfologię i - przy złych wynikach - udać się do hematologa. Kontakt z tym specjalistą jest też zalecany przy zaburzeniu krzepliwości krwi.  Innym powodem problemów z dziąsłami może być cukrzyca. Często wywołuje na dziąsłach owrzodzenia i pleśniawki, które trudno się goją i mogą krwawić. Warto sprawdzić poziom cukru we krwi. Jeśli przekroczy on...

 • Badanie krwi

  Badanie krwi zalicza się do podstawowych badań analitycznych. Może nie należy ono do najprzyjemniejszych, jednak pozwala lekarzowi na postawienie diagnozy.

 • Badanie krwi wykryje białaczkę

  Przewlekłą białaczkę szpikową można wykryć zwykłym badaniem morfologii krwi, wykonywanym w ramach rutynowych badań profilaktycznych. "Niestety, w Polsce ta możliwość prawie nie jest wykorzystywana" - alarmuje prof. Wiesław Jędrzejczak.

 • Krew pod mikroskopem

  Morfologia krwi należy do podstawowych i najpowszechniej wykonywanych badań. Pozwala określić stan zdrowia, wykryć zapalenia, zatrucia i wiele innych procesów chorobowych.

 • Cholesterol... na powiekach

  Jego nadmiar może się ujawniać nie tylko w badaniu krwi, ale i w formie zmian na skórze...

 • Konflikt rodzinny

  Znasz swoją grupę krwi? Świetnie, bo to niezbędna wiedza, gdy zajdzie konieczność transfuzji. Ale jeśli jesteś w ciąży, może nie wystarczyć – przekonują lekarze. Właśnie ruszył specjalny program bezpłatnych badań krwi dla ciężarnych. Sprawdź, dlaczego warto je zrobić.

Wideo na temat: wyniki morfologii krwi
 • Jak interpretować wyniki krwi?

  Morfologia, czyli ogólne badanie krwi, jest pomocna we wczesnym wykryciu wielu chorób. Wyniki morfologii należy porównywać zawsze z normami, które podaje pracownia analityczna wykonująca badanie. Jak je interpretować? Autorki książki "Rozszyfruj swoją krew" Paulina Ihnatowicz i Emilia Ptak opowiedziały w "Dzień Dobry TVN" o tajnikach badań krwi.

Dyskusje na temat: wyniki morfologii krwi