• Informacje na temat:

  uprawa warzyw w ogrodzie

Artykuły na temat: uprawa warzyw w ogrodzie
 • Pomysły na kwiaty i balkonową uprawę ziół i warzyw

  Wieczór w ogrodzie, choćby najmniejszym, to prawdziwy relaks po ciężkim dniu. Stwórz taką oazę na swoim balkonie. I niewielki warzywnik. To cię wciągnie! Tekst: Agnieszka Bartnikowska...

 • Szkodniki w ogrodzie

  ...na czarną listę Greenpeace. Wiem, co mówię. Mój kot potrafi nieźle rozgrzebać ściółkę wokół krzewów, świeżo spulchnioną glebę w warzywniaku i wyczesać seler. Chociaż jestem dla niego tolerancyjny(...), a na spacery wychodzić poza ogród. Szczur. Choć gości nieczęsto, to jest paskudny i przenosi choroby. Uszkadza uprawy warzyw, a wypędzenie go z ogrodu jest trudne i niebezpieczne. Jak ustrzec się...

 • Sałata, królowa wiosennych warzyw

  Choć można ją kupić przez cały rok, większości z nas kojarzy się z wiosną. Nic dziwnego! Zielone liście jako pierwsze pojawiają się w ogrodzie. I właśnie te są najsmaczniejsze i najzdrowsze. Sałata ma niewiele kalorii (14 kcal w 100 g) dlatego jest podstawą wszystkich diet odchudzających - choć nie wyróżnia się wysoką zawartością błonnika, świetnie urozmaica codzienne menu. Po sałatę bez obaw...

 • Co sadzimy i siejemy w kwietniu

  Wiosenne prace w ogrodzie zacznij od usunięcia chwastów. Potem przekop i starannie rozdrobnij ziemię, by nasiona nie zapadały się zbyt głęboko.

 • Pierwsze opryskiwanie

  Dni stają się coraz dłuższe, a na niebie częściej pojawia się słońce - rozpoczyna się nowy sezon w ogrodzie. Pora cięć, sadzonek, pierwszego wysiewu roślin jednorocznych, kwiatów, warzyw i ziół. Przy odpowiedniej pogodzie powinniśmy także nawozić, podlewać i opryskiwać rośliny.

 • Młode, ale czy dobre

  ...​Nowalijki, chociaż wyczekiwane i kuszące, budzą wątpliwości. Czy młode warzywa, które uprawia się w sztucznych warunkach, mają dość wartości odżywczych i nie zawierają szkodliwych substancji? Odpowiada dietetyczka Agnieszka Piskała.

 • Wiosenne prace w warzywniaku i sadzie

  Wiosna już w pełni pokazała swoje oblicze, a w ogrodzie i sadzie rozpoczął się pracowity czas. W tym okresie odchwaszczamy, siejemy, nawozimy i pielęgnujemy rośliny. W kwietniu przede wszystkim skupiamy się na wysiewaniu nasion do gruntu, z kolei maj jest miesiącem ponownego oprysku drzew, po ich zakwitnięciu.

 • Doniczki dla smakoszy

  Mamy ochotę na sałatkę pomidorową z mozarellą i świeżą bazylią? A może na ciepłe od słońca truskawki i słodką śmietankę na deser? W takim razie wiosną musimy koniecznie zarezerwować kilka dużych pojemników dla roślin sadowniczych i warzyw.

 • Doniczki dla smakoszy

  Mamy ochotę na sałatkę pomidorową z mozarellą i świeżą bazylią? A może na ciepłe od słońca truskawki i słodką śmietankę na deser? W takim razie wiosną musimy koniecznie zarezerwować kilka dużych pojemników dla roślin sadowniczych i warzyw.

 • Zadbaj o kwiaty

  Mączka bazaltowa to zmielona na pył skała bazaltowa. Jest więc produktem całkowicie naturalnym. To świetny nawóz, którym użyźnisz glebę pod uprawę roślin ozdobnych (w ogrodzie i doniczkach), owoców i warzyw. Doskonale uzupełnia nawozy organiczne, takie jak: biohumus, obornik czy kompost, współdziałając z występującymi w nich pożytecznymi mikroorganizmami. Kosztuje 20-25 zł/25 kg. W sklepach...