• Informacje na temat:

  wady wzroku

Artykuły na temat: wady wzroku
 • Pierwsze objawy problemów ze wzrokiem i najczęstsze wady wzroku

  Jak rozpoznać wadę wzroku, czy astygmatycy mogą nosić soczewki kontaktowe i czym różni się krótkowzroczność od dalekowzroczności? Przedstawiamy najczęściej występujące problemy z widzeniem.

 • Nieleczone opadanie powiek może doprowadzić do wady wzroku

  Blefaroplastyka, czyli korekcja chirurgiczna powieki górnej, może zapobiec wadom wzroku i przywrócić twarzy młody wygląd. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a pacjent w ciągu tygodnia(...) postępowania obwisłości skóry jest skorelowana z wadą wzroku, tudzież zaburzeniami widzenia - tłumaczy Krzysztof Szymański. Operacja plastyki powiek jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Okres...

 • Ortokorekcja - niechirurgiczna metoda korekcji wad wzroku

  ...kontaktowych czy okularów. Jak długo utrzymuje się efekty dobrego widzenia w ciągu dnia? - Prosta czynność, jaką jest założenie soczewek przed położeniem się do snu, zapewnia korekcję wady wzroku(...) częściowa poprawa wzroku - w ciągu dnia konieczne jest noszenie okularów, ale najczęściej słabszych o 4 dioptrie. - Wady wzroku stanowią ogromny problem szczególnie dla reprezentantów grup zawodowych...

 • Przyjrzyj się zaćmie – Światowy Dzień Wzroku 2017

  Przypadający 12 października Światowy Dzień Wzroku to doskonała okazja, by przypomnieć o czynnikach ryzyka i nowoczesnych metodach leczenia zaćmy, która jest przyczyną co drugiego przypadku utraty wzroku . Przy okazji tego dnia warto także wykonać krótki test, który pozwoli sprawdzić, czy grozi nam zaćma lub jest na nią narażony ktoś z naszych bliskich. Wystarczy odpowiedzieć na 15 krótkich pytań...

 • Laserem w oko, czyli 5 popularnych mitów na temat laserowej korekcji wzroku

  ...10 mln Polaków nosi okulary, a milion soczewki kontaktowe. Okularników będzie coraz więcej - godziny spędzane w pracy przy komputerze, wpatrywanie się w ekrany smartfonów przyczyniają się do coraz gorszej kondycji naszych oczu. Dziś już 46 proc. uczniów szkół średnich ma wadę wzroku, zwłaszcza krótkowzroczność i syndrom suchego oka.

 • Siedem pytań o laserową korekcję wzroku

  ...soczewki i siatkówki oka promieniowania ultrafioletowego, która rozbija wiązania chemiczne w obrębie rogówki i modeluje jej powierzchnię odpowiednio do wady wzroku. Spłaszcza rogówkę w centrum u krótkowidzów i uwypukla u dalekowidzów w taki sposób, aby pacjent po zabiegu widział tak jak w najlepiej dobranych okularach przed zabiegiem. Koryguje się wady wzroku do minus 10 dioptrii, do plus 6 dioptrii...

 • Zadbaj o swój wzrok nie tylko w Światowy Dzień Wzroku!

  ...13 października będziemy obchodzili Światowy Dzień Wzroku. To dobra okazja, żeby przyjrzeć się nieco bardziej naszemu narządowi wzroku, zwłaszcza jeśli pod uwagę weźmiemy fakt, że ponad połowa mieszkańców Polski w wieku 18 lat i więcej, posiada wadę wzroku . Za taki stan odpowiadają nie tylko nasze predyspozycje genetyczne, ale także prowadzony styl życia m.in. częste korzystanie z komputerów...

 • Nowe metody, które poprawią wzrok

  Medycyna rozwija się tak dynamicznie, że metody korekcji wad wzroku są coraz bardziej doskonałe.

 • Rodzaje soczewek kontaktowych

  Decydując się na zakup soczewek kontaktowych, warto poznać wszystkie rodzaje produktów dostępnych na rynku. Pozwoli nam to bowiem lepiej dopasować konkretne rozwiązania do naszej wady wzroku.

 • Fakty i mity o astygmatyzmie

  Czym różni się astygmatyzm od krótko- i dalekowzroczności? Czy da się tej wady uniknąć? Czy astygmatycy mogą nosić soczewki kontaktowe? Obalamy mity dotyczące powszechnie występującej wady wzroku.

Wideo na temat: wady wzroku
 • Eva Longoria nie kłamie w kwestii wady wzroku

  Australijska dziennikarka skrytykowała Evę Longorię za noszenie okularów. Zdaniem Jenny Clarke, gwiazda wcale ich nie potrzebuje, a jedynie promuje markę. Aktorka, w odpowiedzi na artykuł w "The Sydney Morning Herald", napisała otwarty list.(Cover Video/x-news)

Dyskusje na temat: wady wzroku
 • Re: leczenie wady wzroku

  A ja robiłam zabieg w warszawskiej klinice CMO Laser i jestem bardzo zadowolona z ich usług. Świetna kadra lekarska i bardzo wysoka skuteczność, jeżeli chodzi o zabiegi korekcji laserowej. Wielu osobom usunęli wadę całkowicie. A czy w przypadku dużych wad, np. tak jak u mnie -8 jest szansa na zejście do zera? Bo nie wiem, czy jest sens robienia zabiegu. A planuję wybrać się właśnie na Grzybowską. Na pewno zapiszę się na konsultację.

 • Re: Nieleczone opadanie powiek może doprowadzić do wady wzroku

  Bardzo dobrze podziałało na mój wzrok stosowanie Gold luteiny - ten suplement powstrzymał pogłębianie się mojej wady wzroku. Do tego oczy są zdecydowanie bardziej odporne na uczucie zmęczenia w pracy (biurowej)

 • Re: leczenie wady wzroku

  też myślę,że to nie jest decyzja ot tak podjęta. Mimo że ceny są porównywalne, to warto też pomyśleć o doświadczeniu lekarza. U nas w rodzinie jeśli chodzi o laserową korekcję wady wzroku sprawdził się ten okulista - www.drmichnowski.pl różnica bardzo zauważalna i opieka tez na poziomie.

 • Re: Nieleczone opadanie powiek może doprowadzić do wady wzroku

  Skóra wokół oczu najczęściej zdradza nasz wiek. Ja jestem osobą już starszą i moje górne powieki bardzo zaczęły mi opadać na oczy co bardzo mnie postarzało. Zrobiłam zabieg blefaroplastyki i super efekty. Nadmiar skóry został mi usunięty dzięki czemu wyglądam młodziej. Zabieg robiłam u dr Mielnik-Mierzwińskiej w Krakowie przyjmuje w Bona Dea i polecam ją jak najbardziej

 • Re: leczenie wady wzroku

  Wszystkie informacje dotyczące konkursu znajdziesz na stronie kliniki: http://www.okolaser.com.pl/konkurs. Jeżeli będziesz miała dodatkowe pytania, to pisz do nich bezpośrednio. Na ww. stronie jest podany e-mail, na który możesz pisać odnośnie konkursu.

 • Re: Nieleczone opadanie powiek może doprowadzić do wady wzroku

  Wady wzroku, pole widzenia, kręgosłup, to nie problem ...masz być naturalny. Jeśli nie słyszałeś o blefaroplastyce, to broń Boże nie pomagaj sobie w inny sposób, bo zostaniesz zje bany przez forum.

 • Re: leczenie wady wzroku

  hm no tak, ale w konkursie może wygrasz a może nie...warto moim zdaniem tez się rozjerzeć za gwarantowaną promocją, np Optegra ma 49 pln zamiast 250 na kwalifikacyjną i na sam zabieg do 30%..

 • Re: Siedem pytań o laserową korekcję wzroku

  A czy znasz osobiście przypadek usunięcia wady ok. -8/-9?

 • Re: leczenie wady wzroku

  Osobiście uważam, że taki konkurs to bardzo fajna inicjatywa, szczególnie, że wiąże się z adopcją pandy małej przez klinikę CMO Laser. Poza tym warto wybrać się do warszawskiego zoo, żeby zobaczyć Brylusia, bo tak na imię ma adoptowana panda :)

 • Re: Uczestniczka "Warsaw shore" jest w ciąży!

  co za pustak z gołym ciażowym brzuchem na plaży funduje dziecku choroby zwłaszcza wady wzroku