• Informacje na temat:

  udany związek psychologia

Artykuły na temat: udany związek psychologia
 • Zupełnie nowe spojrzenie na udany związek

  Tandetny prezent na urodziny, niezakręcona tubka pasty do zębów, czy białe buty lub zbyt długie rozmowy przez telefon przyczyniły się do rozpadu niejednego związku. Carol Dweck, amerykańska psycholog, przez kilkanaście lat prowadziła badania mające odkryć korzenie takich sytuacji. Ich wyniki przedstawia w książce "Nowa psychologia sukcesu".

 • Toksyczny związek. I co dalej?

  ..."prawdziwa" twarz. Czy określenie "psychopata" nie jest nadużywane podobnie jak "toksyczny związek"? Jak rozpoznać klasycznego psychopatę? Psychopatia to bardzo określone zaburzenie osobowości(...) się mniej elastyczni i wydaje się, że każdy związek jest nie taki jak powinien?  To jest w ogóle problem naszych czasów, poszukiwanie tej jedynej czy tego jedynego - idealnego, który spełnia...

 • Osiem dowodów, że związek szkodzi twojemu zdrowiu

  Większość ludzi uważa, że lepiej żyć związku niż w samotności, oczywiście pod warunkiem, że jest to związek szczęśliwy, spełniony i rozwijający się. Nauka dostarcza jednak sporo dowodów na to, że miłość może zupełnie poważnie szkodzić naszemu zdrowiu.

 • Nieudane małżeństwo równie szkodliwe co palenie

  Nieudane małżeństwo, w którym często dochodzi do konfliktów, ma negatywny wpływ na zdrowie małżonków. Burzliwy związek może okazać się równie szkodliwy, co palenie...

 • Recepta na dobry związek

  ...istniejące problemy. Celem małżeństwa jest zaangażowanie się w związek z partnerem, a nie rozwiązywanie problemów. Odwrotnością tej maksymy jest twierdzenie: "Udany związek to najlepsze lekarstwo dla(...) jesteś wart mojej miłości". 15. Związek z osobą nieprzytomną jest niemożliwy. Ta maksyma ma dwa znaczenia. Po pierwsze niemożliwe są zdrowe relacje z partnerem uzależnionym od środków odurzających...

 • Pierwsza miłość jest przereklamowana!

  Mam takie powiedzenie, że często jeden udany związek kosztuje sto nieudanych. Ale, dla tego jednego, naprawdę warto próbować. Oczywiście, nie zawsze i wszędzie, ale totalne zamknięcie i czekanie, aż ktoś zapuka w moje drzwi, jest skazane na niepowodzenie. O miłości życia rozmawiamy z psychologiem Piotrem Mosakiem.

 • Powrót do miłości

  Do zakochania podobno jeden krok. A od zakochania do rozwodu... pięć! Przy każdym zapala się ostrzegawcze światło. Nasza ekspertka mówi, jak je w porę zauważyć, jak zaradzić kryzysowi i w efekcie uratować związek.

 • W pogoni za przyjemnością

  Przyjemność służy miłości, ale nie każda i nie zawsze. Współcześni hedoniści poszukują tak silnych wrażeń, że związek z nimi przypomina jazdę na rollercoasterze.

 • Maria Winiarska i Zofia Zborowska. Duet wybuchowy

  ...​Popularna aktorska para. Matka i córka. Maria Winiarska i Zosia Zborowska. Kiedyś Maria była dla córki wzorem artystki, dziś pora na rewanż. Zosia zrobiła z matki gwiazdę Instagrama, podpowiada, jak się ubierać, zachęca, by przyjmowała role w teatrze. Ale to związek tylko z pozoru symbiotyczny. "Zośka mną rządzi", mówi Maria. "Mama mnie wnerwia", kontruje Zosia. Ale widać, że są sobie bliskie.

 • Pułapki miłości

  Naprawdę chcesz, żeby było wam we dwoje dobrze. Pragniesz, by twój związek był udany, a ukochany mężczyzna szczęśliwy. Czy wiesz, że starając się zrealizować ten cel, możesz przypadkiem osiągnąć efekt przeciwny? Zamiast trafić do partnerskiego raju, znajdziecie się w piekle nudy, braku szacunku, wzajemnych oskarżeń i zemsty. Co robić? Unikać czterech pułapek, w które najczęściej wpadają zakochani!