• Informacje na temat:

  utrata pracy jak sobie z tym radzic

Artykuły na temat: utrata pracy jak sobie z tym radzic
 • Utrata pracy. Co dalej?

  Utrata zatrudnienia, to jedno z bardziej stresujących wydarzeń w życiu. Radzimy, jak je przetrwać i znaleźć siły na nowe wyzwania.

 • Utrata pamięci, niedowład kończyn: Za to wszystko odpowiada mózg

  Mózg to najbardziej złożony narząd człowieka, który odpowiada za najważniejsze czynności życiowe organizmu, m.in. bicie serca i oddech. Waży nieco ponad kilogram (ok. 2 proc. całkowitej masy ciała), ale to właśnie dzięki niemu potrafimy mówić, pamiętać, marzyć, myśleć abstrakcyjnie. Z naszego artykułu dowiecie się, co dzieje się, kiedy mózg nie funkcjonuje tak, jak powinien oraz co robić, żeby...

 • Jak radzić sobie ze zmianami w pracy

  Nie tylko utrata pracy może być dla nas trudnym przeżyciem. Połączenie dwóch firm, zmiany warunków zatrudnienia, zwiększenie zakresu obowiązków są równie stresujące.

 • Tym razem schudnę

  Po czterdziestce coraz trudniej pozbyć się kilogramów. Dlatego wybieramy restrykcyjne diety. Ale czy one naprawdę działają? Jak schudnąć, pytamy doc. Lucynę ostrowską. Rozmawia Katarzyna Koper.

 • Jak radzić sobie z bólem głowy?

  O tym, skąd się biorą bóle głowy, jak odróżnić groźne od niegroźnych i na co zwracać uwagę, stosując leki przeciwbólowe bez recepty, mówi nasz ekspert dr n. med. Maria M. Wysocka-Bąkowska, specjalista neurolog, konsultant CM Enel-Med.

 • Jak sobie radzić z lękiem przed utratą pracy

  ...wykonywanej pracy. Może trudno ci uwierzyć, ale zwolnienia, tak samo jak ty,boją się dzisiaj i twój bezpośredni szef, i dyrektor całej waszej firmy. Niepewność naprawdę może ci zaszkodzić Kiedy(...), że właśnie otrzymałaś wypowiedzenie. Całkiem dosłownie: zwizualizuj sobie sytuację, gdy po raz ostatni wychodzisz z firmy. Jak będziesz się czuła? Co zrobisz po otrząśnięciu się z szoku? A teraz...

 • Żylaki kończyn dolnych - jak skutecznie pozbyć się problemu?

  Tępy ból kończyn dolnych, uczucie ciężkości nóg czy obrzęki goleni mogą świadczyć o rozwijającej się niewydolności żylnej. Skąd bierze się ta przypadłość i jak skutecznie sobie z nią radzić?

 • Naukowcy: Nadejście depresji można przewidzieć nawet cztery lata przed tym jak się pojawi

  ...tak stresujące przeżycia, jak rozwód czy utrata pracy. Okazuje się, że można to zbadać analizując reakcje mózgu na widok zdjęć zagniewanych czy złowrogich twarzy. Ta reakcja często decydowała(...)Wypadek, utrata bliskiej osoby czy poważne kłopoty finansowe - to jedne z wielu dramatycznych przeżyć, które mogą stać się naszym udziałem. Niektórzy radzą sobie z nimi lepiej, niektórzy gorzej...

 • Jak zostaje się stulatką?

  ...​Japonki żyją najdłużej ze wszystkich kobiet na świecie. Jaki sekret mają tamtejsze seniorki? - Nie ma sekretu! Żyję normalnie - mówi 99-letnia Haru Miyagi. Co znaczy normalnie, gdy nie ma się emerytury, na śniadanie je się sfermentowaną soję, a na obiad wodorosty? Postanowiłem sprawdzić, jak żyją najstarsze mieszkanki Okinawy. A nawet z nimi zatańczyć.

 • Gdy w pracy nadchodzi czas zmian

  Nie tylko utrata pracy może być dla nas trudnym przeżyciem. Połączenie dwóch firm, zmiany warunków zatrudnienia, zwiększenie zakresu obowiązków są równie stresujące.