• Informacje na temat:

  wpływ hormonow na sylwetke

Artykuły na temat: wpływ hormonow na sylwetke
 • Nadwaga - sprawka hormonów?

  .... Duży wpływ na sylwetkę ma insulina. Od niej zależy stężenie glukozy we krwi. Po wysokowęglowodanowym posiłku trzustka wyrzuca sporo insuliny, która część cukru pozostawia we krwi, część umieszcza(...) wolno trawione). Hormony stresu spowalniają pracę jelit. Uwalniana pod wpływem stresu noradrenalina hamuje apetyt. Jest ona jednak szybko eliminowana z organizmu. Dłużej trwa działanie innego...

 • Kobiece kłopoty z hormonami

  Choć nie widać ich gołym okiem, dbają o nasze zdrowie, urodę i samopoczucie. Ale gdy jest ich za dużo lub za mało, mają na nas niekorzystny wpływ. Oto jakie najczęściej mamy z nimi problemy i jak im skutecznie zaradzić.

 • Typ sylwetki - jabłko

  ...diecie jego podaż powinna sięgać 30 procent. Dostarczenie organizmowi 20 procent zdrowych tłuszczów ma pozytywny wpływ na układ krążenia i cerę oraz da zastrzyk energii. Jabłka powinny jeść produkty...

 • Wprawdzie twierdzenie, że rządzą nami hormony, jest przesadą, ale też całkowite pomijanie ich wpływu na nasz organizm i zachowania jest błędem. Jak działają hormony i o czym decydują? Przeczytaj.

 • W szponach hormonów

  Wprawdzie twierdzenie, że rządzą nami hormony, jest przesadą, ale też całkowite pomijanie ich wpływu na nasz organizm i zachowania jest błędem. Jak działają hormony i o czym decydują? Przeczytaj.

 • Pośpiech i stres sprzyjają tyciu

  Sposób oraz okoliczności w jakich jemy posiłki, mają wielki wpływ na naszą sylwetkę. Ekspert wyjaśnia, co najbardziej jej szkodzi.

 • "Zajadasz" smutki? To pierwszy krok do zbędnych kilogramów

  ...mieć również wpływ na poczucie apetytu jak również silną wolę, co związane jest z cechami osobowościowymi. Trzecia, najlepiej znana naukowcom grupa, to osoby zajadające emocje. Sięgają one po jedzenie(...), u którego podstaw leży nie tyle właściwa dieta co wsparcie grupowe. Specjalistki wskazują, że to rozpoznanie ma bardzo ważny wpływ na powodzenie w odchudzaniu.

 • Jak zwiększyć tempo przemiany materii mając 50 lat

  ...niezbędny do prawidłowego wykorzystania wapnia w naszym organizmie. Kobiety w okresie menopauzy powinny zadbać również o jego suplementację tym bardziej, że wiele badań potwierdza zbawienny wpływ(...) słodkie przekąski. Podczas głębokiego snu wydziela się w organizmie hormon wzrostu wpływający na procesy metaboliczne, dlatego warto zadbać również o swój wypoczynek. Zapytaj dietetyka...

 • Cztery powody, dla których warto uprawiać seks po 40.!

  Okres menopauzy nie sprzyja łóżkowym igraszkom. Tymczasem naukowcy zgodnie przyznają, że udane życie seksualne pomaga łagodzić przykre dolegliwości związane z przekwitaniem, wpływa na atrakcyjny wygląd i koi zszargane hormonami nerwy.

 • 3 kroki do szczęścia. Oto najwięksi wyzwalacze endorfin

  Endorfiny to, obok m.in. serotoniny i dopaminy, substancje, które mają znaczący wpływ na nasze dobre samopoczucie. Są nimi krótkie łańcuchy aminokwasów, które w zachowaniu przypominają hormony(...) naszą twarz, pozwala zredukować szkodliwy wpływ stresu oraz skutecznie poprawia samopoczucie. To, co jest szczególnie warte podkreślenia, to fakt, że każdy rodzaj uśmiechu, nawet ten wymuszony...