• Informacje na temat:

  walka z uzależnieniem od internetu

Artykuły na temat: walka z uzależnieniem od internetu
 • Walka postu z karnawałem

  Żyjemy tak, jakby karnawał nigdy się nie kończył. W tej wiecznej pogoni za przyjemnością warto raz na jakiś czas się zatrzymać. I zamiast tym, co błahe, zająć się tym, co ważne.

 • Cyfrowy detoks

  Wakacje bez telefonu, Instagrama, selfie - mało kto wyobraża sobie taki wypoczynek. A jednak - w USA pojawiła się nowa moda na "cyfrowy detoks". To sposób na walkę z uzależnieniem od technologii, do którego przyznaje się aż 61 proc. Amerykanów.

 • Tabletki (nie)na wszystko

  ...internetowych. Wierzymy, że lek polecony przez kogoś, kto miał podobne dolegliwości, na nas też podziała w cudowny sposób. W ten sposób "wiedza" z internetu zaczyna nam zastępować wizytę lekarską. Wiele leków...

 • Anna Dymna: Każdy godzien jest miłości i szacunku

  Nawet człowiek uzależniony, zagubiony, śpiący na śmietniku godzien jest pomocy, miłości, szacunku, bo też ma w sobie tę Bożą iskrę, jak każdy inny. Niestety wielu ludzi nie widzi tego. Potępiamy się, oceniamy, obrażamy bez namysłu i powodu - mówi Anna Dymna w rozmowie z ojcem Leonem Knabitem.

 • Twój ruch

  Wiemy, że powinnyśmy być aktywne fizycznie bez względu na wiek, bo wtedy będziemy zdrowsze, sprawniejsze, zgrabniejsze. Ale zacząć ćwiczyć i robić to regularnie nie jest łatwo. Jak pokonać wewnętrzny opór? Specjalnie dla TS Ewa Chodakowska, instruktorka, której udało się namówić tysiące Polek do codziennego treningu, przedstawia swoje metody walki z wymówkami. To działa!

 • Potrzebujemy realnego kontaktu z drugim człowiekiem

  Samotność, mimo że żyjemy wśród wszechobecnych mediów społecznościowych, dotyka wielu osób.

 • Za kijem nie przepadam, marchewce nie ufam

  Właśnie kończy 77 lat, ale nie zwalnia tempa. W filmie „Najlepszy” Janusz Gajos gra Marka Kotańskiego, założyciela Monaru.

 • Agnieszka Rylik: Tyson w spódnicy

  ...przed walką wyobrażają, jak pójdzie, a walka pójdzie, jak ma pójść. Robisz koncentrację, wchodzisz na ring i robisz swoje. Tam jest tyle zmiennych, że nie ma sobie co wyobrażać. To tak, jakbym sobie(...), zabawa. Pytam, czy w walce trzeba znieść odruch, że nie uderzysz. - To jest sport, wymiana ciosów, a nie walka. Czy któraś walka była dla ciebie szczególnie ważna? - W kick-boxingu na pewno było...

 • Ubrania, które nigdy nie wyjdą z mody

  ...to, że więcej wcale nie znaczy lepiej. Prawda jest jednak taka, że nie ma jednej skutecznej metody walki z uzależnieniem od trendów i nowości. Natomiast dla początkujących pomocna może...

 • Bajki o bocianie i noworodku w kapuście należy sobie odpuścić

  Anja Rubik nie musi walczyć ze stereotypem modelki. Od lat pokazuje, że nie ma przeszkód, by piękne ciało szło w parze z inteligencją, empatią i wrażliwością społeczną. W ubiegłym roku ruszyła z kampanią "#sexedpl" i udowodniła Polakom, że o seksie można rozmawiać spokojnie, rzeczowo, bez cienia wulgarności. Teraz wydała podręcznik dla młodzieży, w którym próżno szukać tematów tabu.