• Informacje na temat:

  wpływ snu na organizm czlowieka

Artykuły na temat: wpływ snu na organizm czlowieka
 • Jaki wpływ na nasz sen i rytm okołodobowy ma melatonina?

  Sen jest jedną z podstawowych czynności biologicznych organizmu. Zaburzony rytm snu i czuwania nie pozwala człowiekowi na prawidłowe funkcjonowanie. Jak powinien wyglądać prawidłowy sen?

 • Przyczyny zaburzeń snu

  Coraz więcej osób, nie tylko starszych, ale również młodych, boryka się z zaburzeniami rytmu snu. Zaburzenia snu mogą pojawić się z wielu różnych powodów. Jakie są najczęstsze przyczyny problemów ze snem?

 • Do szczęścia przez sen

  ...​Budzisz się zmęczona, chociaż przespałaś całą noc? Przewracasz się z boku na bok, wybudzasz się co kilka godzin? Nie lekceważ tego. Przez "śmieciowy" sen rozpadają się związki i podupadają kariery. Choć zaburzenia snu to dziś plaga, możesz sobie z nimi poradzić w prosty sposób - przekonuje Nick Littlehales, najsłynniejszy na świecie specjalista od "naprawiania" snu.

 • Sen - najzdrowszy generator szczęścia

  ...codziennym nawykom, które w znacznym stopniu determinują to, czy i jak się wysypiamy. Jednym z istotniejszych czynników wpływających na jakość snu jest to, co pijemy przed udaniem się na nocny spoczynek(...)Rytm dobowy organizmu, swoisty 24-godzinny zegar, działa niczym dyrygent dzierżący batutę. Jej rolę w tym niezwykłym procesie pełnią mechanizmy, takie jak precyzyjnie wydzielane hormony, zmiany...

 • ​Co to jest melatonina, jaka jej rola w organizmie?

  Trudności z zasypianiem, chroniczne niewyspanie, czy pobudki w środku nocy to problemy, z którymi boryka się coraz więcej dorosłych ludzi. Na większość z tych problemów wpływ ma nieprawidłowe wytwarzanie melatoniny.

 • Do jakich chorób mogą doprowadzić przewlekłe zaburzenia rytmu snu?

  Zaburzenia rytmu snu i czuwania prowadzą nie tylko do obniżenia jakości życia, ale również poważnych chorób somatycznych i psychicznych. Jakie mogą być skutki przewlekłych zaburzeń rytmu snu?

 • Lęk przed snem

  Zaburzenia snu są objawem wieloznacznym. Sygnalizują one, że w organizmie lub życiu psychicznym coś nie jest w porządku. Poważniejsze choroby przy zaburzeniach snu występują rzadziej. Najważniejsze są czynniki psychiczne.

 • Siedem pytań... o problemy ze snem

  ...​Na pytania odpowiada psychiatra, dr n. med. Michał Skalski, jeden z pionierów medycyny snu w Polsce, założyciel i kierownik Poradni Leczenia Zaburzeń Snu przy Klinice Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 • Pięć rzeczy, które zdrowi ludzie robią codziennie

  Starasz się przestrzegać zdrowej diety (z lepszym lub gorszym skutkiem), dbasz o odpowiednią ilość snu i unikasz stresu? Świetnie! Mimo to, wciąż brak ci energii, a wyniki badań nie napawają optymizmem? Oto pięć rzeczy, które zdrowi ludzie robią codziennie - zacznij stosować się do tych zasad już dziś i czekaj na efekty!

 • Dlaczego warto zadbać o sen

  ...wzrostu, który wpływa na wygląd skóry. Rośnie produkcja hormonu snu melatoniny wytwarzanej nie tylko w mózgu, ale też w skórze i oku. Jej funkcją jest m.in. likwidacja tzw. stresu oksydacyjnego(...) wydziela się hormon głodu - grelina. Pod której wpływem częściej i chętniej sięga po kaloryczne przekąski. Niedobór snu może wpływać na zaburzenia poziomu cukru we krwi, oporność na insulinę i otyłość...

Wideo na temat: wpływ snu na organizm czlowieka
 • Wczesne wstawanie

  Czy to jak się budzimy, ma wpływ na nasz dzień? Wyjaśnia to specjalista od snu dr Michał Skalski. Ile snu potrzebuje organizm człowieka? (Dzień Dobry TVN-x-news)