• Informacje na temat:

  wpływ alkoholu na życie czlowieka

Artykuły na temat: wpływ alkoholu na życie czlowieka
 • Borys Szyc szczerze o uzależnieniu od alkoholu

  Borys Szyc bardzo szybko został okrzyknięty jednym z najlepiej zapowiadających się polskich aktorów. Niestety, na kilka lat stracił panowanie nad przebiegiem kariery. Winą za to może obarczyć uzależnienie od alkoholu.

 • Iluzja? Wygodne życie

  ...przynosić szkody i mieć niszczący wpływ na nasze psychiczne i fizyczne zdrowie. Używamy ich tak, jak wykonujemy większość codziennych czynności, a więc automatycznie. Dlatego tak trudno jest je sobie(...) płaty czołowe. Ich zwiększona aktywność wywiera hamujący wpływ na hipokamp, czyli strukturę odpowiedzialną m.in. za pamięć. Dysocjacja i niepamięć Zgodnie z ostatnimi odkryciami neurobiologii, możemy...

 • Pięć zdrowych nawyków, które wydłużą ci życie

  Zdrowe żywienie, regularna aktywność fizyczna, utrzymywanie prawidłowej masy ciała, niepalenie papierosów i niskie spożycie alkoholu – tych pięć nawyków, według naukowców z Uniwersytetu Harvarda, może wydłużyć ludzkie życie o ponad 10 lat.

 • Eugeniusz Bodo - to życie napisało scenariusz

  ..., w którym na miejscu zginął Witold Roland, zostawiając w rozpaczy żonę z maleńkim dzieckiem.  Podczas śledztwa okazało się, że Bodo był pod wpływem alkoholu. Skazany na 6 miesięcy więzienia(...) chwili życia, w rosyjskim łagrze, miał nadzieję, że niepolski paszport uratuje mu życie. Ale oskarżony o szpiegostwo, nie wrócił do domu. Prawdę o strasznej śmierci ujawniono po latach.

 • Dobre życie to nie tylko zdrowe jedzenie

  Czy sposób odżywiania może wpływać na nasze emocje? Jak pozbyć się toksyn nie tylko z pożywienia, lecz także z własnej głowy? O sensie zdrowego i zgodnego z naturą życia opowiada Agnieszka Maciąg.

 • Teresa Chudecka: Podróże i taniec dały mi wiarę w ludzi

  ..., a wszędzie znajdziesz życzliwych ludzi gotowych ci pomóc. Zawodowo interesuję się też psychologią tańca. Zdumiewa mnie jego wpływ na nasze samopoczucie, a często na całe życie. Taniec bywa początkiem(...), moim ukochanym hiszpańskim mieście. Ale miałam ułożone życie tu, w Polsce, i nic z tym marzeniem nie robiłam. Kiedyś podczas kursu językowego we Wrocławiu na korytarzu niechcący potrąciłam jakiegoś...

 • Joyce Maynard, W sieci złudzeń

  Samotna i nieszczęśliwa kobieta na życiowym zakręcie jest w stanie uwierzyć każdemu. Zwiedziona pozorami bardzo łatwo może znaleźć się pod niebezpiecznym wpływem ludzi, którym nigdy nie powinna zaufać...

 • Probiotyki - po co są nam potrzebne?

  Coraz częściej się o nich mówi, jednak mało kto wie, dlaczego są tak ważne w życiu każdego człowieka. Probiotyki, bo o nich mowa, mają ogromne znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu człowieka. To, czy są obecne w naszej diecie, może mieć istotny wpływ na zdrowie, nawet w odległej przyszłości.

 • Pierwszy raz. U 60 proc. młodych jest z miłości

  Inicjacja seksualna zostawia ślad w psychice i w seksualności człowieka na całe życie. O różnych aspektach pierwszych kontaktów i życiu płciowym młodzieży mówi seksuolog, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, dr Andrzej Depko.

 • Seks - groźny nałóg mojego męża

  ...„Jeśli już od czegoś trzeba się uzależnić, to najlepiej od seksu” – żartują niektórzy. Jednak to, co kojarzy się z przyjemnością, potrafi zrujnować człowiekowi całe życie.