• Informacje na temat:

  witamina d dla dzieci do kiedy

Artykuły na temat: witamina d dla dzieci do kiedy
 • Jakich witamin ci brakuje? Zajrzyj do ust!

  Jama ustna też potrzebuje witamin i minerałów Witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Regulują m.in. pracę wątroby, proces krzepnięcia krwi, odpowiadają za odporność, zdrowie skóry, rozwój układu nerwowego, wytrzymałość kości, płodność, a nawet uczestniczą w procesie widzenia. Są również niezbędne dla zdrowia zębów i jamy ustnej. Ich niedobór łatwo można...

 • Witamina D – dlaczego warto o niej pamiętać?

  ...działa witamina D? Witamina D jest kluczowa dla układu kostnego, odpowiada za prawidłowy rozwój i regenerację kości. Dlatego jest tak ważna szczególnie dla dzieci i osób starszych, a także dla osób(...) zmniejszać ryzyko zachorowania na grypę - dlatego warto pamiętać o jej prawidłowej podaży szczególnie jesienią i zimą. Witamina D - objawy niedoboru Objawy długotrwałej, niewystarczającej podaży...

 • Witamina D - zastrzyk zdrowia dla całego organizmu

  Nie bez przyczyny witamina D jest nazywana eliksirem zdrowia. Ma zbawienny wpływ na układ immunologiczny, ciśnienie krwi, a przede wszystkim kondycję kości i mięśni.

 • Po co maluchowi witamina D?

  Wszystkie witaminy są ważne w procesie prawidłowego rozwoju twojego dziecka. Jednak witamina D jest ważna szczególnie.

 • Światła na witaminę D

  Nowe badania dowiodły, że ma jeszcze większy wpływ na zdrowie, niż sądzono. Szczególnie ważna jest dla nas, kobiet, bo właściwy poziom witaminy D w organizmie m.in. zwiększa szanse na zajście w ciążę, obniża ryzyko raka piersi i osteoporozy. Problem w tym, że 90 proc. Polek cierpi na jej niedobory. Dlaczego i jak to zmienić? Odpowiada prof. Romuald Dębski, ginekolog ze Szpitala Bielańskiego...

 • Jak wybrać bezpieczny krem z filtrem dla dzieci i dorosłych?

  Spędzamy coraz więcej czasu na spacerze, rowerze, w parku. Jesteśmy spragnieni słońca i jego dobroczynnego działania. Kiedy wyjedziemy na weekend lub wakacje zabieramy ze sobą kremy z filtrem, żeby zabezpieczyć naszą skórę przed jego niekorzystnym działaniem. Bardzo ważne, aby ich skład oparty był na bezpiecznych dla zdrowia składnikach.

 • Witamina D wszyscy mamy jej za mało!

  To mit, że jest niezbędna tylko małym dzieciom! Równie ważna jest dla dorosłych, a prawie wszyscy mamy jej za mało - ostrzega reumatolog, doktor Monika Olczak-Pruc, która pracuje w Mokotowskim Centrum Osteoporozy w Warszawie.

 • Bieganie: Kiedy i co jeść?

  Pamiętasz, jak twoja matka przykazywała, byś jadł trzy solidne posiłki dziennie i nie podjadał między jednym a drugim? Zapomnij o tym! Optymalnym rozwiązaniem jest pięć lżejszych posiłków dziennie w odstępach trzech do czterech godzin. Jednak niech to nie stanie się twoją obsesją. Każdemu zdarzają się zwariowane dni, kiedy przestrzeganie tej zasady nie jest możliwe.

 • Witamina D bez tajemnic

  Zastanawiasz się, kiedy, jak długo i w jakich dawkach ją podawać? Nasz ekspert rozwieje twoje wątpliwości.

 • Prawda i mity o witaminach

  Czy urozmaicona dieta wystarczy, by maluchowi ich nie brakowało? Kiedy warto dodatkowo podawać brzdącowi preparaty z apteki? Nasz ekspert, Barbara Gierowska-Bogusz, rozwiewa wszelkie wątpliwości.