• Informacje na temat:

  wino po otwarciu

Artykuły na temat: wino po otwarciu
 • Białe, różowe, czerwone, czyli o tym, jak produkuje się wino

  Winifikacja, najprościej rzecz ujmując, to metoda zamiany owoców winorośli w wino. Proces produkcji zaczyna się od zbioru winogron. Owoce trzeba zerwać w odpowiednim momencie. Muszą być wystarczająco dojrzałe, aby zawierały odpowiednią ilość cukru, która zamieni się w później w alkohol. Nie mogą być jednak zbyt dojrzałe – muszą mieć też ciągle odpowiedni poziom kwasowości. Do tego im dłużej...

 • Jak degustować wino – krótki poradnik początkującego winomana

  Wyobraźmy sobie, że stoi przed nami wino – możemy się go napić i stwierdzić, czy nam smakuje, ale najczęściej nie potrafimy ocenić tego, czy jest ono dobre i właściwie dlaczego pasuje nam bądź nie(...) się na biznesowej kolacji czy chociażby na spotkaniu z przyszłą teściową! Oszczędzimy sobie też stresu, kiedy na randce kelner poda nam wino do spróbowania. Poniżej znajdziecie podstawowe ABC...

 • Centrum Wina w Lublinie obchodzi swoje pierwsze urodziny!

  Prezenty w postaci 50% rabatów na wybrane i 25% na wszystkie wina przy zakupie dwóch butelek, profesjonalni doradcy i znawcy wina oraz bogaty asortyment win z całego świata - to atrakcje czekające na Klientów programu lojalnościowego Kocham Wino w dniach 20-22 marca br. w sklepie Centrum Wina w Lublinie. Jego otwarcie miało miejsce rok temu w Galerii Handlowej Atrium Felicity przy ul. Witosa 32

 • Książę Karol i Kamila w podróży po Australii

  Książęca para wybrała się w królewską podróż po Australii, gdzie reprezentowała Elżbietę II podczas otwarcia Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej do Brisbane.

 • Nie masz korkociągu?

  Chcesz otworzyć wino, a korkociąg gdzieś się zapodział? Sięgnij do szafy po... wieszak na ubrania - taki z drutu, który bez żalu możesz zniszczyć.

 • Degustacja win francuskich w Krakowie

  ...​Stowarzyszenia Kobiety i Wino zapraszają na Wielką Degustację Win Francuskich, która odbędzie się 27 marca 2015 r. w salach Pałacu pod Baranami.

 • Maria Czubaszek: Śmierci się nie boję

  Otwarcie mówi o próbie samobójczej i wyznaje, dlaczego nie ma już ochoty żyć. Mówi też o tajemnicach małżeństwa i o braku instynktu macierzyńskiego.

 • Aktorki na wybiegu

  Czy aktorki mogą zastąpić modelki? Tak! I jak udowodnił pokaz zorganizowany z okazji otwarcia showroomu przy ulicy Solnej 1 w Krakowie, wychodzi im to świetnie! Gwiazdy takie, jak Joanna Kurowska i Bożena Dykiel pokazały, że wybieg może stać się sceną, z publicznością pokazu mody można nawiązać fantastyczny kontakt, można ją zachwycić i rozbawić. Ale zaraz, zaraz... czy to nie ubrania powinny być najważniejsze na pokazie? Ależ były!

 • ...śmiechu. Wino przed telefonami do psiapsiółek nie jest wskazane.   

 • Mysia 3 zaprasza

  Już wkrótce uroczyste otwarcie Mysiej 3 – najgorętszego miejsca zakupowego tego roku!