• Informacje na temat:

  uraz głowy u dziecka kiedy do lekarza

Artykuły na temat: uraz głowy u dziecka kiedy do lekarza
 • Kiedy tomograf, kiedy rezonans? Czym różnią się te badania

  ...znaleźć nawet bardzo maleńki guzek, np. w płucach czy tarczycy. Lekarz skieruje nas również na TK, jeśli podejrzewa jakąś trudną do zdiagnozowania zmianę, np. w mózgu (także po urazach). Jest(...) dokładniejszy. Dlatego tomografia nie jest wskazana podczas ciąży, bo może być szkodliwa dla dziecka. Nie robi się jej także kobietom karmiącym. W niektórych przypadkach przyszłej mamie można zrobić jeszcze...

 • Kiedy niemowlę powinien zbadać lekarz?

  Na pierwszą wizytę z pediatrą umówcie się ok. czwartego tygodnia życia dziecka. Lekarz przeprowadzi badanie ogólne, skontroluje m.in. gardełko, brzuszek, narządy płciowe, ustawienie bioder.

 • Pomoc dla dziecka w nagłych przypadkach

  .... Ale niekiedy zdarza się tak, że przez naszą nieuwagę lub wyjątkową ruchliwość malucha doznaje on urazu głowy. Jeśli w po tym fakcie pojawiają się wymioty i wysoka gorączka, a dziecko sprawia(...) organizmu. W takich przypadkach maluch powinien być pod stałą opieką lekarza. A co możemy zrobić na samym początku, kiedy zauważamy, że biegunka się pojawiła? Tak naprawdę oprócz podania środka...

 • Gorączka u dziecka budzi strach

  Pojawia się nagle i sieje wokół sporą nerwowość, zwłaszcza, gdy dotyka dziecka. Ale podwyższona temperatura ciała wbrew naszym podejrzeniom nie zawsze jest dużym zagrożeniem dla dziecka.

 • Gorączka u dziecka budzi strach

  Pojawia się nagle i sieje wokół sporą nerwowość, zwłaszcza, gdy dotyka dziecka. Ale podwyższona temperatura ciała wbrew naszym podejrzeniom nie zawsze jest dużym zagrożeniem dla dziecka.

 • Czy życzy pan sobie, żebym napluł w pański tort?

  Ojciec wymyślał dla niego bajki, puszczał z nim latawce, grał w pchełki. Ale kiedy Tomasz oznajmił, że nie będzie naukowcem, Stanisław Lem długo nie mógł mu tego wybaczyć. „To dziwne, bo jego matka też ciosała mu całe życie kołki na głowie, że nie został, jak pan Bóg przykazał, lekarzem, tylko że coś tam sobie pisze” – mówi nam syn autora „Solaris”.

 • Poznaj powód, by do samolotu nie wsiadać z chorymi zatokami

  Wiele osób ma w planie wakacyjną podróż samolotem. Nagła infekcja górnych dróg oddechowych albo przewlekły stan zapalny zatok to problemy, które mogą poważnie skomplikować podniebą podróż. Zwłaszcza podczas zniżania się samolotu do lądowania w razie infekcji można doznać urazu ciśnieniowego.

 • ​Nie ma wybudzenia na "pstryk", ale tak może zgasnąć życie

  Leżał u nas chłopiec, który uwielbiał piłkę nożną. Zakładano mu słuchawki, w których leciały sprawozdania z meczów. Obudził się. Potem Cristiano Ronaldo zaprosił go do Madrytu - opowiada Ewa Błaszczyk, aktorka, pieśniarka i prezes fundacji "Akogo?" mającej na celu pomoc dzieciom po najcięższych urazach mózgu. - Wybudzanie to proces. Pacjent się przybliża, jakby się wynurzał spod głębokiej wody.

 • Cuda się zdarzają

  ...są bezradni? - Czasem serce dziecka jest tak zniszczone przez wadę, że nie możemy nic zrobić. Na szczęście takie przypadki to mniej niż jeden procent. Niekiedy jedyną szansą byłaby transplantacja(...) wcześniejszym zdjęciu RTG. Doświadczyłam też sytuacji, kiedy ciężko chore dzieci, którym nie dawano szans na przeżycie, dochodziły do siebie. Dziś mają się dobrze, a ich historie wymykają się medycznym...

 • Wizyta u pediatry

  ...i wyrywanie się dziecka z rąk lekarza mogą negatywnie wpłynąć na badanie i ocenę jego stanu zdrowia. Specjaliści alarmują, że strach przed gabinetem lekarskim może spowodować trwały uraz psychiczny! Im(...)Nikt nie lubi chodzić do lekarza. To jednak konieczność, której nie da się obejść. Spotkanie w gabinecie z panem lub panią w białym kitlu to dla małego dziecka wielkie przeżycie (i siłą rzeczy...