• Informacje na temat:

  wybaczanie

Artykuły na temat: wybaczanie
 • Miłość wszystko wybacza

  Słynna Ordonka uchodziła za kobietę niezwykle uczuciową. W młodości chciała zastrzelić się z powodu zranionej miłości... Później, już jako mężatkę, otaczał ją wianuszek kochanków!

 • Wybaczanie rodzicom uzdrawia nas samych

  ...także trudne, bo niewybaczanie wbrew pozorom czasem daje siłę. Jesteśmy źli, wściekli. A złość pomaga radzić sobie z bólem. Pozwala odciąć się od dużo trudniejszych emocji. Użalanie się nad sobą to coś...

 • Nie musisz wybaczać

  Dlaczego kolejne związki okazują się porażką? Dlaczego fajni mężczyźni zawsze trafiają się innym? Skąd ten pech? Te pytania codziennie zadaje sobie wiele kobiet i - wbrew pozorom - nie muszą one pozostawać bez odpowiedzi. O tym, jak przeżycia z dzieciństwa wpływają na nasze życie uczuciowe i co zrobić, aby poczuć się dobrze we własnej skórze i zacząć budować szczęśliwe życie, opowiada Aneta Łastik, autorka książki „Wewnętrzne dziecko w związku”.

 • Spokój po burzy czyli sztuka wybaczania błędów w małżeństwie

  Bądźmy ze sobą szczerzy – każdy z nas popełnia w życiu błędy. Najważniejsze, to umieć się do nich przyznać i szczerze przeprosić za wszystko, jednak każdy z nas wie, że kiedy druga strona nawali, wybaczyć i zapomnieć wcale nie jest tak łatwo.

 • Pewnych błędów się nie wybacza

  Nawet kiedy zabrała mnie karetka, bardziej martwiłam się o Zbyszka niż o siebie... Boże, jaka byłam głupia!

 • Atrakcyjni zarabiają więcej, ale trudniej wybacza się im błędy

  Osoby atrakcyjne zarabiają więcej niż te o przeciętnej urodzie. Są też lepiej postrzegane przez pracodawców, ale... trudniej wybacza się im błędy. Uroda zaczyna być powodem nierówności - uważa socjolog dr Julita Czernecka z Uniwersytetu Łódzkiego.

 • Wybaczaj samej sobie nawet duże błędy

  Wszyscy popełniamy błędy. Zdarza nam się nieuprzejmie odezwać do teściowej, bez powodu nakrzyczeć na dziecko, zranić przykrym słowem męża albo podjąć złą decyzję. Ważne jest, by zbyt długo tego nie przeżywać i wybaczać samej sobie.

 • Zdradził cię mąż? Zawiodła najlepsza przyjaciółka? Rodzice odmówili pomocy, gdy najbardziej jej potrzebowałaś? Czujesz się pokrzywdzona i rozgoryczona. Możesz przebaczyć albo trwać wciąż w gniewie. Czy jesteś w stanie na nowo zaufać osobie, która cię zraniła? Czy jesteś w stanie wybaczyć całkowicie?

 • Twoim tematem dnia może stać się wybaczanie. Szcególnei dobre kontakty dziś będziesz mieć z dziećmi i zwierzakami, które obdarza Ciebie swoją szczerą miłością...

 • Sztuka wybaczania i przepraszania

  Chyba każdy z nas ma coś do wybaczenia innym. Może rodzicom, że za często nas krytykowali i bardzo nas to bolało... Dzieciom, że nie okazały wdzięczności... Szefowi, że źle nas oceniał...

Wideo na temat: wybaczanie
 • Czy show-biznes łatwo wybacza potknięcia?

  Gwiazdy na pokazie Macieja Zienia odpowiedziały na pytanie, czy show-biznes łatwo wybacza potknięcia. - To, że Maciek wrócił, to jest z korzyścią dla polskiej mody - zaznaczyła w "Dzień Dobry TVN" Aneta Kręglicka, bizneswoman. Czy Zień z niepokojem oczekiwał na przybycie gości na swój pokaz? - Jeśli ktoś ma talent i pomysł na to, co ma robić dalej, to nawet błędy nie są w stanie tego zmienić - podkreśliła Kasia Kowalska, wokalistka. - Przepiękne suknie, oby tak dalej - powiedziała Monika...

 • Kto łatwiej wybacza zdradę, mężczyźni czy kobiety?

  Najnowsze badania potwierdziły, że zdradę można uznać już za problem społeczny. 42% Polaków przyznaje się do zdrad, spośród których 50% to mężczyźni, którzy nie ukrywali swojej skłonności do romansów. Kto zdradza częściej, mężczyźni czy kobiety? Jak sobie poradzić ze zdradą partnera w związku i czy taka relacja ma szansę na przetrwanie? Profesor Zbigniew Izdebski, pedagog i seksuolog opowiedział o tym powszechnym w dzisiejszych czasach problemie.

 • Zwiastun filmu "Tylko Bóg wybacza"

  Zobacz zwiastun filmu "Tylko Bóg wybacza" z Ryanem Goslingiem w roli głównej. Film wchodzi na ekrany polskich kin 14 czerwca.

Dyskusje na temat: wybaczanie
 • Re: wybór między ojcem a chłopakiem?

  Tak po prostu wybaczyc Mu to zdanie....jeszcze wiele razy bedziecie zdani na wybaczanie sobie zdan.....chwile emocji towarzysza kazdemu zwiazkowi ...jednak Twoj chlopak powinien pamietac....ze rodzina zawsze bedzie Twoja rodzina a skoro ma zamiar stac sie jej czescia to chyba wypada przynajmniej probowac w jakis sposob zaakceptowac ten fakt.

 • Re: Nie musisz wybaczać

  A MOŻE takie ciągłe wybaczanie , wybaczanie , wybaczanie ... UCZY że można robić źle , robić źle , robić źle ... BO PRZECIEŻ I TAK ZOSTANIE WYBACZONE ...

 • Re: Czy zdradę można wybaczyć?

  Zdrada nie rodzi się sama ,czy zastanawialiście się, czy sami na nią sobie nie zapracowaliście?Więc o jakie tu wybaczanie chodzi?

 • Re: Dlaczego młodzież popełnia samobójstwa?

  bachor odrzuca rodzica, depcze jego wartości i co rodzic ma z tym zrobić? Tkwić przy takim bachorze? Bo ma misje do spełnienia? A jeżeli to rodzic odrzuca dziecko i nazwywa je bachorem, to co dziecko ma zrobić? odpłacić mu w przyszłości pięknym za nadobne?

 • Re: Nowy związek na pocieszenie po rozstaniu?

  to nie kasa daje wolność, to nie kasa daje szczęście. To my sami je sobie dajemy. Iluż bogatych ludzi było nieszczęśliwych i takimi umarło na zawsze. Nie tu jest rozwiązanie twoich problemów. To rozwiązanie jest w tobie i nazywa się wybaczanie innym by móc być i cieszyć się tym, że się jest

 • Re: kobieta z odzysku

  Przeżyłam ten koszmar,ciagnęło się to 8 lat,prośby łzy wybaczanie,nie odniosło żadnego efektu,było jeszcze gorzej ,spotkania potajemne,powrót do domu i awantura gotowa bo jak zachować się kiedy żona ma jakieś wymagania a" komórka" w kieszeni wibruje?Zakończylo się rozwodem bo psychopata nie wiedział jak skutecznie mnie wykończyć. Daj sobie spokój nie walcz!!!!!!!!!!

 • Re: Wybaczanie rodzicom uzdrawia nas samych

  powiedzą. Wybaczanie oznacza zapominanie. Tak się nie da. Nie wymazuje się tego, co było. Trzeba umieć z tym żyć. Nie rozdrapywać przeszłości. Żyć tu i teraz. Ból mija, jak wszystko. Nie udaje, że

 • Re: Czy można usprawiedliwić zdradę?

  można ale nie każdy ma tyle siły by to udżwignąć Tu nie ma co dźwigać wystarczy wierność i uczciwość. Czy to taki ciężar? wierność i uczciwość i przede wszystkim miłość:))) to żaden ciężar jeśli one współistnieją:)i dlatego wybaczanie sobie błędów jest jedynie słuszną opcją:) choć nie każdy ma tyle siły w sobie by to zrobić...choć z żalem przyznam,są takie ciężkie sprawy że nie można inaczej

 • Re: Wybaczanie rodzicom uzdrawia nas samych

  Jakbym widziała tu opisywany własny przypadek.