• Informacje na temat:

  uczulenie na kwiaty

Artykuły na temat: uczulenie na kwiaty
 • Sprytne sposoby na zimowe alergie

  Teraz spędzasz więcej czasu w domu. Jeśli wiąże się to z objawami podobnymi do infekcji wirusowej, powodem może być uczulenie.

 • Gdy dokucza zimowa alergia

  Niektóre osoby zaczynają kichać, gdy… przesuwają zasłony albo podlewają kwiaty w doniczkach. Takie uczulenia szczególnie teraz dają o sobie znać.

 • Poznaj moc naturalnych leczniczych specjałów

  ...zdrewniałych części łodyg. Kwiaty dosuszenia można rozłożyć w suchym i ciepłym pomieszczeniu (najlepiej ciemnym) na papierze (ale nie na gazecie) lub bawełnianej tkaninie.  Innym sposobem jest suszenie w uchylonym piekarniku, w temp. 40°C. Ze świeżych płatków kwiatów dzikiej róży przyrządzisz konfiturę, a kwiaty czarnego bzu możesz podać...smażone w cieście! Rumianek Napar do picia...

 • w swoje ręce

  .... I te cztery kobiety znoszące sztuczne kwiaty, świece, co lepsze materiały. Przerażająco to brzmi, ale tak, po to by ustroić miejsce dla nieżyjącego… w domu, w którym mieszkał tyle lat. Teraz miał(...). Czułam jednak przede wszystkim wielką siłę tej kobiety. Ludzie napływali i ze wsi i z różnych części kraju. Wszystkich trzeba było gdzieś położyć, nakarmić. A ona dbała jeszcze o te sztuczne kwiaty...

 • Kosmetyki stare jak świat

  ...​Coraz więcej osób ma uczulenie na różne składniki kosmetyków. Dermatolodzy mówią, że nawet preparaty z napisem: hyperalergiczne, dla cery wrażliwej czy skłonnej do podrażnień, potrafią wywołać uczulenia. Jedynym wyjściem bywa używanie aptecznych środków pielęgnacyjnych lub przygotowanie ich samemu.

 • Kichanie na odkurzanie

  ..., zasłony, wiklinowe kosze, suszone kwiaty. Książki trzymać w oszklonej bibliotece, pluszowe zabawki w szafkach. Na tapicerowane meble uszyć pokrowce. Drewniane podłogi pokryć lakierem, który wypełni...

 • Alergia na pyłki nie musi ci dokuczać

  Powiemy ci, jak sprawdzić, które pyłki wywołują u ciebie uczulenie. Podamy ci także skuteczne sposoby radzenia sobie z objawami tej alergii.

 • Jak dbać o dom, gdy maluch jest alergikiem

  Mój 3-miesięczny synek ma alergię pokarmową. Czy w tej sytuacji powinnam zadbać o specjalne warunki w domu, czyli pozbyć się zasłon i dywanu, wynieść kwiaty doniczkowe, książki trzymać w zamykanych regałach i bardzo często sprzątać, czy raczej nie jest to konieczne?

 • ..."Czy mogę mieć w domu kwiaty doniczkowe?" - to pytanie często zadają lekarzom pacjenci z alergią, zwłaszcza ci, którzy są uczuleni na pyłki roślin.

 • Pięć niebezpieczeństw, które czyhają na ciebie w przydomowym ogródku

  ...ludzi jak i zwierząt domowych. Bardzo często rosną w naszych ogrodach, a my nie zdajemy sobie sprawy z niebezpieczeństwa! Uważaj na: - soczyste, kolorowe kwiaty takie jak hiacynt lub narcyz, konwalię(...) uczulenie na jad pszczoły dotyczy przede wszystkim mieszkańców Europy Środkowej, w szczególności Polski. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że większość z nas jest w gronie alergików, nawet o tym...

Dyskusje na temat: uczulenie na kwiaty