• Informacje na temat:

  udany związek psychologia

Artykuły na temat: udany związek psychologia
 • Zupełnie nowe spojrzenie na udany związek

  Tandetny prezent na urodziny, niezakręcona tubka pasty do zębów, czy białe buty lub zbyt długie rozmowy przez telefon przyczyniły się do rozpadu niejednego związku. Carol Dweck, amerykańska psycholog, przez kilkanaście lat prowadziła badania mające odkryć korzenie takich sytuacji. Ich wyniki przedstawia w książce "Nowa psychologia sukcesu".

 • Nieudane małżeństwo równie szkodliwe co palenie

  Nieudane małżeństwo, w którym często dochodzi do konfliktów, ma negatywny wpływ na zdrowie małżonków. Burzliwy związek może okazać się równie szkodliwy, co palenie...

 • Recepta na dobry związek

  ...istniejące problemy. Celem małżeństwa jest zaangażowanie się w związek z partnerem, a nie rozwiązywanie problemów. Odwrotnością tej maksymy jest twierdzenie: "Udany związek to najlepsze lekarstwo dla(...) jesteś wart mojej miłości". 15. Związek z osobą nieprzytomną jest niemożliwy. Ta maksyma ma dwa znaczenia. Po pierwsze niemożliwe są zdrowe relacje z partnerem uzależnionym od środków odurzających...

 • Pierwsza miłość jest przereklamowana!

  Mam takie powiedzenie, że często jeden udany związek kosztuje sto nieudanych. Ale, dla tego jednego, naprawdę warto próbować. Oczywiście, nie zawsze i wszędzie, ale totalne zamknięcie i czekanie, aż ktoś zapuka w moje drzwi, jest skazane na niepowodzenie. O miłości życia rozmawiamy z psychologiem Piotrem Mosakiem.

 • Powrót do miłości

  Do zakochania podobno jeden krok. A od zakochania do rozwodu... pięć! Przy każdym zapala się ostrzegawcze światło. Nasza ekspertka mówi, jak je w porę zauważyć, jak zaradzić kryzysowi i w efekcie uratować związek.

 • W pogoni za przyjemnością

  Przyjemność służy miłości, ale nie każda i nie zawsze. Współcześni hedoniści poszukują tak silnych wrażeń, że związek z nimi przypomina jazdę na rollercoasterze.

 • Pułapki miłości

  Naprawdę chcesz, żeby było wam we dwoje dobrze. Pragniesz, by twój związek był udany, a ukochany mężczyzna szczęśliwy. Czy wiesz, że starając się zrealizować ten cel, możesz przypadkiem osiągnąć efekt przeciwny? Zamiast trafić do partnerskiego raju, znajdziecie się w piekle nudy, braku szacunku, wzajemnych oskarżeń i zemsty. Co robić? Unikać czterech pułapek, w które najczęściej wpadają zakochani!

 • Zamrożeni w gniewie

  ...​Upokarzające komentarze, chłodne, pełne ironii spojrzenia, ciche dni. Ukryta agresja niszczy związek bardziej niż kłótnie, zamraża namiętność i zmienia bliskich w obcych sobie ludzi. Co robić, gdy partner rani w białych rękawiczkach?

 • Problemy w związkach międzykulturowych

  ...decydują się na wspólne potomstwo. W jakiej religii oraz wartościach chcemy wychować dzieci? Gdzie będziemy mieszkać? W jaki sposób zamierzamy przekazać potomstwu dziedzictwo obu kultur? Tworząc związek...

 • Sekrety szczęśliwych małżeństw

  ..., bo "trzeba wreszcie nad sobą zapanować". Gottman zauważył, że osoby z udanych związków zawsze wiedziały bez pytania, co kupić współmałżonkom w prezencie. Ze wzruszeniem lub rozbawieniem komentowały(...) obronić, ale warto wiedzieć, jak sprawić, by na późniejszym etapie związek był wciąż satysfakcjonujący. Dlatego od początku dobrze świadomie pracować nad przywiązaniem partnera. Przyzwyczaić go do swojej...