• Informacje na temat:

  wczesne objawy ciąży

Artykuły na temat: wczesne objawy ciąży
 • Jak odróżnić objawy towarzyszące ciąży od PMS?

  Wczesne objawy ciąży łatwo pomylić z objawami PMS lub zatrucia pokarmowego. Główną przyczyną zarówno objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego i pierwszych symptomów ciąży są szalejące hormony.

 • W ciąży nie piję

  ...mechanizmów ochronnych teratogeny nie wywołują wad wrodzonych. Może jednak dojść do bardzo wczesnego poronienia. Wiele kobiet, które poroniły w początkowym okresie ciąży, nawet się o tym nie dowiaduje(...) FAS. Z badań przeprowadzonych na zlecenie PARPA wynika, że co trzecia Polka piła alkohol podczas ciąży. Dane Instytutu Matki i Dziecka mówią, że 0,4 proc. ciężarnych robi to codziennie. Elementarna...

 • Bóle brzucha na początku ciąży

  Jestem w 8. tygodniu ciąży. Od kilku dni odczuwam bóle w dole brzucha. Czy to oznacza, że ciąża może być zagrożona?

 • Bóle brzucha na początku ciąży

  Proszę nie martwić się na zapas. Bóle w dole brzucha we wczesnym okresie ciąży odczuwa prawie każda przyszła mama. Zwykle są one zlokalizowane po bokach, w okolicach pachwin. Kobiety skarżą się(...), proszę skontaktować się z lekarzem (zwłaszcza, gdyby pojawiło się krwawienie). Takie objawy mogą wskazywać na poronienie.

 • Stres w ciąży może przyspieszać starzenie się potomstwa

  U młodych osób, których matki przeżyły silnie stresujące wydarzenie podczas ciąży, szybciej starzeją się komórki ciała, takie jak białe krwinki - wynika z amerykańskich badań, które publikuje pismo "Proceedings of the National Academy of Sciences".

 • Czerniak: Jak go rozpoznać

  ...choruje na czerniaka guzkowego, bezbarwnikowego lub gdy choroba rozwija się w czasie ciąży i połogu. Trudne do leczenia są także czerniaki błon śluzowych. Objawy, które powinny wywołać zaniepokojenie to(...) chorobą Dużą rolę w leczeniu nowotworu odgrywa profilaktyka i wczesne rozpoznanie choroby. Szybka diagnoza i usunięcie znamiona sprawiają, że pacjent może wrócić do pełni zdrowia. Często jednak...

 • "Kobiece sprawy", a zdrowie jamy ustnej. Obalamy mity, podajemy fakty

  Czy zęby bolą bardziej w trakcie miesiączki? Czy zdrowie dziąseł wpływa na płodność? Czy w czasie ciąży należy zrezygnować z wizyt u dentysty? Czy menopauza na wpływ na nadwrażliwość zębów? Wzięliśmy pod lupę fakty i mity na temat zdrowia jamy ustnej kobiet i rozwialiśmy je raz na zawsze.

 • Cukrzycę można oswoić

  Jesteś zasapana po krótkim spacerze i sądzisz, że to wina nadwagi? Męczysz się, mimo że jesteś szczupła? Te objawy mogą świadczyć o cukrzycy. Sprawdź, co jeszcze może ją zapowiadać i jak wygląda leczenie.

 • Ostatni dzień lata

  Uderzenia gorąca, nagłe poty, wybuchy płaczu. Kariera powoduje stresy – tłumaczyły. Lekarze je w tym utwierdzali. Bo choć objawy kojarzą się z menopauzą, to przecież nie u kobiety, która ma 30 czy 40(...) wolniej. Czy wczesne przekwitanie oznacza koniec młodości? I jak pogodzić się z faktem, że już nigdy nie przytulą własnego dziecka?

 • Gdy hormony, zamiast pomagać, szkodzą

  Trądzik, nadmierne owłosienie, cellulit, wcześniejsze objawy starzenia się skóry... - która z was nie doświadczyła jeszcze tych problemów z urodą, może się uważać za szczęściarę. Jednak problemy kosmetyczne często nie zależą od szczęścia, a od stabilnej gospodarki hormonalnej.

Dyskusje na temat: wczesne objawy ciąży
 • Jakie wczesne objawy ciąży miałyście??

  Jestem bardzo zdenerwowana, czekam na okres...uprawiałam seks w 23 dniu cyklu, według wyliczen był to niepłodny dzień. W dodatku seks był przerwyany...Bolą mnie jajniki, czuję szczególnie lewy, piersi napuchły a okresu nie widac.. Mam nieregularne cykle od 28 do 33 dni, ale jestem w takim stanie ze do głowy sobie dopuściłam ciąze. Wpadłam w panike dodatkowy stres i jeszcze dieta licze ze to dlatego spóźnia sie okres. Jeszcze testu nie mogę zrobić bo za wcześnie