• Informacje na temat:

  wpływ snu na organizm czlowieka

Artykuły na temat: wpływ snu na organizm czlowieka
 • ​Cukier jest największym wrogiem zdrowego snu

  Jedzenie dużych ilości produktów zawierających cukier sprzyja tyciu, zwiększa ryzyko próchnicy oraz szczególnie niebezpiecznej dla zdrowia cukrzycy. Właśnie dlatego nazywany jest "białą śmiercią". Okazuje się, że jego szkodliwy wpływ sięga jeszcze dalej - słodkie przekąski mogą być przyczyną zaburzeń snu.

 • Jaki wpływ na nasz sen i rytm okołodobowy ma melatonina?

  Sen jest jedną z podstawowych czynności biologicznych organizmu. Zaburzony rytm snu i czuwania nie pozwala człowiekowi na prawidłowe funkcjonowanie. Jak powinien wyglądać prawidłowy sen?

 • Przyczyny zaburzeń snu

  Coraz więcej osób, nie tylko starszych, ale również młodych, boryka się z zaburzeniami rytmu snu. Zaburzenia snu mogą pojawić się z wielu różnych powodów. Jakie są najczęstsze przyczyny problemów ze snem?

 • Do szczęścia przez sen

  ...​Budzisz się zmęczona, chociaż przespałaś całą noc? Przewracasz się z boku na bok, wybudzasz się co kilka godzin? Nie lekceważ tego. Przez "śmieciowy" sen rozpadają się związki i podupadają kariery. Choć zaburzenia snu to dziś plaga, możesz sobie z nimi poradzić w prosty sposób - przekonuje Nick Littlehales, najsłynniejszy na świecie specjalista od "naprawiania" snu.

 • Sen - najzdrowszy generator szczęścia

  ...codziennym nawykom, które w znacznym stopniu determinują to, czy i jak się wysypiamy. Jednym z istotniejszych czynników wpływających na jakość snu jest to, co pijemy przed udaniem się na nocny spoczynek(...)Rytm dobowy organizmu, swoisty 24-godzinny zegar, działa niczym dyrygent dzierżący batutę. Jej rolę w tym niezwykłym procesie pełnią mechanizmy, takie jak precyzyjnie wydzielane hormony, zmiany...

 • ​Co to jest melatonina, jaka jej rola w organizmie?

  Trudności z zasypianiem, chroniczne niewyspanie, czy pobudki w środku nocy to problemy, z którymi boryka się coraz więcej dorosłych ludzi. Na większość z tych problemów wpływ ma nieprawidłowe wytwarzanie melatoniny.

 • Do jakich chorób mogą doprowadzić przewlekłe zaburzenia rytmu snu?

  Zaburzenia rytmu snu i czuwania prowadzą nie tylko do obniżenia jakości życia, ale również poważnych chorób somatycznych i psychicznych. Jakie mogą być skutki przewlekłych zaburzeń rytmu snu?

 • Lęk przed snem

  Zaburzenia snu są objawem wieloznacznym. Sygnalizują one, że w organizmie lub życiu psychicznym coś nie jest w porządku. Poważniejsze choroby przy zaburzeniach snu występują rzadziej. Najważniejsze są czynniki psychiczne.

 • Siedem pytań... o problemy ze snem

  ...​Na pytania odpowiada psychiatra, dr n. med. Michał Skalski, jeden z pionierów medycyny snu w Polsce, założyciel i kierownik Poradni Leczenia Zaburzeń Snu przy Klinice Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 • Pięć rzeczy, które zdrowi ludzie robią codziennie

  Starasz się przestrzegać zdrowej diety (z lepszym lub gorszym skutkiem), dbasz o odpowiednią ilość snu i unikasz stresu? Świetnie! Mimo to, wciąż brak ci energii, a wyniki badań nie napawają optymizmem? Oto pięć rzeczy, które zdrowi ludzie robią codziennie - zacznij stosować się do tych zasad już dziś i czekaj na efekty!

Wideo na temat: wpływ snu na organizm czlowieka
 • Wczesne wstawanie

  Czy to jak się budzimy, ma wpływ na nasz dzień? Wyjaśnia to specjalista od snu dr Michał Skalski. Ile snu potrzebuje organizm człowieka? (Dzień Dobry TVN-x-news)