• Informacje na temat:

  usuwanie tłustych plam

Artykuły na temat: usuwanie tłustych plam
 • Przykrą „pamiątkę” po kawie czy herbacie usunie sok z cytryny. Polej nim plamę, odczekaj około 20 minut i spłucz letnią wodą. W razie potrzeby, czynność powtórz. Pamiętaj, że im szybciej zadziałasz, tym łatwiej usuniesz plamę.

 • Oczyść natychmiast Najłatwiej wywabić świeże plamy. Przygotuj roztwór z łyżki sody i litra ciepłej wody. Pamiętaj, że soda nie...

 • Mamy sposób na każdą plamę

  Potrafią naprawdę uprzykrzyć nam życie! Wszędobylskie i trudne do usunięcia. Plamy! Na jedwabnej bluzce, obrusie, świeżo pomalowanej ścianie czy podłodze... Podejmujemy wyzwanie i stawiamy im czoła. Z pomocą sprawdzonych środków i domowych sposobów wywabimy każdą plamę!

 • ...tapeta wygląda na nieco zakurzoną, możesz ją oczyścić, myjąc gąbką zamoczoną w roztworze 2 łyżek sody rozpuszczonej w litrze wody. Aby usunąć z tapety tłuste plamy, zrób pastę z łyżki sody oczyszczonej i łyżeczki wody. Potrzyj nią plamę, zostaw na 5 minut i zmyj wilgotną gąbką. Talk. Błyskawicznie wchłania tłuste plamy z tapet. Wystarczy posypać nim plamę, zostawić na kilka minut i usunąć talk...

 • Swoje sposoby na walkę z rozmaitymi plamami przysłała do Rewii pani Łucja Staszyńska z Gdyni. Nasza Czytelniczka namawia do wypróbowania ich.

 • ...zdejmij bluzkę. Nie wycieraj plam na mokro! Jeśli ślady są niewielkie, możesz je rozetrzeć na sucho. Złap tkaninę w dwie ręce i energicznie pocieraj jeden kawałek o drugi. Dezodorant w sztyfcie jest dość tłusty, opornijesze plamy wyczyścisz tylko mydłem lub płynem do mycia naczyń. Fluid, tusz do rzęs Ślady na kołnierzyku, mankiecie? Najlepiej działać szybko, gdy plamy są jeszcze świeże. Im dłużej...

 • ...wyczyszczonym (na mokro) meblu. Zacieki po tłustych plamach usuniesz gąbką z kroplą płynu do mycia naczyń. Kroplą!(...) pisarskich wprawkach twoich dzieci znikną ze skórzanego wypoczynku za sprawą zmywacza do paznokci i higienicznego patyczka. Najpierw sprawdź, czy płyn nie odbarwi tapicerki! Byle szybko! Plamę (na...

 • Trudne zabrudzenia - jak sobie z nimi radzić

  Uporczywe zabrudzenia często spędzają nam sen z powiek. Walka z tłustymi plamami, czyszczenie osmolonego kominka czy usuwanie starych naklejek nie muszą pochłaniać dużo naszego czasu i energii. Zamiast wyrzucać zabarwiony dywan do kosza lub skazywać ulubiony mebel na wymianę, wystarczy sięgnąć po sprawdzone środki.

 • Sklepowe środki do plam, nawet jeśli są skuteczne, niemało kosztują i zawierają szkodliwe dla zdrowia substancje. Dlatego postaw na to, co masz w domu!

 • Domowe odplamiacze – tańsze i bez chemii

  Sklepowe środki do plam, nawet jeśli są skuteczne, niemało kosztują i zawierają szkodliwe dla zdrowia substancje. Dlatego postaw na to, co masz w domu!